با توجه به تقارن واقعه پذیرش  قطعنامه 598 توسط ایران با ایام ولادت  امام حسین(س) و حضرت عباس(س) که نماد پاسداری از دین اسلام و جانبازی در راه دفاع از آرمانها بودند و همچنین میلاد امام سجاد(س) به عنوان یادگار واقعه کربلا، پرتال انگلیسی ویژه نامه ای با محوریت نگاه به واقعه جنگ تحمیلی، پاسدارن، جانبازان و همچنین جایگاه امام حسین ، حضرت عباس و امام سجاد در کلام امام خمینی (س) را به علاقمندان ارائه کرده است. در این ویژه نامه تلاش شده است تا با استفاده از کلام امام به تبیین چهره حقیقی پاسداران  و جانبازان جنگ تحمیلی  که پیروان راستین  این بزرگان بودند پرداخته شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، در این ویژه نامه علاوه بر ارائه خلاصه ای از زندگینامه امام حسین(ع)، حضرت عباس(ع) و امام سجاد(ع)، تلاش شده است تا با استفاده از بیانات امام خمینی(س) درباره این حضرات، مطالبی سودمند در دسترس مخاطبین قرار داده شود.


همچنین با توجه به نامگذاری ولادت امام حسین(ع) بعنوان روز پاسدار و نامگذاری روز ولادت قمر بنی هاشم تحت عنوان روز جانباز، دو مفهوم "جانباز" و " پاسدار" از دیدگاه امام خمینی شرح داده شده است.


در ادامه نیز توصیفی اجمالی درخصوص جنگ تحمیلی و همچنین نحوه پذیرش قطعنامه با استفاده از کلام امام به مخاطبین ارائه شده است.


علاقمندان می توانند جهت مشاهده این ویژه نامه به آدرس ذیل مراجعه کنند:


آدرس ویژه نامه : http://www.imam-khomeini.ir/en/issues/issue9/index.html


آدرس سایت : www.Imam-khomeini.ir/EN

. انتهای پیام /*