امام خمینی در پیامی که روز دوازدهم دی ماه سال 1357 مطابق با سوم صفر 1399 از نوفل لوشاتو به مناسبت کشتار رژیم در مشهد، قزوین، کرمانشاه و دیگر شهرها خطاب به ملت ایران صادر کردند، پرداخت مالیات و پول آب و برق و تلفن و ... را به دولت شاه‏ تحریم کردند و فرمودند «اعانت به حکومت یاغى و پرداخت مالیات، پول آب و برق و تلفن و سایر کمکها به دولتى که شاه سر کار آورد، خیانت به ملت و مخالفت با حکم خدا تبارک و تعالى است.» متن پیام حضرت امام به شرح زیر است:

  بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

درود بر ملت مظلوم ایران، رحمت خداى متعال بر مردم شجاع و آگاه که براى احقاق حق خود قیام نموده و تا پاى جان و مال ایستاده. سلام بر اهالى محترم مشهد مقدس و قزوین و کرمانشاه و سراسر ایران که در این روزها با مصیبتهاى گوناگون و وحشیگریهاى دژخیمان شاه و دولت یاغى نظامى و حکومت سفاک روبه رو شده و با دادن هزاران کشته و زخمى دلاورانه مقاومت کرده و مى‏کنند!

قتل عامهاى پیاپى و وحشتناک و سفاکان ه‏اى- که جز به دستور شاه خائن که خود را در حال نَزْع مى‏بیند و از تشبثات و دولتهاى جنگ و آشتى مأیوس و از پشتیبانیهاى غیر انسانى قلدرهاى بین المللى طَرْفى نَبَست- نمى‏تواند باشد. این چند روز آخر عمر این جنایتکار از خطرناکترین لحظات تاریخ کشور ما است. ملت مظلوم و شریف ایران باید در مقابل باقیمانده جنایات شاه پایدارى کند تا به خواست خداوند تعالى پیروزى نهایى را به دست آورد.

اتهاماتى را که رادیو ایران با کمال بیشرمى به ملت نسبت داده است- نظیر جنایات وحشیانه سینما رکس، تنها به دست جنایتکاران حرفه‏اى شاه مى‏تواند باشد. اینان از هیچ جنایتى براى استفاده تبلیغاتى روگردان نمى‏ باشند. فرم جنایات و طرز تبلیغاتْ شهادت مى‏دهد که دست جنایتکار دستگاه ظلم که بدین گونه وحشیگریها عادت دارند در کار بوده است.

ملتها یکى پس از دیگرى آگاه مى شوند که کشور ما با چه رژیمى رو به رو است و نظام شاهنشاهى- که ملت شریف ما با رفراندم مکرر خصوصاً در روزهاى تاسوعا و عاشورا آن را محکوم نمودند- چه بوده است، و اگر خداى نخواسته به عمر خود ادامه دهد چه خواهد بود. رفراندم ما را جز عمال شاه و طرفداران ظلم، همه ملتهاى آزادیخواه جهان قبول کردند، و خبرنگاران و روزنامه‏هاى خارج کشور ثبت نمودند. غیر قانونى بودن دولتهاى غاصب را- که به امر شاه یاغى و رأى مجلسهاى غیر قانونى سر کار آمدند- طبقات مختلف ملت از علماى اعلام و دانشگاهیان تا کارگران و کشاورزان، از اعضاى ادارات و وزارتخانه‏ها تا اصناف مختلف و سایر اقشار محترم، یکپارچه اعلام نمودند.

بنا بر این اعانت به حکومت یاغى و پرداخت مالیات، پول آب و برق و تلفن و سایر کمکها به دولتى که شاه سر کار آورد، خیانت به ملت و مخالفت با حکم خدا تبارک و تعالى است. و بر کارگران و کارمندان محترم و مبارز آب و برق و تلفن است که پیوند خود را با هموطنان شجاع و بى پناه خود مستحکم تر نموده و به هیچ وجه دستورات دولت یاغى را در مورد قطع آب و برق و تلفن اطاعت نکنند؛ و با همکاریهاى بیدریغ با برادران و خواهران مظلوم خود دَین خود را به اسلام و مسلمین ادا نمایند.

اکنون لازم است تذکراتى بدهم:

1- این جانب براى جلوگیرى از تبلیغات دولت غاصب، هیأتى براى رسیدگى در امور نفت اعزام نمودم و به شرایطى دستور استخراج نفت براى مصرف داخل را دادم. گرچه اهل اطلاع مى گویند مخازن بسیارى در کشور براى مصارف داخلى موجود است و دولت قحطى مصنوعى ایجاد کرده است؛ و گفته مى‏شود شبها تا صبح مأمورین نظامى، نفت مخازن را مى‏برند و معلوم نیست چه مى‏کنند. در ضمن من از کارکنان شرکت نفت که در این امر خیر با این هیأت همکارى نموده‏اند تشکر مى‏نمایم.

2- لازم است علماى اعلام بلاد و خطباى محترم به کشاورزان عزیز کشور تذکر دهند که امسال در کشت مواد غذایى خصوصاً گندم همت فراوان کنند و از کشت چیزهایى که‏ دولت مجرم به اجانب مى‏دهد احتراز نمایند. از این خائنان بعید نیست که قحطى مصنوعى به وجود آورند. من از مردم ایران تقاضا دارم که در این امور به کشاورزان محروم کمک نمایند.

3- از کسبه و تجار و اصناف محترم تقاضا دارم که قیمت مواد غذایى و اجناس خود را بالا نبرند و به مردم مظلومى که در حال مبارزه ‏اند اجحاف ننمایند، که اجحاف در همه حال مردود است، و در این موقع حساس این عمل به نفع دستگاه ظلم و مخالف رضاى خداوند تبارک و تعالى است. لهذا من به طور لزوم مى‏خواهم که از قیمت عادلانه تجاوز نکنند و در صورت امکان به مردم بى‏بضاعت تخفیف دهند که کمک مؤثرى به نهضت اسلامى خودشان و موافق انصاف و مرضىّ خداوند تعالى است. از خداوند تعالى توفیق ملت مبارز ایران را در رسیدن به اهداف انسانى- اسلامى‏مان خواستارم. و السلام علیکم و رحمة اللَّه و برکاته.  صحیفه امام ،ج5،ص330-332

. انتهای پیام /*