به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از خبرگزاری ها نشست هماهنگی مراسم بزرگداشت رحلت امام خمینی(س) در برخی مراکز استان و شهرستان ها برگزار و برنامه های سالروز بزرگداشت حضرت امام در این شهرستان ها اعلام شد.

 

امام خمینی احیاگر اسلام و زنده کننده انسانیت و آزادگی است

فریدون رشیدی فرماندار پلدختر با بیان این که امام خمینی(س) شخصیت ماندگاری در تاریخ بشریت است افزود: امام راحل تفکر مقاومت و ظهور جنبش های اسلامی در جهان را گسترش و بشریت را از ظلم و ستم دیکتاتوری ها نجات داد. امام خمینی(س) احیاگر اسلام ناب و زنده کننده انسانیت و آزادگی و ناجی بشریت و نجات دهنده ایران از سلطه استکبار بود.

وی با بیان این که انقلاب اسلامی ایران بدون امام خمینی(س) در هیچ جای دنیا شناخته شده نیست، گفت: امام خمینی(س) انقلابی را ایجاد کردکه برای همه آزادیخواهان جهان الگو بوده و هست.

وی ترویج آرمان های امام خمینی(س) را در جامعه ضروری دانست و افزود: شناساندن و ترویج تفکرات و اندیشه های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی به نسل جوان حائز اهمیت است. عمل براساس تکلیف دینی و آموزه های دینی رمز موفقیت تمام ملت هاست که یکی از پیام های مهم امام(س) به بشریت و جهانیان بودکه توانست پیام اسلام را در سراسر جهان صادر کند.

وی با بیان این که امام خمینی روح مقاومت و پیروزی را در کالبد جامعه جاری کرد گفت: امام راحل ابر مرد تاریخ معاصر ایران بود و بت های زمان را شکست و نور را بر ظلمت چیره کردو با استفاده از نیروی مردمی در کمترین زمان انقلاب را به پیروزی رساند. همه انسان ها مدیون تلاش های امام خمینی(س) در قرن حاضر هستند زیرا امروزاگر شاهد آزادی خواهی در بین آزادیخواهان و اندیشمندان جهان هستیم، نتیجه تلاش رهبرکبیر انقلاب است.

فرماندار پلدختر بر هماهنگی و تعامل همه دستگاه ها و ادارات سطح شهرستان در برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام(س) تأکید کرد و گفت: همه مدیران دستگاه اجرایی شهرستان موظفند در برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) بکوشند زیرا ما هرچه داریم به برکت وجود مبارک امام راحل داریم .

اندیشه های امام خمینی(س) راهبرد کنونی بیداری اسلامی است

حسینعلی شرکایی فرماندار تویسرکان گفت: اندیشه های ناب اسلامی و سیاسی امام خمینی(س) با ریشه داشتن در مبانی الهی، راهبرد کنونی بیداری اسلامی در جهان است. بزرگداشت شخصیت امام(س) در حقیقت پاسداشت اندیشه های ناب الهی و ابعاد فردی، اجتماعی و سیاسی اسلام به عنوان یک مدل حکومتی جامع است. امام خمینی(س) فریاد بلند و دلنشین اسلام در عصر حاضر است که با نفی طاغوت ها و مستکبران جهان راه حقیقت خواهی را برای توده های مردم ترسیم و هموار کرد.

شرکایی ترویج اندیشه های بلند بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را حرکتی بزرگ و موثر در جهت آزادی و تامین عدالت در جوامع بشری دانست و بیان کرد: امام خمینی(س) فانی در معارف اسلامی و خدایی بود و راه نجات بشریت از اسارت نفس درون و شیاطین و مستکبران بیرونی را اقتدا به قرآن، ائمه اطهار(ع) و معارف اسلامی می دانست. باید با بهره گیری از علوم نوین و فن آوری های کارشناسی شده و به فراخور هر طبقه از اقشار جامعه، مبانی فکری امام خمینی(س) را به صورت عملی و کاربردی گسترش دهیم. بهره گیری از نوآوری و خلاقیت های فکری و فرهنگی می تواند نقش مهمی در گسترش اثر گذار اندیشه های رهبر کبیر انقلاب اسلامی داشته باشد.

