به گزارش پرتال امام خمینی(س) محمدجواد مرادی نیا، نویسنده کتاب «خاندان امام خمینی(س)» در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: هر کسی خاندانی دارد و لغتی را که جامع‌تر از کلمه خاندان باشد، برای بیان معنای مورد نظر نیافتم از این دو کلمه خاندان را در عنوان کتاب استفاده کردم. 

وی افزود: شخصیت‌های بزرگ محصول عوامل مختلفی هستند از جمله شرایط و تربیت خانوادگی در شکل گیری شخصیت افراد بزرگ موثر است و هر کدام از اعضای خانواده به نوعی می‌توانند در شکل گیری شخصیت افراد بزرگ تاثیر داشته باشد. کتاب «خاندان امام خمینی(س)» در پاسخ به این سوال که آیا خانواده امام خمینی(س) در شکل گیری شخصیت ایشان تاثیر داشته‌اند، نوشته شده است. 
نویسنده کتاب «خاندان امام خمینی(س)» ادامه داد: امام خمینی(س) از شرایط خانوادگی تاثیر پذیرفته‌اند. درست است امام در 22 روزگی‌شان پدرشان را از دست دادند اما روح تربیتی پدر تاثیر خود را در شکل‌گیری شخصیت ایشان داشته است. 

مرادی نیا اظهار داشت: مادر و عمه امام خمینی(س) در شکل گیری شخصیت ایشان تاثیر داشتند. عمه امام خمینی(س) انسان بسیار شجاعی بود مقدار قابل توجهی از شجاعت امام خمینی(س) از عمه ایشان متاثر بود. نشای زهد و تقوای امام علاوه بر آموزه‌های دینی تحت تاثیر پدربزرگ‌ مادری ایشان میرزا احمد مشهور به حاج آخوند بود این روحیه از طریق مادر و دایی امام خمینی(س) به ایشان منتقل شد. 

نویسنده کتاب«خاندان امام خمینی(س)» بیان کرد: از جمله آثارم در زمینه شخصیت و زندگی امام خمینی(س) و انقلاب اسلامی «خاطرات آیت‌الله پسندیده» در سال 74، «تاریخ خمین در انقلاب اسلامی»، و «منزل به منزل با خمینی(س)» است. 

وی عنوان کرد: یک اثر جامع پیرامون امام خمینی(س) با عنوان «روزشمار جامع و کامل امام خمینی(س)» را در دست نگارش دارم یک بخش‌هایی از کتاب به پایان رسیده و کل اثر در حال اتمام است. در این کتاب به شخصیت امام خمینی(س) از زمان کودکی تا ارتحال ایشان می‌پردازم.

. انتهای پیام /*