موسسه ی تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) نمایندگی اصفهان، به مناسبت بیست و سومین سالگرد بزرگداشت امام خمینی(س) بیش از 40 برنامه فرهنگی و هنری را،  در بیست و سومین سالگرد بزرگداشت آن حضرت برگزار کرد.

 به گزارش پایگاه خبری و اطلاع رسانی جماران، موسسه ی تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) نمایندگی اصفهان، در راستای بازخوانی ابعاد شخصیتی حضرت امام و ترویج و نشر آثار و اندیشه های ایشان ، در بیست و سومین سالگرد بزرگداشت آن حضرت، اقدام به برگزاری بیش از 40 برنامه فرهنگی و هنری کرد. این برنامه ها در قالب نمایشگاه، همایش و توزیع اقلام فرهنگی در مراکز مختلف استان اصفهان به اجرا درآمد.

نمایشگاه نقاشی و کتاب

به همت موسسه نشر و تنظیم آثار امام خمینی(س)، آثار هنری هنرمندان بزرگ و منتخب کشور، با موضوع امام خمینی(س) و انقلاب شکوهمند اسلامی، در گالری نگارستان حضرت امام خمینی(س)، از تاریخ 5 لغایت 30 خردادماه 1391 به نمایش درآمد. استادان افشاری، چلیپا، فروزنده، جعفری، علوی نژاد، گلشن، فرخی، میخک و ... از جمله هنرمندانی بودند که در این نمایشگاه، 87 اثر خود را در قالب های هنریِ نقاشی، خطاطی و نگارگری، مورد بازدید عموم قرار دادند. برگزاری نمایشگاه کتاب و نرم افزار در تاریخ 5 لغایت 30 خرداد، از دیگر اقدامات موسسه تنظیم و نشر امام خمینی(س) نمایندگی اصفهان بوده است. در حاشیه این نمایشگاه 45 عنوان از آثار و تالیفات حضرت امام و جدیدترین کتب نشر شده توسط موسسه چاپ عروج با موضوع امام خمینی و انقلاب اسلامی، به نمایش و فروش در آمد.

برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر

موسسه تنظیم و نشر امام خمینی(س) نمایندگی اصفهان در ایام سالگرد اقدام به برگزاری نمایشگاه های مشترک عکس، پوستر و کتاب از زندگی و آثار امام(س) با همکاری مراکز فرهنگی سطح استان کرد. نمایش 80 عکس و پوستر از زندگانی حضرت امام خمینی(س) با همکاری شهرداری اصفهان در نگارخانه، کتابخانه مرکزی شهرداری اصفهان از 3 لغایت 18 خرداد، برپایی نمایشگاه عکس شامل 50 قطعه عکس از زندگانی گوهربار امام(س)، از تولد تا وفات، با همکاری حوزه هنری اصفهان در تاریخ 12 لغایت 17 خرداد و برپایی نمایشگاه های عکس و پوستر و کتاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان شهررضا، زندان مرکزی اصفهان، دانشگاه آزاد بروجرد، دانشگاه هنر اصفهان و دیگر مراکز علمی و فرهنگی استان، از کارهای انجام شده توسط این موسسه بوده است.

همایش ادبی عروج

برگزاری همایش ادبی عروج به مناسبت بیست و سومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (س)، که انعکاس قابل توجهی  در سطح استان داشته است،  از دیگر فعالیتهای این موسسه در ایام سالگرد بوده است. در این همایش که با شرکت انجمن های ادبی و مراکز فرهنگی و هنری استان اصفهان همراه بود، بیش از سیصد و پنجاه اثر با موضوع امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی و اشعار آیینی از جانب دوستداران حضرت امام ارائه شد و 11 اثر منتخب توسط هیئت داوران، در برنامه روز همایش مورد قرائت و تقدیر قرار گرفت. در این همایش که پنجشنبه، 18 خرداد 1391 برگزار گردید، سه نفر از شعرای پیش کسوت استان حضور یافته و به شعر خوانی پرداختند.

توزیع و اهدای اقلام فرهنگی

  سازمان تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) نمایندگی اصفهان در این ایام مبادرت به توزیع و اهدای اقلام فرهنگی در سطح استان کرد، این اقلام فرهنگی کتاب، مجله، پوستر و نرم افزارهای تولید شده توسط ستاد سالگرد را شامل می شد که در میان مراکز، پایگاه های بسیج و کانون های فرهنگیِ درخواست کننده از سراسر استان و استان های همجوار توزیع گردید. شهرداری اصفهان،دانشگاه هنر اصفهان، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان، مدیریت درمان سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان، دانشگاه صنعتی اصفهان، حوزه هنری استان اصفهان، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان، ستاد یادواره حضرت امام خمینی(س) و 88 شهید محله پژوه اصفهان، سازمان زندان های استان اصفهان، انجمن فرهنگی شاعران استان اصفهان، مرکز بین المللی جامعه المصطفی العالمیه اصفهان، اداره عقیدتی سیاسی ارتش استان، آموزش و پرورش شهرستان برخوار و میمه، پایگاه بسیج شهید بهشتی احمد آباد، نمایندگی ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان، و بسیاری از مراکز دیگر استان اصفهان و استان های هم جوار، از جمله دریافت کنندگان این بسته های فرهنگی بودند.

برای اطلاعات بیشتر درباره اهداف، تاریخچه و فعالیتهای موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت خمینی(س) نمایندگی اصفهان، به وب­سایت این موسسه به نشانی www.imam-khomeini-isf.com مراجعه فرمایید.

. انتهای پیام /*