فرماندار تویسرکان از اعزام بیش از دو هزار نفر از اقشار مختلف مردم تویسرکان به مرقد امام خمینی(س) در یاد روز ارتحال ایشان خبر داد و افزود: کمیته های اجرایی برگزاری مراسم ارتحال امام(س) در شهرستان و اعزام زائران باید اصل مردم محوری را در برگزاری آئین های بزرگداشت مورد نظر قرار دهند.

امام خمینی(س) با بیداری اسلامی، توازن قوا را به نفع جریان دین‌گرایی رقم زد          

سید یدالله حسینی، فرماندار مرودشت گفت:‌ امام خمینی(س) در حقیقت با بیداری اسلامی و آزاد کردن انرژی متراکم جهان اسلام توازن قوا را به نفع جریان دین‌گرایی و اسلام رقم زد و امروز در صحنه سیاست جهانی هر روز به تحقق یک پیش‌بینی امام(س) در فضای جهانی می‌رسیم.

وی، تکریم و تعظیم یاد و خاطره امام(س) را نیاز اصلی نسل امروز و آینده انقلاب دانست و افزود: گفتمان و سیره امام خمینی(س) یک گفتمان همه زمانی و چند نسلی است و شاید تمامی تاریخ را در گستره خود قرار دهد و ما مفتخریم سیره آن امام فقید را به‌عنوان الگوی عمل خود در حوزه دین‌مداری و سیاست قرار دهیم.

فرماندار مرودشت از اعزام هدفمند زائران مرقد مطهر امام(س) با اولویت جوانان یاد کرد و گفت: کاروان‌های اعزامی باید نقش یک اردوی مذهبی و جامع از نظر ارائه مبانی فرهنگی، دینی و رفتاری امام(س) داشته باشند. باید تلاش کنیم تا محیط‌های علمی و دانشگاهی و مدارس به‌ویژه ایام ارتحال را به‌عنوان یک فرصت فرهنگی برای شناساندن زوایای پنهان سیره امام(س) مغتنم بدانند.

عظمت حضرت امام خمینی(س) به‌قدر عظمت انقلاب اسلامی است    

علی زمانی، فرماندار اقلید با تصریح اینکه عظمت هر کسی به قدری است که بتواند در جامعه نقشی ایفا کند، گفت: عظمت حضرت امام خمینی(س) به‌قدر عظمت انقلاب اسلامی است که این نهضت را با همه سختی‌ها و ناملایمات به پیروزی رساند و خداوند توفیق عنایت کرد که قلوب مردم با امام بزرگوار همراه شد و پایه‌های انقلاب اسلامی را چنان مستحکم پایه‌ریزی کرد که دشمنان استکباری با انواع ترفندها و نقشه‌ها تاکنون نتوانسته‌اند در جلوگیری از پیشرفت انقلاب اسلامی و ضربه زدن به آن موفق شوند. امام خمینی(س) با اتکا به خداوند تبارک و تعالی و دستورات دین خدا با پشتیبانی ملت ایران اسلامی در مقابل مستکبران جهان ایستاد.

همه باید در برگزاری با شکوه مراسم ارتحال امام نقش داشته باشند

مجتبی مولوی فرماندار نهاوند گفت: برگزاری مراسم ارتحال حضرت امام خمینی(س) و معرفی شخصیت آن بزرگوارکه بخشی از هویت دینی ما محسوب می شود میتواند بر نقش جهانی ما تاثیر گذارباشد لذا باید این مراسم با شکوهتر از سالهای گذشته برگزار شود. امروز ایران اسلامی در حساسترین دوران سیاسی خود به سر می برد و لذا نگاه دنیا به ما از هر زمان دیگری بیشترشده است بنابر این ملت و همه دستگاههای اداری باید با حضور بیشتر خود در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل پایبندی خویش را به نظام ثابت نمایند. برگزاری هر چه با شکوه و معنوی در خور شان امام بزرگوار، بیانگر تداوم راه و اندیشه های آن حضرت در ایران اسلامی و پویایی، تحرک و سرزندگی انقلاب اسلامی است. شکوه و عظمت برگزاری این مراسم، نشانگر میزان ولایت پذیری و ولایتمداری ملت و دولت ایران و اظهار عشق و ارادت ایرانیان نسبت به مقام والای بزرگ مرد تاریخ جهان اسلام است.

