به گزارش پرتال امام خمینی(س) متن پیام معاونت فرهنگی و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، در پی درگذشت پرویز اسکندرپور خرمی پژوهشگر و نقاش برجسته، و استاد دانشگاه تربیت مدرس، بدین شرح است: 

 انالله وانا الیه راجعون

بدینوسیله درگذشت هنرمند گرامی پرویز اسکندرپور خرمی پژوهشگر، نقاش، نگارگر و خادم بازسازی عتبات عالیات، که از افتخارات فرهنگی و هنری کشور عزیزمان بوده است، را حضور خانواده ایشان و جامعه هنری کشور تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم که همکاری صمیمانه با معاونت فرهنگی و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) را در کارنامه فرهنگی و هنری خود دارد، علو درجات را مسئلت دارد.

معاونت فرهنگی و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)


گفتنی است که اسکندرپور خرمی پژوهشگری هنر و استادی دانشگاه تربیت مدرس را نیز در کارنامه داشت. او متولد سال ۱۳۳۸ در تهران بود که مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را از دانشگاه‌های تهران و تربیت مدرس دریافت کرد و مدرک دکترای پژوهش هنر خود را نیز از دانشگاه شاهد تهران گرفت. مجموعه کتاب پنج‌جلدی «آموزش نگارگری» که توسط انتشارات سوره مهر چاپ شده، از دیگر آثار به جا مانده از زنده‌یاد اسکندرپور است. استاد اسکندر پور خرمی در سوم آبانماه جاری بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

. انتهای پیام /*