اسقف کاپوچی در فروردین سال 1358 به عنوان مهمان رسمی حضرت امام(س) وارد ایران شد و با استقبال حضرت امام مواجه گردید.

اسقف کاپوچی دربارۀ این دیدار می گوید:

 در فرودگاه هزاران نفر از برادران به استقبال من آمده بودند. به سوی منزل امام حرکت کردیم. ایشان مرا به گرمی در آغوش گرفت و روبوسی کرد. سپس در حالی که دست مرا در دست داشت خطاب به خبرنگاران فرمود: همگی استقبال از اسقف کاپوچی را مشاهده کردید. شما از دروغ هایی که مغرضین و دشمنان انقلاب اسلامی ایران پخش کرده ‏اند تا چهره این انقلاب را دگرگون نشان دهند، اشباع شده ‏اید. در این دروغ ها، انقلاب را انقلاب تشنّج و تعصّب و خونریزی توصیف نموده ‏اند. با وجود اینکه می‏ دانند دین اسلام که شعار ما در این کشور است، دین محبّت، پاکدامنی، وسعت نظر و حیأ می ‏باشد و من برای اینکه دروغ های مغرضین را از میان ببرم، اسقف کاپوچی را دعوت کردم. او فقط یک مسیحی نیست او یک اسقف یا کارگزار و مسئول کلیسا می ‏باشد.

امام برای بیان عطوفت صادقانه ‏اش به این آیه اشاره کرد: «آنها را [مسیحیان را] پر محبّت ‏ترین مردم نسبت به مؤمنان خواهی یافت. کسانی که می ‏گویند ما مسیحی هستیم. این بدان سبب است که برخی از آنها دانشمند و پارسا هستند و آنها تکبّر نمی ‏ورزند.»

و اینک اسقف کاپوچی در برابر شماست. او دانشمند و راهب و مسیحی است و شما دیدید که من از او استقبال کردم نه فقط در خانه ‏ام بلکه در اعماق قلبم. از اسقف کاپوچی دعوت کردم، ایشان اسقف قدس می‏ باشند. اسقف کاپوچی به خاطر دفاع از قدس و آزادی قدس از اشغالگران صهیونیست، زندانی و شکنجه شده است. محکوم به نه سال زندان شده است که چهار سال از آن را گذرانده است و با میانجیگری پاپ ژان پل ششم از زندان آزاد شده است. در حال حاضر به حالت تبعید در رم به سر می‏ برد و از وطن و مردم و قدس دور است. اسلام و مسیحیّت هر دو قدس را تقدیس می ‏کنند و برای آزادی آن لازم است که از هر چیز گران بها بگذریم. این چیزی است که انقلاب اسلامی بر ما واجب کرده است و من با خدا عهد بسته ‏ام که قدس به مکانی آزاد، مستقل و سرافراز مبدل شود و صهیونیسم اشغالگر نابود گردد.

این دیدار نخست من از تهران بود. دوران بسیار زیبایی را در تهران گذراندم چرا که رئیس و مسئول این انقلاب یعنی امام خمینی(س) در میان سایر برادران بود به طوری که در برابر دشمنان همچون یک خانواده بودند. امام خمینی(س) با مرحوم دکتر بهشتی(س) و آقای هاشمی رفسنجانی و آیت ‏اللّه‏ خامنه ‏ای. هفته بسیار زیبا و با سعادتی بود. [فصلنامه حضور؛ ش 22، ص 15، 16]

منبع: شناخت ادیان(کتاب)،  ص 294-296

. انتهای پیام /*