وی از امام راحل به عنوان شخصیتی ماندگار در جهان اسلام یاد کرد و افزود: بدون شک شخصیت حضرت امام، شخصیتی ماندگار در تاریخ بشریت است زیرا آن بزرگوار با قیام خود نه تنها ایران اسلامی را از یوغ استکبار جهانی رهایی داد بلکه به نقطه عطف جنبشهای رهایی بخش ملتهای مظلوم و مسلمان سراسر جهان تبدیل شد. در برگزاری این مناسبت و همچنین سوم خرداد هدف اصلی که همان معرفی امام و ارزشهای دفاع مقدس است نباید فراموش شود و به نحوی برنامه ریزی گردد که افکارعمومی با اندیشه های امام و دلاور مردیهای رزمندگان بیشتر آشنا شوند .

دراین مراس فرمانده سپاه نهاوند نیز گفت: امسال به منظور تجدید بیعت مردم با آرمانهای امام راحل دو هزار نفر از زائران نهاوندی در قالب 40 دستگاه اتوبوس همراه با تجهیزات لازم و آمبولانس و پزشک به مرقد مطهر امام اعزام می شوند . در سالروز ارتحال امام علاوه بر اعزام کاروان مردمی به مرقد امام در سطح شهر نهاوند نیز مراسم سوگواری با مشارکت هیاتهای عزاداری برگزار می شود و از مردم در مصلی نمازجمعه پذیرایی به عمل می آید.

ترویج آرمان های امام خمینی(س) در جامعه ضروری است

مرتضی نظری فرماندار شهرستان سلماس گفت: ترویج آرمان و اندیشه های امام خمینی(س) در جامعه ضروری است. برای تبیین جایگاه و نقش تاریخی حضرت امام(س) اگر تمام اوقات عمرمان را نیز صرف کنیم بازهم زمان کم می‌آوریم. برنامه‌های بزرگداشت سالگرد ارتحال حضرت امام(س) باید در شأن و جایگاه ایشان باشد و توجه به مسائل کیفی برنامه‌ها بسیار اهمیت دارد. نقش حضرت امام(س) به عنوان رکن رهبری نقشی بی‌بدیل و نمونه بود؛ چنانچه مدیریت و رهبری ایشان در تمام عرصه‌ها باعث رسیدن این انقلاب به بزرگی و عظمت شد. حضرت امام(س) دینداری و دین‌مداری را در جامعه اسلامی حاکم کردند و همواره تأکید داشتند که در تمام موارد باید براساس تکلیف عمل کرد. یکی از پیام‌های مهم حضرت امام(س) به بشریت و جهانیان این بود که عمل براساس تکلیف دینی و آموزه‌های دینی رمز موفقیت تمام ملت‌هاست.

وی با بیان اینکه احیای ارزش‌های اسلامی که سالیان طولانی به فراموشی سپرده شده بود، توسط حضرت امام(س) احیا شد، بیان داشت: جهاد با دشمنان بشریت، نظام سلطه و ستمگران عالم درس بزرگ حضرت امام(س) به تمام جهانیان است.

نقش امام(س) در آغاز، پیروزی و تثبیت انقلاب بیانگر منحصر به فرد بودن انقلاب اسلامی است 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی فیروزآباد با تصریح اینکه انقلاب اسلامی ایران قابل مقایسه با هیچ انقلابی در دنیا نیست، گفت: انقلاب‌های زیادی در طول تاریخ اتفاق افتاده ولی به جهت عدم انگیزه الهی و نداشتن رهبری با شکست مواجه شده است.نقش امام خمینی(س) در سه مرحله شروع انقلاب، پیروزی انقلاب و تثبیت و تداوم انقلاب، منحصر به فرد بودن این انقلاب و رهبری انقلاب اسلامی ایران را نشان می‌دهد.

حجت‌الاسلام عبدی با بیان جایگاه امام راحل و خدمتگزاری بی‌نظیر به امت اسلامی خاصه ملت بزرگ ایران گفت: امر برگزاری مراسم بزرگداشت آن امام بزرگوار و تبیین جایگاه و رهبری لازم و ضروری است و باید نسل جوان به اندیشه‌های عبادی و سیاسی امام راحل آشنایی بیشتری پیدا کنند.

