دبیر اجرایی همایش جنگ و دفاع در اندیشه امام خمینی(س) با تأکید بر نهضت جهانی بیداری اسلامی از برگزاری این همایش در تیرماه سال 91 در قم خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از مهر، محمدحسن رضایی شامگاه سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به تشکیل دبیرخانه قطعنامه 598 از سال 89 در قم اظهار داشت: این دبیرخانه تاکنون دو همایش را در سال های 89 و 90 برگزار کرده است و تیرماه امسال نیز در آستانه سالروز پذیرش قطعنامه 598، همایش دیگری را برگزار می‌کند.

وی اظهار داشت: اولین همایش در تیرماه سال 89 با عنوان "قطعنامه؛ فرایند یا برایند" با حضور حجت الاسلام سیدمهدی میرباقری و سردار حسین علایی برگزار شد.

دبیر اجرایی همایش جنگ و دفاع در اندیشه امام خمینی(ره) بیان داشت: دومین همایش نیز در سال 90 با عنوان "قطعنامه با تاکید بر اندیشه‌های دفاعی امام خمینی(ره)" با سخنرانی سردار محمد کوثری و حجت الاسلام بهداروند برگزار شد.

وی با اشاره به سومین همایش با عنوان جنگ و دفاع در اندیشه‌های امام خمینی اضافه کرد: این همایش نیز در دهه آخر تیرماه و در آستانه سالروز پذیرش قطعنامه برگزار می‌شود و از شخصیت‌های علمی و سیاسی برای حضور در این همایش دعوت خواهد شد.

رضایی از رونمایی از سه کتاب در همایش خبر داد و اظهار داشت: "جنگ تحمیلی و قطعنامه‌های صادره از سوی سازمان ملل" نوشته شهید احمد سوداگر، "اندیشه‌های دفاعی امام" نوشته سرلشکر فیروزآبادی و "در قلمرو اندیشه‌های دفاعی امام" نوشته محمدمهدی بهداروند در این همایش رونمایی می‌شود.

در این همایش همچنین از خانواده شهید سوداگر تجلیل خواهد شد.

وی افزود: علاقمندان تا دهم تیرماه فرصت دارند برای ارسال اثار خود به دبیرخانه همایش به نشانی قم، خیابان معلم، پ 42 یا به سایتwww.598news.comمراجعه کنند.

. انتهای پیام /*