دبیر گروه علوم سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی از انتشار کتاب امام خمینی و سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از خبرگزاری فارس، سیدجواد میرخلیلی در قم با اشاره به پروژه امام خمینی(س) و سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: این پروژه با هدف بررسی ایده‌ها و رفتار سیاسی امام خمینی(س) تدوین شده است.

وی خاطر نشان کرد: این پروژه شامل گفتارها و نوشتارها با صاحبان ایده و رفتار سیاسی امام خمینی(س) است.

دبیر گروه علوم سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی یادآور شد: بدون تردید بررسی این موضوع در دهه اول انقلاب برای الگوگیری و سمت و سوی دستگاه جمهوری اهمیت زیادی دارد و می‌تواند دست‌اندرکاران نظام را در عرصه سیاست خارجی به ایده‌های امام خمینی(س) به عنوان بنیانگذار جمهوری اسلامی نزدیک‌تر کند.

وی با اشاره به گفتارها و نوشتارهای پروژه امام خمینی(س) و سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: «امام خمینی(س) و ماهیت نظام بین‌الملل» و «امام خمینی(س) و ایده‌آلیسم واقع‌بینانه در عرصه سیاست خارجی» از جمله موضوعات این پروژه است.

میرخلیلی یادآور شد: امام خمینی(س) و گفتمان انقلابی ایدئولوژیک در عرصه روابط بین‌الملل و ارائه نوشتاری مجزا با عنوان سیاست خارجی جمهوری اسلامی از دیدگاه امام خمینی(س) از دیگر مطالب ذکر شده در این پروژه است.

وی ادامه داد: اکنون تدوین پروژه امام خمینی(س) و سیاست خارجه جمهوری اسلامی ایران به پایان رسیده و مراحل ارزیابی را سپری می‌کند و در آینده‌ای نزدیک منتشر می‌شود.

دبیر گروه علوم سیاسی پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به کتاب امام خمینی(س) برای نسل سوم گفت: این کتاب به منظور شناخت بیشتر نسل سوم در زمینه زندگی‌نامه و شخصیت امام خمینی(س) منتشر شده و تاکنون به چاپ دوم رسیده است.

. انتهای پیام /*