اعزام 2 هزار نفر از اسدآباد به مرقد مطهر امام راحل(س)

فیروز محمودی فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد امام خمینی(س) را نابغه عصر معاصر خواند و اظهار داشت: امام خمینی(س)به عنوان پدری دلسوز برای ملت ایران و مظهر مهربانی، اقتدار و صلابت بود. امروز حاصل همه تلاش‌ها و آرمان‌های بزرگ امام راحل (س) به بار نشسته است و نه تنها در میان مسلمانان شیعه بلکه در همه کشورهای مسلمان جهان طنین‌انداز شده است.

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 2 هزار و 500 نفر از اقشار مختلف مردم به مرقد مطهر امام اعزام شدند، از اعزام 2 هزار نفر از اقشار مختلف مردم این شهرستان به مرقد مطهر امام(س) خبر داد.

وی از برگزاری مراسم گرامیداشت 14 خرداد در مسجد جامع شهر اسدآباد خبر داد و گفت: این مراسم با حضور اقشار مختلف مردم، بسیجیان و مسئولان و به همت هئیت‌های رزمندگان، سپاه، اداره ارشاد اسلامی، دفتر امام جمعه، فرمانداری و دیگر ادارات برگزار می‌شود. همچنین مراسم سالگرد ارتحال امام(س) و همچنین 14 خرداد با محوریت حوزه‌های مقاومت بسیج در مراکز دهستان‌ها با همکاری دهیاران و شوراها برگزار می‌شود که امیدواریم امسال این مراسم باشکوه‌تر از سال‌های گذشته برگزار شود.

اعزام 300 شیعه و سنی از کنگان به مراسم ارتحال امام

ابراهیم حق‌شناس فرمانده سپاه کنگان اظهار داشت: ایران اسلامی امروز در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و روز به روز نیز شاهد موفقیت بیشتر این نظام هستیم. نهضت بزرگ بیداری اسلامی مرهون امام خمینی(س) است. امام(س) توانست ادبیات غلط حاکم بر جامعه جهانی را با طرح گفتمان دینی عوض کند. همچنین قیام خونین 15 خرداد نقطه عطفی در تاریخ مبارزات انقلابی ملت بزرگ ایران است و استقرار نظام دینی مدیون این حماسه ماندگار است.

وی در ادامه با اشاره اعزام کاروان راهیان حرم ملکوتی امام گفت: امسال بیش از 300 نفر از برادران و خواهران تشیع و تسنن در قالب 6 اتوبوس و چند خودرو سواری به حرم مطهر امام خمینی(س)اعزام خواهند شد.

در ادامه عباس تبرکی فرماندار کنگان 14 خرداد را فرصتی برای آشنایی با اندیشه‌های امام امت دانست و با اشاره به اندیشه‌های سیاسی امام خمینی(س)ابراز داشت: امام  (س)توانست ادبیات بی‌بدیل و بی‌نظیری را در حوزه سیاسی دنیا ایجاد کند. 14 خرداد سالروز تعمیق اندیشه‌های ناب امام خمینی(س)است.

آرمان های امام خمینی(س) الگویی کم نظیر برای شیفتگان حقیقت است

مرتضی نظری فرماندار سلماس اظهار کرد: آرمانهای بلند امام خمینی(س) امروز در دنیا به الگویی کم نظیر برای شیفتگان به حقیقت تبدیل شده و به صورت یک هراس واقعی برای دشمنان و زورمداران دنیا درآمده است. اندیشه های بلند امام راحل در قلب اروپا، آسیا و حتی آمریکا رسوخ پیدا کرده و انقلاب امام(س) به معنای واقعی صادر شده و همه دلدادگان سعی می کنند مرام و اندیشه امام(س) را فراروی خود قرار دهند.

وی با یادآوری اینکه هنوز مستکبران روزگار از عظمت نام و یاد امام(س) در ترس و واهمه هستند افزود: اگر امروز انقلاب اسلامی توانسته است در قله عظمت و اقتدار قرار بگیرد به خاطر رهبری داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب و در تداوم آن رهبری رهبر معظم انقلاب است که دشمنان این نظام و انقلاب را به نقطه استیصال کشانده اند.

فرماندار سلماس با بیان اینکه مرام و هدف امام(س) جز رهایی تمام انسانهای آزادی خواه از بند اهریمنان نبوده است اضافه کرد: امروز دنیا در برابر عظمت امام(س) تسلیم شده است.

