دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: امام خمینی (س) در زمانی که هویت جامعه اسلامی در زیر چکمه های ظالمان و مستکبران قرار گرفته بود، این هویت را آزاد و احیا کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران به نقل از ایرنا، آیت الله 'محسن اراکی' روز یکشنبه در مراسم معارفه خود با بیان اینکه این انرژی عظیم ابتدا در ایران احیا شد و به مرور زمان در فلسطین و لبنان جوانه زد، اظهار داشت: اکنون این انرژی در جهان اسلام نیز به کار گرفته شده است.
وی ادامه داد: بدون شک آنچه که اکنون به عنوان بیداری اسلامی می شناسیم همان انرژی امت واحده اسلامی است که توسط بزرگانی چون امام راحل حیات مجدد آن آغاز شد.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی بزرگترین دستاورد نهضت عظیم پیامبر اکرم (ص) را احیا مجدد هویت جامعه اسلامی دانست و تاکید کرد: قرآن و دین اسلام برای جامعه اسلامی هویتی تعریف می کند که مولد این هویت همانا ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) است.
اراکی ادامه داد: در منابع دینی وجود حضرت محمد (ص) به عنوان پدر این امت معرفی شده است و جامعه ای که پیامبر اکرم (ص) مولد آن است با اعتبار و قرارداد به وجود نمی آید.
دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی خاطرنشان کرد: همدردی، تواضع، اخلاق نیک و تقوا از جمله لوازم این جامعه الهی و اسلامی است، که باید با یاری و کمک جهان اسلام به ثمر برسد.
مراسم معارفه دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و قدردانی از زحمات 22 ساله آیت الله 'محمدعلی تسخیری' دبیر کل سابق این مجمع با حضور مسوولان لشکری و کشوری در سازمان بازرسی کل کشور برگزار شد.

. انتهای پیام /*