به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، ائمه جمعه سراسر کشور، ضمن تجلیل از واکنش‌های مناسب مسلمانان جهان به خصوص مردم ایران در مقابل اهانت به ساحت رسول گرامی اسلام‌(ص) و گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، رهبری داهیانه حضرت امام خمینی(س)، اتکال به خدا و پیروی از مکتب اهل بیت(ع) را از دلایل کامیابی جمهوری اسلامی در برابر دشمن توصیف کردند.


گزیده‌ای از سخنان ائمه جمعه پیرامون امام خمینی(س) و هشت سال دفاع مقدس به شرح ذیل است:


- آیت‌الله صدیقی امام جمعه موقت تهران‌، هشت سال دفاع مقدس برای ما یک تحفه الهی بود که بهشت به ارمغان آورد و تجلی ولایت حق در نفس امام خمینی (س) بود. یک انسان عارفی که روحی را دمید و مسیح زمان شد.


- آیت‌الله حسینی بوشهری، امام جمعه موقت قم، با بیان این‌که جنگ تحمیلی برای کشور خسارت به همراه داشت، به درایت امام خمینی(س) و مسئولان در مدیریت کشور اشاره کرد و گفت: جنگ تحمیلی همچون جنگ احزاب و مصداق بارز نصرت الهی بود. امام جمعه قم، اعتماد به نفس، رهبری داهیانه امام خمینی(س)، اتکال به خدا و پیروی از مکتب اهل بیت(ع) را از دلایل پیروزی انقلاب اسلامی در برابر دشمنان توصیف کرد و اظهار داشت: هر زمان به این اصول و ارزش‌ها پایبند باشیم، پیروزی از آن ما خواهد بود.


- حجت الاسلام حاجی‌زاده، امام جمعه موقت تبریز، با اشاره به فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دوران جنگ تحمیلی اظهار داشت: امام راحل فرمودند: امتی که شهادت دارد، اسارت ندارد و امروز شاهد تحقق این فرمایش نورانی هستیم، به جرات می‌توان گفت؛ ملت ایران آزادترین و مستقل‌ترین ملت جهان هستند. حجت‌الاسلام حاجی زاده با اشاره به این که یکی از برکات و دستاوردهای بزرگ جنگ تحمیلی، وحدت ملی در سایه آموزه‌های دینی بود، افزود: به واسطه گسترش فرهنگ ایثار و شهادت دفاع مقدس در دیگر ممالک اسلامی، امروز شاهد تحرکات ضداستکباری در نقاط مختلف جهان هستیم.


- حجت‌الاسلام ابوترابی فرد، امام جمعه موقت قزوین، اگر امروز لبنان به نماد مقاومت اسلامی و وحدت ادیان تبدیل شده و استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی را با چالش روبرو کرده، به دلیل الگوگیری از آرمان های انقلاب، اندیشه امام راحل و راهبرد رهبر معظم انقلاب است.


- آیت الله سلیمانی، امام جمعه زاهدان، صدام با اطمینان از پیروزی خود در جنگ نابرابر 31 شهریورماه سال 59 با ارتش خود از طریق زمینی، دریایی و هوایی با انبوه نیروهای نظامی و مدرن ترین تجهیزات به ایران حمله کرد و شعله های این جنگ خانمان سوز را بر افروخت.اما ملت ایران با اتکا به رهبری مدبرانه امام خمینی(س) در برابر این یورش ناجوانمردانه بیکار ننشستند و با قدرت بنیه دفاعی نشأت گرفته از ایمان و اعتقاد به باریتعالی به مقابله با رژیم غاصب بعثی پرداختند.


- حجت‌الاسلام احمد لطفیان سرگزی، امام جمعه نیکشهر، رزمندگان اسلام با توکل و ایمان به خداوند متعال و رهبری مدبرانه رهبر کبیر انقلاب اسلامی توانستند با کمترین امکانات نظامی و نیروی انسانی در مقابل رژیم تا دندان مسلح عراق مردانه ایستادگی کنند و شکست‌های پی در پی را برای آنان رقم زنند.


- حجت الاسلام سید یحیی جعفری، امام جمعه کرمان، صدام ملعون به دستور اربابانش، آمریکا و مستکبرین غربی و شرقی از طریق مرزهای زمینی، هوایی و دریایی به کشور جمهوری اسلامی حمله ور شد و در این هشت سال خسارت های بسیاری برای دو کشور ایران و عراق ایجاد شد اما استعمارگران با این جنگ به هدف خود نرسیدند.

وی گفت: ملت ایران به رهبری امام عظیم الشان در مقابل این تهاجم ناجوانمردانه ایستاد و با تکیه بر خداوند متعال و درس گرفتن از آموزه‌های دینی، سرانجام به پیروزی رسید.


- حجت‌الاسلام رضا کرمی پور، امام جمعه زرند، یکی از عوامل مهمی که جنگ تحمیلی را به دفاع مقدس تبدیل کرد، رهبری های پیامبرگونه، حکیمانه و عارفانه حضرت امام خمینی‌(س) بود.


- آیت‌الله غلامعلی نعیم آبادی، امام جمعه بندرعباس، ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: در دوران دفاع مقدس برخی‌ها همواره بر توقف جنگ پس از فتح خرمشهر تاکید داشتند و همواره "نق" می‌زدند و می‌گفتند جنگ بس است اما حضرت امام خمینی(س) با قدرت جنگ را مدیریت کرد تا اینکه در نهایت ملت ما به پیروزی رسید.


- حجت الاسلام حسینی پور، امام جمعه موقت اراک، ادامه حیات طیبه انقلاب اسلامی در گرو حرکت در مسیر شهیدان والامقام، آرمان های امام راحل و اطاعت پذیری از رهبر معظم انقلاب اسلامی است.


- آیت‌الله محمدرضا ناصری، امام جمعه یزد، امام خمینی‌(س) قرآن را از مهجوریت درآورد و اسلام واقعی را احیا کرد و همه اینها به دلیل حاکمیت ولایت در جامعه اسلامی بود.


- حجت‌الاسلام سیدحسین تقوی امام جمعه ساوه، ملت ایران با رهبری امام خمینی(س) و با توکل به خدا در برابر دشمنان ایستادگی کرد و با بضاعت ناچیز نظامی و اقتصادی خود توانست بر دشمن غلبه کنند.


- حجت‌الاسلام نعمت‌الله خدامی امام جمعه اندیشمک، مدیریت امام خمینی‌(س) باعث شد تا دشمن در روزهای نخستین حمله به ایران مجبور به عقب‌نشینی شود. وی افزود: مدیریت و راهبردهای اساسی امام عظیم‌الشان در دوران جنگ تحمیلی و دفاع مقدس در شکست و عقب راندن دشمن نقش محوری داشت.

. انتهای پیام /*