وی از اعزام 600 نفر در قالب کاروان زائران حرم امام خمینی(س) به تهران در خرداد ماه خبر داد و افزود: در ایام سالروز رحلت امام(س) در شهرستان سلماس و بخش های تابعه بیش از 35 ویژه برنامه تدارک دیده شده است.

ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(س) در الیگودرز تشکیل شد

حجت الاسلام رضا حقیان امام جمعه گفت: امام خمینی(س) به مسلمان و مستضعفان جهان عزت و بزرگی بخشید و اگر امروز نام اسلام در دنیا زنده است به خاطر زحمات و تلاش های امام راحل است. انگیزه حضرت امام(س) و مردم از انقلاب ، تنها جلب رضای خدا و برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

در این نشست فرماندار الیگودرز نیزگفت: امسال باید مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) با حضور پررنگ تری از سوی مردم و مسئولین شهرستان برگزار شود. همه ادارات و دستگاههای اجرایی باید نهایت همکاری خود را با مسوولان و دست اندرکاران ستاد گرامیداشت ارتحال حضرت امام(س)به عمل آورند.

گرامیداشت ارتحال امام سرآغاز خلق حماسه سیاسی است

غلامعلی حبیبی منش فرماندارگناوه گفت:  در خرداد امسال مناسبت های مهم وجود دارد که سالروز ارتحال امام و انتخابات از اهم آنان است و برای کشور و نظام در بعد داخلی و خارجی سرنوشت ساز و حساسیت خاصی دارد. بنیان گذار جمهوری اسلامی حق بزرگی برملت ایران و آزادی خواهان جهان دار وهمه باید به طرق مختلف قدردان و مرهون زحمات و خدمات بی شائبه این بزرگوار باشیم.

وی برهرچه باشکوهتر برگزاری آیین های ارتحال امام تاکید و خواستار همکاری همه مسوولان دستگاه های اجرایی با ستاد بزرگداشت رحلت معمارکبیر انقلاب این شهرستان شد.

همچنین ضرغام مردانی جانشین ستاد کاروان ارتحال حضرت امام خمینی(س) گناوه گفت: برنامه های پیش بینی شده باید بر محور وصیت نامه سیاسی بنیان گذار جمهوری اسلامی اجرا شود.سهمیه امسال کاروان این شهرستان به مرقد مطهر امام راحل 600 زائر تعیین شده است.

مطالبه اصلی انقلاب اسلامی از دیدگاه امام(س) خودسازی و انجام درست وظیفه است

حجت‌الاسلام ولی نظر‌پور، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل تصریح کرد: حضرت امام(س) قیامش را در اعتلای اسلام و آرمان‌های الهی معرفی کرده و در قرنی که تمام بشریت رو به سمت زوال و جهل و نادانی حرکت می‌کردند ظهور انقلاب اسلامی بارقه امید را در دل‌ها به وجود آورد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اردبیل دو مطالبه اصلی انقلاب اسلامی را از دیدگاه امام راحل خودسازی و انجام درست وظیفه توصیف کرد و افزود: امام راحل بارها خطاب به مردم و مسئولان می‌گفتند که انقلاب از ما دو خواسته و مطالبه دارد که در گام اول خودسازی و مبارزه با هوای نفس و گرفتاری‌های روزمره است. دومین خواسته و مطالبه نیز انجام درست وظیفه در هر جایگاه و مسئولیت و رعایت امانت‌داری در نظام و انقلابی است که برای آن خون‌های پاکی ریخته شده است. ما در تکریم و عظمت جایگاه انقلاب و بنیانگذار کبیر آن در مناسبت پیش‌ رو و در سالگرد عروج پیرجماران هم در آیین‌های منطقه‌ای و هم در حد وسع و توان در بارگاه آن امام فرزانه حضور خواهیم یافت و بار دیگر با آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی تجدید میثاق خواهیم کرد. اگر امروز سیل خروشانی از عاشقان روح‌الله در بهشت زهرا جمع شده و در حرم شریف آن یار سفر کرده بر سر و سینه زده و یاد و خاطره امام را گرامی می‌دارند به خاطر ماهیت و اساس کاری است که در قیام آن حضرت کاملاً مشهود و معلوم است. ما امروز در حرمت نگه داشتن برای امام و انقلاب باید در صحنه حاضر باشیم چرا که بزرگترین آرزوی دشمن این است که ملت را از صحنه دور کرده و آنها را خانه‌نشین کنند.

