به گزارش ایسنا، در این مراسم که با حضور معاونین، رؤسای واحدها و جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی برگزار شد، جهادگران دانشگاهی با اهدای تاج گل و قرائت فاتحه به مقام شامخ بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، ادای احترام کرده و با قرائت میثاق‌نامه‌ای بار دیگر، پایداری و دلبستگی دیرین خود را به آرمان‌های بلند امام خمینی(س) و تبعیت از ولایت فقیه و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند.

در میثاق‌نامه جهادگران جهاد دانشگاهی آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

لَقَدْ رَضِیَ اللَّهُ عَنِ الْمُؤْمِنِینَ إِذْ یُبَایِعُونَکَ تَحْتَ الشَّجَرَةِ فَعَلِمَ مَا فِی قُلُوبِهِمْ فَأَنزَلَ السَّکِینَةَ عَلَیْهِمْ وَأَثَابَهُمْ فَتْحًا قَرِیبًا (فتح/ 18)

نهاد انقلابی جهاد دانشگاهی مولود مبارک انقلابی است که در پهنای آسمان ملکوتی و در عرصه زمین گسترده به نام اسلام و امام خمینی(ره) شناخته می‌شود. آری به حق این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست.

بیعت با امام، عمل صالحی است که در ایمان به اسلام ناب محمدی(ص) ریشه دارد؛ همان پشتوانه عظیمی که «جهاد» را تبیین می‌کند و آن را با توحید، رسالت، امامت و مهدویت پیوند می‌زند.

به یقین انقلاب اسلامی بدون جهاد مفهومی نخواهد داشت، به طوری که آنچه می‌ماند تنها پوسته خوشرنگ اما بی محتوای شکل سیاسی آن است.

بدیهی است انقلابی که سرمایه تمام ناشدنی جهاد را در کف داشته باشد با بصیرت روی به عرصه‌های مترقی جهاد سیاسی، جهاد علمی، جهاد نظامی و جهاد اقتصادی می‌آورد تا بتواند قسط و عدل را برقرار ساخته و جامعه انسانی را از چنگ دشمنان توحید و منادیان لیبرالیسم برهاند.

این، همان ریشه و ره توشه و آرمان بلند انقلاب اسلامی ست که امام راحل(ره) برای ایران اسلامی و بلکه همه کشورهای اسلامی به ارمغان آورد و امروز به مدد الطاف الهی، ممتازترین شاگرد مکتب امام، مقتدرانه حافظ و هادی آن است.

اینک اعضای جهاد دانشگاهی در شانزدهم مرداد ماه 1391 به عنوان سالروز تشکیل این نهاد مقدس، بار دیگر پایداری و دلبستگی خود را به آرمان‌های والای حضرت امام خمینی (قدس سره) و تبعیت از ولایت فقیه و زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) اعلام کرده و در ایام پربرکت ماه مبارک رمضان از خداوند متعال مسالت می‌نمایند تا با به کارگیری هرچه بیشتر سلاح جهاد علمی و فرهنگی در برابر دشمنان کینه توز انقلاب اسلامی تهدیدهایشان را برای کشور، تبدیل به فرصت‌های امیدبخش نماییم.

اعضای این نهاد انقلابی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به ویژه شهدای جهاد دانشگاهی، در این مکان مقدس بار دیگر هم پیمان شدند تا در مسیر تحقق آرمان‌های حضرت امام خمینی(س) و تاکیدات و دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العالی) گام برداشته و کشور را به سمت سربلندی و عزت و استقلال حقیقی بیشتر پیش ببرند.

. انتهای پیام /*