به گزارش پرتال امام خمینی(س) حجت الاسلام و المسلمین کمساری در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، ضمن اشاره به حضور پررنگ مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در سه بخش عمومی، کودکان و بین الملل اظهار داشت: 600 عنوان از کتاب های منتشره مؤسسه شامل آثار امام و کتبی که درباره ایشان نوشته شده و 77 عنوان کتاب کودک و نوجوان در نمایشگاه امسال عرضه خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین کمساری درباره حضور مؤسسه در بخش بین الملل نمایشگاه کتاب افزود: 340 عنوان کتاب به 27 زبان متنوع همچون عربی، انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، روسی، اردو و ... در بخش بین الملل به نمایش گذاشته خواهد شد.

به گفته معاون فرهنگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام 33 عنوان از 1100 عنوان آماده شده برای نمایشگاه کتاب چاپ اول خود را تجربه می کنند.

وی ضمن اشاره به این نکته که مشارکت مؤسسه در نمایشگاه کتاب از حضور حداقلی در سال های گذشته به مشارکت فعال در سال جدید تبدیل شده است، افزود: در نمایشگاه کتاب امسال از کارشناسان و اندیشمندان آشنا با اندیشه امام و مبانی نظری دیدگاه های دعوت کرده ایم تا روزانه در غرفه مؤسسه حضور پیدا کرده و پاسخگوی سؤالات پرسشگران به ویژه نسل جوان باشند.

کمساری همچنین به برنامه های جنبی غرفه کودکان و نوجوانان مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) اشاره و اظهار داشت: اجرای برنامه های مرتبط با حضرت امام برای خردسالان و کودکان با حضور مربیان، برپایی ایستگاه نقاشی کودکان و حضور نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان از جمله برنامه های جنبی غرفه کودک و نوجوان خواهد بود.

معاون فرهنگی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در پایان افزود: جایگاه امام در تاریخ معاصر به گونه ای است که هر قدر اندیشمندان ما و جوانان با اندیشه او آشنایی بیشتری داشته باشند به همان میزان می توانند در شناخت حرکتی که در نظام ما در حال انجام است موفق شوند و نقشه راه درستی را برای آینده ترسیم نمایند.

. انتهای پیام /*