اجرای بیش از 60 برنامه در سالروز ارتحال امام(س) در تنگستان

فرماندار تنگستان احمد جعفری نسب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نقش اساسی حضرت امام(س) و رهبری نهضت مردم ایران برای برپایی حکومت عدل الهی و قطع دست استکبار و ایادی آن در خاک کشور عزیزمان را بسیار مهم و با تدبیر عنوان کرد.

وی اظهار داشت: تبیین اندیشه‌های امام خمینی(س)، تحکیم جایگاه ولایت فقیه، حضور پرشور و با شعور مردم در برنامه‌ها باید در محوریت برنامه‌های ستاد ارتحال امام خمینی(س) قرار گیرد. همچنین وصیت‌نامه امام راحل(س) به عنوان یک اساسنامه ارزشی باید مورد بازخوانی و مطالعه همگانی قرار گرفته و مسئولان به این مساله توجه کنند.

جعفری همچننین از برگزاری برنامه‎های مقاله‎نویسی، شب شروه، مسابقه وصیت‎نامه الهی سیاسی حضرت امام(س)، برپایی مراسم روزهای 14 و 15 خرداد در مساجد هستند که در سطح شهرها و روستاهای شهرستان تنگستان خبر داد.

عشق به امام(س) عشق به تمام خوبی‌ها است

محمد اکبرزاده معاون استاندار گیلان خواستار ترویج سبک زندگی سیاسی، اجتماعی و حوزوی امام(س) در جامعه شد و تصریح کرد: عشق به امام(س) عشق به تمام خوبی‌ها است. زندگی امام(س) برای مردم جذابیت ویژه‌ای دارد. زندگی امام(س)مخاطب همگانی داشته و ایشان در تمام موضوع‌ها رهنمود دارند. اقشار مختلف جامعه به چشمه جوشان امام(س) نیاز دارند.

همچنین عزیز پورعزیزی مدیرکل امور اجتماعی استانداری گیلان گفت: کاروان پیاده زائران گیلانی سوم خرداد ماه سال جاری راهی مرقد امام(س)می‌شوند. امسال تعداد 21 هزار نفر به صورت کاروان پیاده و سواره از گیلان به مرقد امام(س) اعزام می‌شوند. که تعداد کاروان پیاده زائران مرقد امام(س) 500 نفر است. همچنین کاروان 10 نفری دوچرخه‌سواران از گیلان به مرقد امام(س)اعزام می‌شوند.

پورعزیزی برگزاری نمایشگاه عکس و کتاب، برگزاری محفل انس با قرآن در صومعه‌سرا و همایش شعر «یاد یار» در تالش را از برنامه‌های مراسم 14 و 15 خرداد ماه سال جاری در گیلان عنوان کرد.

وی در ادامه بر ترویج سبک زندگی امام(س)در جامعه تاکید کرد و یادآور شد: انتشار زندگینامه امام(س) آثار بسیاری در جامعه دارد و برای مردم از جذابیت ویژه‌ای برخوردار است.

8 هزار زائر و عزادار اراکی به مرقد مطهر امام(س) اعزام می‌شوند

 مسلم پورقاسمیان فرماندار اراک با اشاره به اینکه برگزاری مراسم ارتحال معمار کبیر انقلاب از روی عشق و وفاداری است، تصریح کرد: خوشبختانه هر سال میزان استقبال مردم این شهرستان برای اعزام به مرقد این بزرگوار بی‌نظیر است که این نشان دهنده عشق و وفاداری مردم به انقلاب و امام خمینی(س) است.

فرماندار اراک ‌با تاکید بر لزوم همکاری دستگاه‌های مختلف در برگزاری هر چه بهتر برنامه‌ها خاطر نشان ساخت: با توجه به وقایع بسیار مهمی که در خرداد ماه داریم، همدلی و همکاری دستگاه‌های اجرایی در برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های این ایام از جمله سوم خرداد، 14 و 15 خرداد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که مدیران و مسئولان دستگاه‌‌های اجرایی باید در برگزاری هر چه بهتر این برنامه‌ها بکوشند.

