آفرینش جمعی چهل اثر عاشورایی با عنوان گردهمایی یک‎روزه «چهل در چهل» با حضور چهل هنرمند تجسمی در نگارستان جماران برگزار شد تا هنرمندان حاضر، در آستانه فرا رسیدن اربعین سید و سالار شهیدان امام حسین (ع) برای اظهار ارادت به ایشان دست به خلق اثر هنری بزنند.  به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، در آستانه ایام اربعین حسینی، چهل هنرمند تجسمی در یک گردهمایی یک‎روزه، چهل اثر عاشورایی خلق کردند، آثاری که در بردارنده مضامین ارزشمندی از کلام امام خمینی(ره) در تبیین اهداف نهضت عاشورا و با الهام از آیین سوگواری عاشقان حضرت اباعبدالله(ع) بود. 

پیروزی حق بر باطل، ظلم‎ستیزی، ایثار و فداکاری، دشمن‎شناسی، آزادی‎خواهی و حق‎طلبی، اقامه عدل الهی، پاسداری از مکتب اسلام، امر به معروف و نهی از منکر، اصلاح‎گری و نجات امت، آینده‎نگری، موقعیت‎شناسی، فلسفه سوگواری و ... از جمله این مضامینی است که در این رویداد مورد توجه هنرمندان بود.
همه آثار در این کارگاه یک‎روزه که به همت معاونت فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) و با همکاری موسسه چاپ و نشر عروج برگزار شد، بر روی بوم‎هایی به ابعاد 40*40 سانتی متر و در قالب‎های خوشنویسی، نقاشی، نگارگری، گرافیک و ... اجرا شد.

. انتهای پیام /*