کارگروه فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حشمتی معاون فرهنگی و هنری موسسه در نمایندگی این موسسه در شهرستان خمین برگزار شد.
به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، مسئول موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام‌ (س)در نمایندگی خمین اعلام کرد: این کارگروه، با ریاست حجت الاسلام حشمتی، معاون فرهنگی و هنری موسسه و حول مسائل مربوط به بیت حضرت امام خمینی(س) در خمین برگزار شد.
حجت الاسلام رضوی، پس از اشاره به بازدید حجت الاسلام و المسلمین حشمتی از بیت امام راحل در خمین و بازدید از مجتمع فرهنگی امام خمینی(س) افزود: در این جلسه حول دو موضوع بحث شد. بخش نخست آن در مورد چگونگی راه‌اندازی فاز به فاز مجتمع فرهنگی امام خمینی(س) و موضوع دوم جلسه، در خصوص ارتقای کیفی پذیرایی و ارتباط با زائرین و بازدیدکنندگان بیت حضرت امام(س) بود.
وی در توضیح بخش نخست این جلسه اظهار داشت: شب قبل از جلسه، حجت‌الاسلام حشمتی و هیئت همراه ایشان بازدید مفصلی از مجموعه داشتند و  بر اساس این بازدید و آنچه بنا بود به عنوان کاربری آن مطرح شود، جلسه تشکیل شد. بحث‌های مفصلی در مورد مجتمع و نام گذاری آن انجام گرفته بود که در نهایت آن را «مجتمع فرهنگی امام خمینی(س)» نام گذاردند. در مورد بخش های مختلف این مجموعه نیز نظرات گوناگونی طرح گردید و بنا شد جلسه دیگری نیز همراه با کارگروه فرهنگی موسسه در این زمینه تشکیل شود.
رضوی در خصوص این مجتمع افزود: بخش های مختلفی از این مجتمع آماده راه اندازی شده است اما تا تجهیز کامل آن قابل استفاده نمی‌باشد.  استفاده از موزه و کتابخانه این مجتمع نیاز به زمان بیشتری دارد. در مجموع می توان گفت ساخت مجتمع فرهنگی امام خمینی(س) در خمین رو به اتمام است.
رئیس سابق حوزه علمیه خمین، در زمینه برنامه ریزی های فرهنگی این مجتمع افزود: قرار شد برای اقشار و سنین مختلف تدبیری اندیشیده شود که با تمهیدات تصویری ویژه‌ای، بازدیدکنندگان بتوانند با اندیشه‌ و زندگانی حضرت امام آشنایی بیشتری پیدا کنند. البته تاکنون نیز با توجه به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی زیادی که بیت امام در خمین دارد، بسته های فرهنگی موسسه به این تورها و افراد بازدیدکننده اهدا شده است، اما در زمینه افزایش و ارتقای محصولات اهدایی بحث شد.
وی در همین زمینه ادامه داد: بنا بر این شد پس از راه اندازی پروژه مجتمع امام خمینی(س) برای بازدیدکنندگانی که قصد بازدید از بیت امام را دارند، پیش از ورود، چند دقیقه از نماهنگی تاثیر گذار و آگاهی بخش  یا صحبت کوتاهی در باره  زندگی ایشان ارائه شود تا آنها با ذهنیت و آگاهی قبلی به بازدید بیت امام بپردازند.
امام جمعه سابق شهر خمین همچنین به شرح برنامه بیت و موسسه خمین در خصوص بازدیدکنندگان خارجی پرداخت و افزود: ما بازدیدهای بسیاری از کشورهای خارجی داریم که برای هرکدام برنامه ویژه‌ای ترتیب می‌دهیم.
رضوی با اشاره به حضور هیئت مصری در خمین ادامه داد: هیئتی 30 نفره از شهر عصافره مصر که با هماهنگی‌های انجام شده قبلی به تهران آمده بودند برای عقد قرارداد خواهرخواندگی بین دو شهر خمین و عصافره عازم خمین شدند و پس از بازدید از بخش‌های مختلف بیت و موسسه، قرارداد خواهرخواندگی را به امضا رساندند. پس از اتمام جلسه، بسته‌های فرهنگی موسسه، تقدیم برادران مصری شد.
وی این دیدار و بازدیدهای مشابه را درمجموع سازنده و اثرگذار خواند.
رضوی خاطرنشان ساخت: مسوول این هیات مصری خواهرخواندگی دو شهر خمین و عصافره مصر را به دلیل جایگاه زادگاه بنیانگذار جمهوری اسلامی در دنیا و به منظور توسعه و تعمیق هرچه بیشتر روابط فرهنگی دو کشور ایران و مصر دانست.

. انتهای پیام /*