پورقاسیمان بر لزوم آشنایی هر چه بیشتر جوانان با اندیشه‌های معمار کبیر انقلاب تاکید کرد و گفت: اگر امروز انقلاب اسلامی توانسته است در قله عظمت و اقتدار قرار گیرد به خاطر رهبری داهیانه بنیانگذار کبیر انقلاب و در تداوم آن رهبر معظم انقلاب است که دشمنان این نظام و انقلاب را به زانو در آورده است. همه دستگاه‌های اجرایی باید در تجدید میثاق با آرمان‌ها و اندیشه امام خمینی(س) و آشنایی نسل جوان با آرمان‌های آن حضرت برنامه‌های متنوعی را در سالگرد عروج ملکوتی آن پیر مراد به مرحله اجرا در آورند.

فرمانده سپاه ناحیه اراک نیز با اشاره به اعزام 8 هزار و 750 نفر از این شهرستان به مرقد مطهر بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت: کاروان این شهرستان عصر روز 13 خرداد عازم حرم شده و در روز 14 خرداد همزمان با حضور شورآفرین ملت ایران در مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(س) به عزاداری مشغول می‌شوند.

اعلام برنامه‌‌های مراسم ارتحال امام در اشتهارد

فرماندار شهرستان اشتهارد ابوالفضل اینانلو اظهار داشت: با هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های خدمات رسان تمامی تمهیدات لازم برای برگزاری باشکوه مراسم‌های مختلف ارتحال امام(س)در این شهرستان انجام شده است. باید در انتقال اندیشه‌ها و تفکرات ناب امام خمینی به نسل امروز کوشاتر عمل کنیم و خود را موظف بر انتقال این آرمان‌ها کنیم. انقلاب اسلامی ایران با همه انقلاب‌ها متفاوت بود زیرا حاکمی عادل را در دل خود پروراند و امام(س) از زمان تشکیل انقلاب ذره‌ای از اصول تعریف شده دین و اعتقادات خود خارج نشد.

این مسئول امام(س)را یک فرمانده استوار و کاردان توصیف کرد و گفت: فرماندهان و بسیاری دیگر تلاش می‌کردند از امام(س) که راهی روشن و مبین بود و هست خارج نشوند.

در ادامه علی کمالی معاون برنامه‌ریزی و اداری مالی فرمانداری اشتهارد طی سخنانی با اشاره به آثار و اندیشه‌های حضرت امام خمینی(س)، خواستار توجه ویژه و خاص به این آثار و اندیشه‌ها و بهره‌گیری هر چه بیشتر از آنها شد واظهار داشت: شناساندن ابعاد مختلف شخصیت و زندگی امام راحل(س) به نسل امروز مهم است لذا توصیه می‌شود که مراسم ارتحال امام هر چه باشکوه‌تر برگزار شود.

هفت هزارنفر به مرقد امام خمینی(س) از چهار محال و بختیاری اعزام می شوند

 محمود عیدی معاون عمرانی استاندار چهار محال و بختیاری گفت: هفت هزار و467 در قالب 218 اتوبوس از سراسر این استان به مرقد امام خمینی(س) اعزام خواهند شد. 13 اتوبوس ذخیره نیز در نظر گرفته شده است که چنانچه افراد دیگر داوطلب این سفر هستند برای آنها امکان اعزام وجود داشته باشد. علاوه بر اعزام افراد به مرقد امام برنامه های متنوع دیگری از جمله برنامه های فرهنگی و مذهبی در این استان برگزار می شود.

اعزام 580 زائر طبسی به مرقد امام خمینی(س)

معاون استاندار و فرماندار طبس احمد طالبیان مقدم گفت: عزت و آبرویی که امروز در ایران طنین انداز شده همه از آرمانهای امام و شهدا بوده است و باید قدردان  لحظه به لحظه آن باشیم. باید برنامه ریزی به صورتی باشد که مردم باشکوه تر از قبل در مراسم گرامیداشت ارتحال امام خمینی(س) حضور یابند و دغدغه ای برای حضور نباید باشد.

معاون استاندارخراسان جنوبی در همین رابطه از اعزام 580 زائر توسط 14 دستگاه اتوبوس به مرقد مطهر امام خمینی(س) در مراسم ویژه سالگرد خبر داد و گفت: اعزامها به صورت دسته جمعی به حرم مطهر خواهد بود.

. انتهای پیام /*