دفاع از میراث امام خمینی

 24  / 11 /  1386

 مجید انصاری: امام(ره) صریح و شفاف راه ورود نیروهای مسلح در دسته بندی های سیاسی را بسته است

 عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اهانت برخی سایت ها به بیت حضرت امام خمینی را به شدت تقبیح کرد. حجت الاسلام و المسلمین مجید انصاری که در مراسم ترحیم برادر محمد سلامتی (دبیر کل سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی) سخن می گفت، با بیان اینکه به هر میزان که حوزه  مسئولیت، عمومی تر می شود، پاسخگویی دشوارتر است، حرمت یک انسان را به اندازه  حرمت کعبه توصیف کرد و با طرح این پرسش که اگر امروز کسی به کعبه اهانت و آن مکان مقدس را آلوده کند با او چه برخوردی می کنند؟ اضافه کرد:« امروز قلب های مؤمنانی به دلیل اظهارنظر و داوری های جفاکارانه شکسته می شود که با هیچ مرهمی قابل ترمیم نیست.»

انصاری با بیان اینکه این نوع اقدامات موجب ظلمت هایی در این جهان و آن جهان برای بانیان این کار می شود، افزود:« چه طور می شود انسان از این نوع اقدامات فریاد و از غصه آن آرزوی مرگ نکند؟ که در یک جامعه ی انقلابی که در پرتو هدایت های حضرت امام خمینی (ره) رشد کرده، چنین اقداماتی صورت می گیرد.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه در این نظام با ندای آن مرد آسمانی، اسلام حاکم شده و امروز هر چه داریم از سایه ی همان مرد بزرگ داریم، گفت:« بارها مقام معظم رهبری فرموده اند که این انقلاب بدون نام خمینی در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست و راه ما راه امام (ره) و هدف و مقصد ما مقصد امام (ره) است.»

انصاری با بیان اینکه اگر قداست امام خمینی (ره) و رهنمودهای ایشان با توجیهات تنگ نظرانه و منفعت طلبانه مخدوش شود، باید منتظر عذاب باشیم، افزود:« عذاب الزاما صاعقه نیست؛ این است که ما از سرچشمه  نور فاصله بگیریم، این مصیبت یک بار سراغ جامعه  اسلامی آمد و مسأله غیبت امام زمان در پرتو ناسپاسی ها رقم خورد.»

دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه امروز یاران حضرت امام (ره) و نسل اول انقلاب هنوز در میان ما هستند، گفت:« هنوز سخنان امام (ره) در گوش ما طنین انداز است؛ اما شاهدیم به دلیل برخی باند بازیها وصیتنامه  جاودانه ی امام (ره) زیر پا گذاشته می شود و این اقدمات هم از سوی کسانی است که بیش از همه باید مسئول پاسداری از این حرمت ها باشند.»

انصاری با طرح این پرسش که آیا وصیتنامه حضرت امام (ره) برای دوران خودشان نوشته شده بود؟ گفت: «آیا صریح تر از فراز منع مداخله ی نیروهای مسلح در دسته بندی های سیاسی، فرازی شفاف تر در وصیتنامه امام (ره) وجود دارد؟ اگر وجود دارد آقایان بفرمایند.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، افزود:« دهها جا حضرت امام (ره) به گونه ای صریح و شفاف همه  روزنه های ورود توجیه گرایانه  نیروهای مسلح را در دسته بندیهای سیاسی بسته اند.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با اشاره به بی حرمتی برخی سایت ها نسبت به حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی گفت: « یادگار حضرت امام (ره) و بیت امام ناگزیر می شوند برای دفاع از میراث امام (ره) و انقلاب سخنی بگویند و هشداری بدهند، اما شاهدیم که با کمال وقاحت عده ای که هیچ مرزی را نمی شناسند، به این حریم مقدس وارد می شوند و دروغ پراکنی می کنند.»

انصاری خطاب به اهانت کنندگان گفت:« شما می دانید با تهمت زدن به جایگاه رفیعی مثل بیت امام خمینی (ره) چه ساختمان و سقفی را بر سر خود و دیگران ویران می کنید؟ شما می دانید اگر عزت امام، بیت امام و سخن امام در این مملکت بشکند برای هیچکس حرمتی نخواهد ماند؟ شما می دانید که همه ما صفرهایی بودیم که در کنار الف وجود امام (ره) عزت و قدرت پیدا کردیم؟ شما درصدد شکستن چه حقیقتی هستید؟ آیا این دنیا و راهیابی به مجلس در این حد مهم است و ارزش دارد؟»

دبیر اجرایی مجمع روحانیون مبارز اضافه کرد:« آیا برخی راه امام (ره) را با تخریب شخصیت ایشان می خواهند ترویج کنند؟ با تهمت زدن به یادگار امام (ره) می خواهند چنین کنند؟ با بیت شریفی که بحمدالله مثل خورشید پاک و درخشان هستند و هیچ چیز برای خود نخواستند؟ اینان نه هیچ منصبی و نه هیچ پستی و نه هیچ زندگی برای خودشان نخواستند.»

انصاری گفت: «اگر خاندان امام (ره) از محل هدایای داوطلبانه  عاشقانه  مردم به خود می خواستند صاحب زندگی های آنچنانی شوند، قطعاً می شدند؛ اما یادمان نرفته است که چه تهمت هایی به مرحوم حاج احمد آقا، آن مظلوم بزرگ، وارد می کردند.»

وی با اشاره به اینکه در روزنامه های مشابه همین وضعیت امروزین ما تهمت می زدند و می نوشتند که «بهشتی» جواهرات بانک مرکزی را از کشور خارج کرده است و دلارها را برده و خود به زودی از کشور خــارج خواهد شد!، گفت:« مرحوم بهشتی در آن مقطع ناگزیر شد در پاسخ به این یاوه سرایان بگوید که ما در ایران به دنیا آمده ایم و در ایران خواهیم مرد، کسانی که از این کشور می روند دیگران هستند.بعد هم دیدیم که چنین اتفاقی افتاد.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأکید بر اینکه امروز قلب یاران امام (ره) و علاقه مندان به ایشان به دلیل مصیبت هایی که وجود دارد خون است، افزود:« این گناهان بوی جهنم می دهد و جامعه را جهنمی می کند.»

این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هیچ عملی در این عالم گم نمی شود، خاطرنشان کرد:« نمی شود در زندگی اجتماعی و فردی مخصوصاً آنجا که به حقوق الناس بر می گردد حرفی زد و یا عملی انجام داد و بعد با یک عذرخواهی آن را تمام کرد.»*

 

* منبع: پایگاه اطلاع رسانی نوروز

 

منبع: حضور، ش 63، ص 25.

. انتهای پیام /*