به گزارش پرتال امام خمینی(س) حسین خسروی، دبیر علمی کنگره بین‌المللی پدر امام خمینی(س) گفت: این کنگره حول محورهایی همچون زندگانی امام خمینی(س)، خانواده پدر امام راحل، حضور علمی پدر امام خمینی(س) و آثاری که از ایشان به یادگار مانده است، برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه بیش از 500 مقاله به دبیرخانه این کنگره ارسال شده است، اظهار کرد: در مجموع 35 مقاله از این تعداد آثار ارسالی از سوی هیئت داوران به‌عنوان مقالات برتر معرفی شد.

خسروی با اشاره به اینکه 12 عنوان کتاب نفیس حاصل کار برگزاری این کنگره است، ادامه داد: از بین مقالات منتخب 15 مقاله به‌طور مستقیم به معرفی خاندان امام خمینی(س) اشاره دارند که تمامی این مقالات به‌صورت کتاب چاپ می‌شوند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 7 عنوان کتاب در مرحله چاپ قرار دارد تا در ایام برگزاری کنگره بین‌المللی پدر امام خمینی(س) ‌بین مدعوین توزیع شود، مطرح کرد: این کتب با عناوینی همچون خانواده امام راحل به روایات اسناد، خاندان امام خمینی(س) چاپ می‌شود.

خسروی در ادامه کتاب‌های خمین در گذر تاریخ، سرآغار بیداری یا جریان‌شناسی حیات پدر امام خمینی(س)، فعالیت‌های سیاسی ـ اجتماعی آیت‌الله پسندیده برادر بزرگ امام راحل را از دیگر کتاب‌های در دست چاپ عنوان کرد.

دبیر علمی کنگره بین‌المللی پدر امام خمینی(س) در پایان، کتاب 7 اقلیم که به معرفی اماکن منتصب به امام راحل در جهان و کتاب مجموعه مقالات شامل مقالاتی که از سوی پژوهشگران تاریخ در‌خصوص جایگاه علمی، مذهبی، اجتماعی و نحوه شهادت پدر حضرت امام خمینی(س) و دوران کودکی و نوجوانی آن حضرت را نیز دیگر کتبی برشمرد که به‌زودی چاپ شده و در ایام برگزاری کنگره بین‌ علاقه‌مندان توزیع می‌شود.

منبع: ایکنا

. انتهای پیام /*