به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، در این نشست دکتر حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) طی سخنانی با اشاره به این که یکی از ظرفیت های جایگزین نفت، صنعت گردشگری است، اظهار داشت: هیچ عاملی برای تبلیغ فرهنگ ایران و خنثی سازی ایران هراسی، مانند گردشگری تأثیر مثبت ندارد و ارتباط میان ملتها نیز از همین طریق ممکن است و خوشبختانه در دولت جدید به این موضوع توجه می شود.

وی افزود: راهی جز این وجود ندارد که به گردشگری توجه جدی شود و این فرصت خوبی برای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) نیز محسوب می شود تا در جهت بسط اندیشه و آثار امام و معرفی بیشتر انقلاب حرکت کنیم.

انصاری با بیان اینکه انقلاب اسلامی مهمترین فصل تاریخ معاصر بوده و امام خمینی پدر عصر جمهوری جدید است، گفت: ممکن است حضور در اماکن منتسب به امام برای ما عادی شده باشد اما نمایش دادن آن برای گردشگران خارجی اهمیت بالایی دارد و باید یک کمیته تخصصی با حضور نمایندگان هر دو مجموعه و حتی افراد علمی دیگر،  تشکیل شود تا در مورد هرکدام از این اماکن مطالعه صورت گیرد و به تناسب، مورد استفاده قرار گیرند.

قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) با تأکید بر امکان استفاده از فضای مجاور حرم امام(س) گفت: نمایشگاه بین المللی کتاب، فرودگاه امام خمینی، ایستگاه جدید مترو، دانشگاه های شاهد و آزاد از جمله مراکزی هستند که به اطراف حرم امام منتقل شده و یا در آینده خواهند شد و بنابراین این منطقه در سالهای آتی به قطب علمی، فرهنگی و گردشگری تبدیل خواهد شد.

همچنین مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز طی سخنانی گفت: یکی از تأکیدات رئیس جمهور در جریان بازدید از سازمان، پرداختن به گردشگری انقلاب اسلامی و صیانت از میراث امام خمینی(س) بود و در این راستا می توان تورهای گردشگری جهت بازدید از اماکن منتسب به این موضوعات را راه اندازی کرد.

وی همچنین بر ضرورت همکاری با موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) برای گنجاندن مطالبی با موضوع سیره زندگی و اماکن منتسب به  امام خمینی در پرتال جامع گردشگری ایران تأکید کرد.

رحمانی موحد همچنین ابراز امیدواری کرد که دفاتر اطلاع رسانی گردشگری تا بیست و ششمین سالگرد ارتحال حضرت امام (س) راه اندازی شود.

در این جلسه حجت الالاسلام و المسلمین کمساری معاون فرهنگی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) ، غلامعلی اصغریان مدیرعامل موسسه فرهنگی هنری عروج و امین عارف نیا رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی گزارشی از هماهنگی های انجام شده در خصوص همکاری های دو جانبه ارائه کردند.

. انتهای پیام /*