«تحریر در تبعید» نام مستندی است که توسط معاونت فرهنگی و هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) تولید گردیده است. این مستند درباره نگارش کتاب شریف تحریر الوسیله تالیف حضرت امام خمینی(س) است.

تحریر الوسیله کتاب است حاوى فتاواى امام خمینی(س) به زبان عربى است که حضرت امام آن را در دوران تبعیدشان در ترکیه (1343 ـ 1344 شمسى) نوشته اند. این کتاب براى نخستین بار در دو مجلد ـ 1309 صفحه ـ در نجف اشرف دو بار به چاپ رسید و از آن پس در نجف، بیروت و ایران بارها تجدید چاپ شده است.
از آنجا که فتاواى حضرت امام در تجدید چاپ این کتاب درج شده است، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) اقدام به تصحیح کامل و درج کلیۀ فتاواى حضرت امام در پاورقى آن نموده که به مناسبت صدمین سالگرد تولد امام خمینی (س) منتشر شده است.

در مستند «تحریر در تبعید» که به کارگردانی حمید رضا علی خانی تهیه شده است، حجت الاسلام و المسلمین مهدی حاضری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر بی آزار شیرازی و آیت عظام جوادی آملی، مظاهری، موسوی بجنوردی، قوچانی، سید حسین موسوی تبریزی، هاشمی علیا و محمد جواد فاضل لنکرانی حضور دارند و به ارائه نظراتشان پیرامون این اثر ارزشمند پرداخته اند.

پرتال امام خمینی(س) جهت استفاده علاقمندان لینک این مستند را جهت مشاهده و دانلود ارائه کرده است.


. انتهای پیام /*