مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرج از جابه‌جایی رایگان زائران مرقد مطهر امام خمینی توسط مترو در روز چهاردهم خردادماه خبر داد.

به گزارش ستاد خبری بزرگداشت امام خمینی(س) به نقل از مهر، علیرضا پیغمبردوست درباره اقدامات شهرداری برای برگزاری مراسم ارتحال امام خمینی(ره) گفت: روز چهاردهم خردادماه مترو از ایستگاه گلشهر تا ایستگاه صادقیه،مسافران و زائران را رایگان جابه‌جا خواهد کرد.

وی همچنین از به کارگیری 500 واحد اتوبوس برای جابجایی زائران در روز چهاردهم خردادماه خبر داد و گفت: این 500 واحد اتوبوس زائران را با مبالغ بسیار کم و در حدود 500 تومان برای هر نفر جابجا خواهند کرد.

پیغمبردوست تصریح کرد: شهرداری کرج بودجه ای بالغ بر 20 میلیون تومان را جهت اقدامات فرهنگی در سالروز ارتحال امام به هسته مرکزی سپاه در کرج تخصیص داده و در همین راستا مبلغ 10 میلیون تومان به سپاه فردیس و 10 میلیون تومان نیز به سپاه مهرشهر تعلق گرفته است.

وی اظهار داشت: شهرداری کرج علاوه بر حمایت مالی در بحث فضاسازی، استقرار آتش نشانی، به کارگیری تلویزیون های شهری، برپایی ایستگاه های صلواتی و تنظیف محل های اسکان زائران نیز فعال خواهد بود.

همچنین رئیس ستاد ارتحال امام خمینی(ره) در استان البرز  نیز از حضو 47 هزار نفر از  این استان البرز در مراسم ارتحال امام در مرقد مطهر  خبر داد.

 احمد افضلی در جلسه هماهنگی ستاد ارتحال امام خمینی(ره) که پیش از ظهر سه شنبه و با حضور نمایندگان نهادها و دستگاه های مختلف استان و کمیته های این ستاد تشکیل شد، از حضور 47 هزار زائر از استان البرز در مراسم سالروز ارتحال امام خبر داد.

وی در خصوص پیش بینی های صورت گرفته برای جابجایی زائران از اقصی نقاط استان به حرم مطهر امام گفت: بالغ بر 500 دستگاه اتوبوس برای جابجایی زائران پیش بینی شده که در صورت لزوم آمادگی افزایش این تعداد وجود دارد.

افضلی تصریح کرد: برگزاری جلسات و تلاش برای هماهنگی هر چه بیشتر کمیته ها مجب می شود که ضعف های گذشته در برگزاری مراسم مجدد تکرار نشده و امسال این مراسم هرچه با شکوهتر برگزار شود.

وی اظهار داشت: استان البرز به دلیل قرار گرفتن در مسیرهای مواصلاتی بسیار مهم کشور، علاوه بر آمادگی برای حضور شایسته در مراسم، باید در خصوص استقبال و اسکان زائران استانهای دیگر نیز را داشته باشد.

وی در این رابطه از احتمال حضور بیش از 27 هزار و 742 زائر از استان آذربایجان غربی، هشت هزار و 619 نفر از زنجان، 20 هزار و 672 نفر از همدان و هشت هزار و 542 نفر از قزوین در استان البرز و برای حضور در مراسم سالروز ارتحال امام خبر داد و گفت: آمادگی پذیرایی و اسکان بیش از 65 هزار زائر در استان البرز وجود دارد.

رئیس ستاد بزرگداشت امام در استان البرز در خصوص فضاسازی  محیطی و نصب بنر، پوستر و پرچم در معابر شهری وادارات و نهادهای دولتی به نمایندگان نهادهای مختلف تاکید کرد و گفت: فضای شهری باید به گونه ای باشد که حزن و اندوه ارتحال امام به خوبی احساس شده و چهره شهر کاملا متفاوت شود.

. انتهای پیام /*