با عرض سلام و تبریک متقابل ۲۹ فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی ایران به استحضار شما مخاطب ارجمند می رساند که برای بررسی بهتر موضوع، باید به سالهای مبارزه علیه رژیم طاغوت بازگشت. زمانی که شاه، ارتش خود را در مقابل مردم به پاخاسته قرار داد تا به زعم خود قیام مردم را سرکوب نماید اما امام امت (ره) با درایت و رهبری هوشمدانه خود این توطئه حکومت را خنثی کردند و ارتش را با مردم و انقلاب آنها، پیوندی ناگسستنی دادند که ثمرات آن نه تنها در جریان پیروزی و استقرار انقلاب و نظام اسلامی بلکه در طول جنگ تحمیلی و حتی پس از آن نیز برای کشور هویدا و ماندگار شد.
حمایت قاطع حضرت امام (قدس سره الشریف) از ارتش نشان از بینش الهی و تمهید و دوراندیشی کم نظیر ایشان داشت که توانست شالوده و اساس توحیدی ترین و مردمی ترین ارتش های جهان را به نام ارتش جمهوری اسلامی ایران بنا نهد.
ضمن درود به روح بلند آن فرمانده کبیر (س) و همه شهدای دلاور ارتش جمهوری اسلامی ایران، رشادت ها، فداکاری ها و از جان گذشتگی های تمامی نیروهای مسلح کشورمان را در عرصه های مختلف خدمت به اسلام و ایران ارج می نهیم و توجه شما را به فرازهایی از فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) در خصوص ارتش جمهوری اسلامی ایران جلب می نماییم.
« ملت ایران موظفند از ارتش اسلامی استقبال کنند و احترام برادرانه از آنان نمایند.‎ ‏اکنون ارتش در خدمت ملت و اسلام است و ارتش اسلامی است، و ملت شریف لازم‌‎ ‏است آن را به این سِمت رسماً بشناسند و پشتیبانی خود را از آن اعلام نمایند. اکنون‌‎ ‏مخالفت با ارتش اسلامی که حافظ استقلال و نگهبان مرزهای آن است جایز نیست. ما و‌‎ ‏شما و ارتش، برادرانه باید برای حفظ و امنیت کشورمان کوشش کنیم و به شرارت اشرار‌‎ ‏و اختلال مفسدین خاتمه دهیم.‏» (۱)
« ارتش ما پشتوانه‌‎ ‏ملت ماست؛ ارتش ما ضامن استقلال کشور ماست. ارتش ما از ماست و ما از ارتش. ملت‌‎ ‏و ارتش از هم جدایی ندارند؛ در زمان طاغوت بود که بین اقشار ملت جدایی انداختند:‎ ‏ارتش را از مردم جدا کردند و مردم را از ارتش... برای اینکه‌‎ ‏استفاده کنند و از اختلاف ما نتیجه ببرند.‏» (۲)
« ارتش اسلامی در پناه اسلام است؛ ارتش اسلامی برای ملت و برای‌‎ ‏اسلام است و امروز طاغوت از بین رفت و ان شاءالله دیگر برنخواهد گشت.‏ شما باید حافظ استقلال مملکت خودتان باشید، حافظ آزادی مملکت خودتان‏ باشید. همۀ قشرهای ملت موظفند از شما پشتیبانی کنند. شما کسانی هستید که باید‌‎ ‏استقلال این مملکت را حفظ کنید و ما از شما تشکر می کنیم و ما پشتیبان شما هستیم. همۀ‌‎ ‏ملت موظفند که از شما پشتیبانی کنند و اگر کسی به شما جسارت کند به لشکر امام زمان‌‎ ‏جسارت کرده است. من به شما اطمینان می دهم که شما در جوار اسلام با طُمَأنینه،‏ با‌‎ ‏سلامت، با سعادت زندگی خواهید کرد.‏» (۳)

منابع:
(۱): صحیفه امام، ج ۷، ص: ۲۰
(۲): صحیفه امام، ج ۶، ص: ۵۳۱
(۳): صحیفه امام، ج ۶، ص: ۵۲۷

. انتهای پیام /*