به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از رسا، با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و انتشارات البراق در پاریس، دو کتاب جدید از بیانات و دیدگاه های امام خمینی بنیانگزار کبیر انقلاب اسلامی ایران، به زبان فرانسه منتشر شد.

این دو کتاب که برای اولین بار در فرانسه به چاپ رسیده اند، نظرات، دیدگاه ها و رهنمودهای امام راحل را در خصوص اصلاح جامعه و خدمت به مردم جمع آوری کرده و به صورت یک مجموعه ارائه کرده اند.

 عنوان یکی از این کتاب ها «اصلاح جامعه» است که شامل مطالبی از بیانات امام خمینی(س) در زمینه امر به معروف و نهی از منکر و شرایط و مراتب آن و نیز چگونگی شکل گیری فساد و تباهی در جوامع و شیوه های پیشگیری و مقابله با انحطاط اخلاقی در اجتماع است.

 این کتاب در 54 صفحه و در سال 2013 منتشر شده است.

 کتاب دوم، «خدمت به مردم» نام دارد. در معرفی این کتاب نوشته شده است «خدمت به مردم یکی از دغدغه ها و دلمشغولی های همیشگی امام خمینی بود تا جایی که با افتخار خود را خدمتگزار مردم می نامید و از اینکه با القابی همچون رهبر کبیر انقلاب  نامیده شود، ابا داشت. خدمت به مردم هسته اصلی تفکرات و مبارزات امام خمینی را تشکیل می داد. ایشان معتقد بود که یاران خدا و پیامبران کسانی هستند که زندگی خود را وقف هدایت مردم و خدمت به آنها کرده اند و اساسا همه پیامبران برای نجات انسانها و خدمت به آنها مبعوث شده اند».

 این کتاب با محور قرار دادن مبحث خدمت به مردم، موضوعاتی همچون اهمیت خدمت‎گزاری به مردم، تاکیدات دینی در زمینه خدمت به مردم، چگونگی خدمت به بندگان خداوند، معنویت و پاداش الهی خدمت به مردم، را مورد توجه قرار داده و دیدگاههای معمار بزرگ انقلاب اسلامی را در این مقولات جمع آوری کرده است.

منابع مرتبط:

بیانات امام در جمع اعضاى شوراى مرکزى جهادسازندگى (خدمت به مردم محروم) - سند

سخنرانى امام در جمع اعضاى هیأت دولت (لزوم خدمت مسئولان به مردم) - سند

گفتگوی امام با نمایندگان دولت فرانسه دربارۀ آزادى بیان و فعالیت در فرانسه - سند

مصاحبه امام با خبرگزارى فرانسه دربارۀ اوضاع ایران - سند

مصاحبه امام با خبرگزارى فرانسه دربارۀ آینده ایران - سند

. انتهای پیام /*