به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایبنا، این اثر مروری بر اندیشه‌های سیاسی بنیا‌نگذار جمهوری اسلامی ایران است و نسخه عربی آن به همت ‏رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در عراق منتشر شده‌است.

 همان‌گونه که در این اثر آمده است: امام خمینی(س) به عنوان نظریه‌پرداز نظام جمهوری اسلامی و معمار آن در زمینه نهادسازی و تبیین جهت‌گیری‌ها و رویکردهای سیاسی، دریای اندیشه‌ای را به‌وجود آوردند که از زلال اسلام ناب محمدی(ص) سرچشمه گرفته‌بود.

 ایشان نه تنها در بعد عملی که از جنبه‌های نظری نیز توانستند شالوده اندیشه‌ حکومتی را بنا کنند که از این رهیافت، نقش سازنده و بالنده اسلام در جامعه و پیوند عمیق و ناگسستنی بین دین و سیاست ریشه گرفته بود.

 این کتاب می‌کوشد نظریه‌های سیاسی امام خمینی(س) را در چهار حوزه نهضتی، دفاعی، مبانی سیاست حکومتی و سیاست خارجی بررسی و تبیین کند.

 اندیشه سیاسی امام خمینی(س) جزیی از اندیشه کلان و متاثر از ابعاد مختلف دیدگاه‌های ایشان است. از آن‌جا که امام خمینی(س) شخصیتی چند بعدی بودند که آثار متعددی در حوزه مباحث عرفان، فقه، فلسفه، کلام و سیاست از ایشان برجای مانده‌است، بدیهی است که اندیشه سیاسی ایشان همه مفاهیمی را که در حوزه حکومت و جامعه کاربرد دارد، در بر می‌گیرد.

 نخستین چاپ کتاب «درآمدی بر نظریه ‏سیاسی امام خمینی(س)» را مرکز الهدی للدراسات الحوزویه با شمارگان دو هزار نسخه در 230 صفحه منتشر کرده‌است.

منابع مرتبط:

نقش راهبردی دولت در نظریه سیاسی امام خمینی (س) - کتاب

اندیشه سیاسی امام خمینی (س) - کتاب

مبانی مصلحت عمومی در اندیشه‌ سیاسی امام خمینی (س) - کتاب

مروری بر اندیشه های سیاسی - اجتماعی امام خمینی (س) - کتاب

وصیتنامه سیاسى ـ الهى حضرت امام خمینى(س) - کتاب

. انتهای پیام /*