به گزارش پرتال امام خمینی(س  به نقل از رسا، «ماکسیمیلیان مولر» تازه مسلمان آلمانی که پس از تشرف به اسلام نام خود را به جواد تغییر داده، در نشستی که یکشنبه 30 تیرماه در بخش رهیافتگان نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد، خواندن کتاب «مبارزه با نفس یا جهاد اکبر» امام خمینی(س) را عامل تشرف خود به تشیع بیان کرد و گفت : من در برلین پایتخت آلمان و در محلی که مسلمانان زیادی در آن بودند به دنیا آمدم و بزرگ شدم. من دوستان مسلمان زیادی داشتم و در گفت‎وگو با آن‌ها کم کم به موضوعات اسلامی علاقمند شدم.

 وی گفت: در میان مباحث اسلامی به مسأله جهاد با نفس علاقه زیادی پیدا کردم. البته در دین مسیحیت و در فلسفه آلمان نیز صحبت‌هایی در مورد مبارزه با نفس مطرح شده است، اما وقتی از طریق یکی از دوستانم کتاب «مبارزه با نفس یا جهاد اکبر» امام خمینی(س) به دستم رسیدم، جذب آن کتاب شدم، چرا که به زیبایی چرایی و چگونگی جهاد با نفس را تبیین می‌کند.

این تازه‌مسلمان آلمانی که به حوزه علمیه قم آمده تا به تحصیل دروس حوزوی بپردازد، در ادامه گفت: پس از تشرف به تشیع، از پدر یکی از دوستانم درباره یادگیری علم اخلاق سئوال کردم که وی به من توصیه کرد به شهر مقدس قم در ایران بیایم چرا که علمای بزرگ و اساتید برجسته اخلاق در این شهر حضور دارند.

 وی افزود: وقتی در هواپیما نشستم که به ایران بیایم، در یک لحظه دچار تردید شدم و با خودم گفتم آیا کار درستی می کنم که به کشوری می‌روم که با آن هیچ آشنایی ندارم و زبان مردم آن را نمی‌دانم. اما بلافاصله تردیدم برطرف شد و به خودم گفتم هدف من یادگیری راه جهاد با نفس و اعتلای اخلاقی است و به کشوری می‌روم که در آنجا‌علمای بزرگ دین و اخلاق حضور دارند.

 مولر تصریح کرد که بعد از اتمام تحصیلاتش در ایران قصد دارد به آلمان بازگردد و در آن‌جا به هموطنانش برای شناخت بیشتر اسلام و زدودن تصورات نادرست در مورد این دین کمک کند.

 وی همچنین در مورد برخورد خانواده‌ با مسأله اسلام آوردنش گفت: خانواده من بسیار راحت با این موضوع برخورد کردند. البته من بعد از مسلمان شدنم موضوع را به آن‌ها نگفتم. اما بعد از مدتی رفتارهای من مثلاً این که برخی غذاها یا نوشیدنی‌ها را نمی‌خوردم باعث تعجب آن‌ها شد و وقتی دلیل آن را از من پرسیدند گفتم که مسلمان شده‌ام و آن‌ها هم به راحتی این مسأله را پذیرفتند.

 مولر در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره شخصیت‌های بزرگ اسلام که تحت تاثیر آن‌ها قرار گرفته، گفت: امام خمینی(س)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، و مرحوم آیت‌الله بهجت از جمله بزرگانی بوده‌اند که از آن‌ها تاثیر گرفته‌ام.

 وی در پایان به تجربه معنوی خود در زیارت حرم امام رضا(ع) اشاره کرد و گفت: هر وقت به حرم امام رضا (ع) می‌روم به هیچ چیز جز صاحب حرم فکر نمی‌کنم و هر بار بیشتر از دفعه قبلی احساس معنویت می‌کنم.

 بخش رهیافتگان نمایشگاه بین‌المللی قرآن که در نیم‌طبقه دوم شبستان مصلای امام خمینی (ره) قرار دارد، هر شب میزبان یک تازه‌مسلمان است که درباره تشرف خود به دین اسلام صحبت می‌کند و به سئوالات بازدیدکنندگان پاسخ می‌دهد.

. انتهای پیام /*