به گزارش پرتال امام خمینی (س)، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد مقدم، رئیس کمیته بین الملل ستاد بزرگداشت امام خمینی (س) در اولین جلسه هماهنگی این کمیته ضمن بیان گزارشی از تمهیدات اندیشیده شده برای میزبانی از مهمانان خارجی این مراسم گفت: طبق سال های گذشته که ما مکلف و موظف هستیم برنامه ای را در ارتباط با حضور مهمانان خارجی داشته باشیم، چون تجریه سال های گذشته را داریم کارهای تدارکاتی را از قبل کلید زدیم.

وی تصریح کرد: طبق روال سال های گذشته و بر اساس شاخص هایی که مجموعه، تحلیل و تبیین می کند شاهد حضور شخصیت های فرهنگی، سیاسی، علمی، خبرنگار، امام جماعت و شخصیت هایی که به نوعی تأثیرگذار هستند در  این مراسم بزرگداشت خواهیم بود. شخصیت های محدودی که امکانات ما اجازه می دهد که ما در خدمت آنها باشیم.

مقدم افزود: ما همه ساله فراخوان را توسط وزارت امور خارجه و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به نمایندگی های سیاسی و فرهنگی ایران در کشورهای مختلف ارسال می کنیم، اما گزینش مصداقی با آنها است. آنها تعدادی را به ما پیشنهاد می کنند و ما هم بر اساس ظرفیتی که داریم و هماهنگی هایی که انجام می شود از نقطه فرودگاه تا نقطه برگشت مهمانان، در خدمت آنها خواهیم بود.

رئیس ستاد خارجی مراسم بزرگداشت امام خمینی (س) گفت: فراخوان ما هفته گذشته به وزارت خارجه ارسال شده و همچنین به سازمان فرهنگ و ارتباطات فراخوان را فرستادیم و آنها هم علی القاعده به نمایندگی ها فرستاده اند.

مقدم در بخش دیگری از سخنان خود گفت: امام یک شخصیت ملی، متعلق به همه و کارنامه انقلاب ما است یعنی محور و کانون انقلاب است. روز بزرگداشت حضرت امام یک روز ملی است که پاسداشت و بزرگداشت آن به شکل آبرومند جزو حیثیت کاری همه خواهد بود. از این جهت بر این باور هستم که هرچه قدر ما هماهنگ تر عمل کنیم خیلی از ضایعات ما کمتر خواهد شد.

وی با اشاره به تحولات منطقه خاورمیانه و ویژه دانستن شرایط، افزود: منطقه در تب و تاب خیلی از تنش ها است. طبیعتا ما باید در مراحل مختلف توجه لازم را داشته باشیم. درخواست همه ساله من این است که آن بخش هایی که مربوط به امنیت می شود دوستان توجه و عنایت لازم را داشته باشند.

معاون امور بین الملل مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) ادامه داد: تقریبا هماهنگی ها در حوزه های مختلف انجام گرفته است و کارهای اجرایی را کلید زده ایم. چون تجربه سالیان سال را داریم کار برای ما شناخته شده است. ولی واقعیت امر این است که بیشترین زحمات متوجه بخش های بیرونی است. بیشتر من می خواهم در بخش های گوناگون نظرات و پیشنهادات را از اعضای جلسه داشته باشم به دلیل اینکه پیشنهادات و هرگونه نقدی که به برنامه ها انجام شود می تواند به قوت برنامه ریزی ها کمک کند. جمع بندی حرف های شما دستور العمل کاری خواهد شد.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه های عضو کمیته بین الملل ستاد بزرگداشت امام خمینی به بحث و تبادل نظر پیرامون چگونگی برگزاری بزرگداشت و نحوه حضور میهمانان خارجی از جمله تسهیل در رفت  و آمد و نیز دریافت روادید آنها پرداختند.

منبع: جماران

. انتهای پیام /*