به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل ازایکنا، مجید جدیدی، معاون فرهنگی حوزه هنری استان مرکزی در جمع خبرنگاران، گفت: همزمان با عید سعید غدیرخم و برگزاری هفتمین جشنواره ادبی یار و یادگار، هنرمندان خوشنویس حوزه هنری استان در محل بیت قدیمی امام خمینی(س) در شهرستان خمین به کتابت اشعار دیوان امام خمینی(س) می‌پردازند.

وی تصریح کرد: جشنواره ادبی یار و یادگار که 6 دوره قبل آن در تهران برگزار شده است هفتمین دوره آن به‌همت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با هدف ترویج گفتمان و اندیشه‌های بلند امام خمینی(س) در حوزه ادبیات معاصر و شناساندن ابعاد شخصیتی معمار کبیر انقلاب اسلامی به نسل‌های جدید، اول آبان‌ماه امسال در بیت تاریخی حضرت امام(س) در خمین برگزار می‌شود.

جدیدی عنوان کرد: این مراسم با حضور حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی، مسئولان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، مسئولان استانی و قرائت پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: این جشنواره در قالب شعر، داستان، نثر ادبی، مقاله، و شعر و داستان کودک و نوجوان با ارائه آثاری از اهل قلم، نویسندگان و شاعران از سراسر کشور در یک کارگاه ادبی برگزار می‌شود و محوریت هماهنگی کتابت دیوان اشعار امام(س) و حضور هنرمندان خوشنویس توسط حوزه هنری استان مرکزی به انجام رسیده و آثار کتابت شده در قالب نمایشگاه نیز مورد بازدید در همان روز قرار خواهند گرفت و آثار افراد برگزیده برای موزه حضرت امام(س) خریداری می‌شوند.

وی اظهار کرد: سیداسدالله رضوانی، حبیب‌الله امیدوار، محمدحسین کریمی نورعینی، ناصر فراهانی، بابک کاظمی راد، حمیدرضا صداقت نیا، سمانه یعقوبی، اسماعیل دارابی‌منش، محمود پورهادی، ریحانه عطاخانی، محمدرضا کرمی، سیدمهرداد حسینی، میترا خان‌محمدی، علی احمدی قاسم‌آبادی و مجید جدیدی از جمله هنرمندانی هستند که در این برنامه به کتابت دیوان اشعار امام خمینی(س) می‌پردازند.

این مقام مسئول در پایان از شعرخوانی شاعران معاصر از جمله حمید سبزواری، فاطمه راکعی، مصطفی محدثی‌خراسانی، رضا عبداللهی، رحیم زریان، خلیل شفیعی و کامران شرفشاهی در مراسم اختتامیه هفتمین دوره جشنواره یار و یادگار خبر داد.

منابع مرتبط:

دیوان امام- کتاب

فرهنگ دیوان امام خمینی (س) - کتاب

خداشناسی در دیوان اشعار امام خمینی - مقاله

نیم نگاهی به وصف عشق در دیوان امام رحمه الله - مقاله

عارفانه‌ها در دیوان امام رحمه‌الله - مقاله 

. انتهای پیام /*