هاله النیفر، احیای افکار امام خمینی(س) را وظیفه مهم دانشگاه‌های جهان اسلام برشمرد و اظهار داشت: در این راستا بر آن شده‌ایم که با همکاری جمهوری اسلامی ایران مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای اقتصاد اسلامی در دانشگاه بین‌المللی تونس راه‌اندازی کنیم.

 به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایکنا صادق رمضانی گل‌افزانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، با حضور در دانشگاه بین‌المللی تونس با هاله النیفر، رئیس این دانشگاه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 در این دیدار، رئیس دانشگاه بین‌المللی تونس از انقلاب اسلامی ایران به‌عنوان معجزه الهی یاد کرد و گفت: امام خمینی(س) با انقلاب خود نه تنها ملت ایران بلکه تمامی ملت‌های مستضعف و مسلمان جهان را بیدار کرد و به آنان شجاعت مبارزه با ظلم بخشید و انقلاب‌های امروز در جهان اسلام نیز همگی مرهون انقلاب اسلامی ایران هستند.

 وی احیای افکار امام خمینی(س) را وظیفه مهم دانشگاه‌های جهان اسلام برشمرد و اظهار داشت: ما نیز در این راستا بر آن شده‌ایم که با همکاری جمهوری اسلامی ایران مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای اقتصاد اسلامی راه‌اندازی کنیم.

 نماینده فرهنگی کشورمان نیز در این دیدار، ایجاد رشته اقتصاد اسلامی با رویکرد ایجاد بازار کار را فرصت مناسب دیگری برای همکاری‌های دو جانبه علمی و عملی میان ایران و تونس دانست و گفت: با توجه به سفر اخیر وزیر آموزش عالی تونس به تهران و امضای تفاهم‌نامه اجرایی همکارهای علمی و پژوهشی، فرصت‌های خوبی پیش روی دانشگاه‌های دو کشور به‌وجود آمده است که امیدواریم طرفین از آن استفاده بهینه نمایند.

. انتهای پیام /*