علی جنتی، ویز فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پیامی به اختتامیه هفتیمن جشنواره یار و یادگار، نام یاد امام خمینی را دولت پاینده خواند.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، متن این پیام که امروز در اختتامیه این جشنواره در خمین خوانده شد به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

سخن گفتن درباره فضائل سالکی که با حضور در طریق نورانی سیر الی الله به گوهر نفس مطمئنه دست یافت و شوری در جهان افکند بسی سخت است:همو‌ که چون آفتابی در مشرق کره خاکی طلوع کرد و جهان را پس از قرن‌ها بیدار ساخت. جانی طاهر می‌طلبد تا با ورود به وادی ملکوت عشق در این وادی طیّب گام نهد و قلم به نعت حلقه‌ای از سلاله سلسبیل و زمزم زلال انسانیت بردارد.

آفتابی در دل شب / رخ نمایان کرد و رفت

آری! نام و یاد امام(س) دولت پاینده عشق است. او شریف نشین سریر سادگی و تجلای قلبی مطمئن است و جانی سرشار و ضمیری امیدوار، چونان نخلی پربار بر سرای سبز امّت، این یادگاران گرانسنگ سال‌های تلخ و شیرین انقلاب اسلامی، سایه کرامت می‌گستراند.

بیداردلان و آزادی‌خواهان گیتی به شکوهِ ببشکوه امام با دیده پسندیده‌ترین تجلی انسان معاصر می‌نگرد و آنچه از تکریم و تعظیم شایسته است دریغ نمی‌کنند.

امام آنگاه که در شوکت یک عارف به حق پیوسته متجلی است یک سیاستمدار کاردان است و آنگاه که در هیبت یک مفسر کبیر قلم می‌فرساید یک جامعه‌شناس آگاه است. او اندیشمندی است که شعر عارفانه می‌سراید و فیلسوفی است حکیم. در حقیقت می‌توان گفت او جامع علوم روزگار خویش است.

بر همگان مبرهن است که مصداق عینی «الخلاص فی الاخلاص» وجود تمام عیار شخصیت خمینی کبیر(س) است که فراتر از منش و روش پرفراز و فرود یک انسان آگاه و دردمند است. او بعد از انبیاء و اولیاء خدا در قامت یک فرهنگ شورآفرین و متصل به سرچشمه الهی و لبریز از همه فضائل انسانی متجلی شده است.

روحش همنشین ریاحین رضوان و یاد و خاطره‌اش در لوح جانِ همه آزادگان ماندگار باد.

بر خود فریضه می دانیم از بنیانگذاران جشنواره فرهنگی ادبی «یار و یادگار» و تلاشگران هفتمین دوره آن به ویژه دست اندرکاران فرهیخته موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی قدس سره و یادگاران گرانسنگ بیت مکرم حضرت امام(س)، قدردانی کنم.

علی جنتی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

. انتهای پیام /*