به گزارش پرتال امام خمینی(س)، علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در مورد دلیل ارسال پیام تاریخی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به گورباچف، گفت: امام خمینی(س) تفکری فراتر از تفکر مادی داشتند و رسالت ایشان برگرفته از مکتب پیامبرگرامی اسلام(ص) و اولیای دین بود. بر همین اساس به دنبال اندیشه نابی که داشتند، خود را محدود به یک زمان و مکان خاص ندانسته و برای ایجاد فضای معنوی در دنیا تلاش می‌کردند.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: امام خمینی(س) با توجه به تیزبینی و تحلیل‌واقعی که از حقیقت داشتند، تشخیص دادند که مکتب مادی شوروی سابق که با زور سرنیزه روی پا ایستاده بود به پایان عمرخود نزدیک شده و در این مورد فرمودند: که صدای استخوانهایشان را شنیدیم. به همین دلیل آن پیام دلنشین مطابق با فطرت و منطق عقلانی و وحی را به گورباچف فرستادند و آن‌ها را به آسمان معنویت و اقیانوس بی‌نهایت گرایش به حقیقت دعوت کردند.

سلیمی، با اشاره به اینکه گورباچف و فلاسفه این کشور که بیانات الهی امام(س) را درک کرده بودند، تحت تاثیر این پیام قرار گرفتند، تصریح کرد:  حضرت امام خمینی(س) در این پیام در مورد سقوط مکتب اقتصادی کاپیتالیسم به آن‌ها هشدار دادند، ولی دیگر پیروان آن مکتب که پیش از آن به مکتب شکست خورده ماتریالیسم معتقد بودند، نتوانستند حقیقت این پیام را به خوبی درک کنند، چراکه اگر به عمق آن اندیشیده بودند، در شرایط کنونی شاهد مشکلات اقتصادی و اجتماعی در کشورهای مختلف شوروی سابق نبودیم.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، عنوان کرد: اگر تمام مکتب‌های مادیگرای غرب پیام الهی امام خمینی(س) را درک کرده بودند، هم‌اکنون با چالش‌های جدی از جمله سقوط اقتصادی، اجتماعی، جنگ، شقاوت و سنگ دلی روبرو نبودند و در لبه پرتگاه قرار نمی‌گرفتند و صلح و آرامش در سراسرجهان برقرار می‌شد.

۱۱ دی ۱۳۸۶سال مصادف با سالروز صدور پیام  تاریخی امام خمینی(س) به گورباچف است که خطاب به او آن فرمودند: برای همه روشن است که از این پس کمونیسم را باید در موزههای  تاریخ  سیاسی جهان جستجو کرد چرا که مارکسیسم جوابگوی هیچ نیازی از نیازهای واقعی انسان نیست، و مکتبی است مادی و با مادیت نمیتوان بشریت را از بحران عدم اعتقاد به معنویت که اساسیترین درد جامعه بشری در غرب و شرق است به در آورد.

. انتهای پیام /*