مراسم دیدار نوروزی کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) و موسسات وابسته با حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی یادگار گرامی حضرت امام(س) روز چهارشنبه بیست و سوم فروردین ماه در حسینیه جماران برگزار شد.
 در ابتدای این مراسم حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری  در جمع اعضا و کارکنان دفتر حضرت امام، رییس، قائم مقام، معاونان، مدیران و کارکنان موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)، رییس و کارکنان پژوهشکده امام خمینی و انقلاب اسلامی، نمایندگی های موسسه در قم، اصفهان، خمین و شبه قاره، موسسات عروج فیلم و عروج چاپ، پرتال امام خمینی و پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران ضمن تبریک سال نو گفت: حضور در این مکان از سه جهت منشاء خیر،برکت و تذکار خواهد بود. اول از حیث حضور رسمی و دیدارهای عمومی چندین ساله حضرت امام در این مکان مقدس که حوادث بزرگ تاریخ انقلاب ما، تاریخ بشریت و تحول بشریت را به وجود آورد. جدا از جنبه های سیاسی که این مکان مقدس در پیشانی خود دارد انوار معنویت، روحانیت و نورانیت امام آنقدر بر در و دیوار این حسینیه  و خانه سایه انداخته است که من فکر می کنم تا قرن های قرن هر انسان عارف تکامل یافته ی اهل دل و معرفتی به اینجا بیاید صدای تسبیح فرشتگان و انوار الهی و روزنه های رحمت الهی را در اینجا می شنود، می بیند و احساس می کند و جای تعجب نیست انسان های وارسته ای که به اینجا می آیند در و دیوار و همه آثار جماران و حسینیه جماران را می بوسند.
وی ادامه داد: حیثیت دوم حضور هزاران نفر انسان شیفته ای است که در  طول چندین سال حضور امام در اینجا همانند پروانه ها گرد شمع می چرخیدند، سر از پا نمی شناختند و در اینجا در کنار مراد، مرشد و امام خود نجوای عاشقانه داشتند. وقتی به تصاویر گذشته دیدارها مراجعه می کنید، در خیل بازدید کنندگان گروه کثیری از شهدا و سرداران شهید از علما، بزرگان، از بهشتی ها، باهنرها و کسانی را می بینیم که ستاره های آسمان بشریت و انقلاب ما بودند و همچنین جانبازان و آزادگان، فرهیختگان و یاران امام چه بسا در میان ما نیستند و ما تاسف از دست دادن آنها را در میان خود همیشه خواهیم داشت. 
انصاری در ادامه گفت: به موسسه خودمان پیشنهاد می کنم که مشخصات دیدار و نام کسانی که در دوران امام به زیارت حضرت امام خمینی آمدند و یا افرادی که گروهی آمدند را داشته باشیم تا بتوانیم مشخص کنیم که چه تعدادی از آنها در میان شهیدان و جانبازان هستند. حقاً باید بگوییم که آنهایی که در این حسینیه آمدند و امام را زیارت کردند آنها نیز آثار معنویت، نورانیت و روح بزرگ شان همواره در اینجا هست و شاهد خواهد بود و در کنار چهره هایی که ما باید یاد کنیم از آنها، یاد و یادگار امام، جناب حجت الاسلام و المسلمین سید احمد خمینی نیز قرار دارد که ما یاد نداریم که امام در صحنه ای و برنامه ای حضور داشته باشند که ایشان در کنار مراد خودشان همچنان یک انسان متواضع از اول تا به آخر حضور نداشته باشند و باید بگوییم که در کنار یاد امام جای یادگار امام هم نه تنها در حسینیه، بلکه در تمام عرصه های سیاسی، فرهنگی و انقلابی در نظام ما خالی است.

 

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی ادامه داد: حیثیت سوم این است که این مجلس مزین است به حضور یادگار امام جناب حجت الاسلام و المسلمین آقای سید حسن خمینی. همچنین مادر گرامی ایشان سرکار خانم فاطمه طباطبایی هم در این جلسه حضور دارند که حضور ایشان را گرامی می داریم. یادگار حضرت امام در میان ما شخصیتی است که نه تنها از باب انتساب ایشان به حضرت امام برای ما محترم  است، بلکه از جوانب عدیده برای ما، جامعه اسلامی ما و همه انقلابیون، همه هواداران امام، شیفتگان امام و همه احزاب سیاسی وابسته به امام، نظام ، رهبری و حتی حاکمیت نظام اسلامی ما موجب افتخار و شرف و موجب شایستگی است. اخلاق بلند، فضل، آگاهی، شجاعت، مردم داری و تعصب بی شائبه بر حفظ آرمان ها و خط امام از یادگار امام زبان زد خاص و عام است. گرچه باید بگویم حتی اگر انتساب به حضرت امام تنها ملاک انتخاب ما باشد، این انتسابی است که خیلی از عاشقان امام برای همیشه رشک آن را خواهند داشت.

 

حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی انصاری افزود: امروز این گردهمایی نه تنها برای دید و بازدید عید است -گرچه دید و بازدید عید سنت یادگار کهن و اسلامی و ملی ماست- بلکه اجتماع ما در اینجا برای این است که بگوییم خط امام و مکتب سیاسی امام برای ما اصل است و اصول خدشه ناپذیری است که ما باید روی آن همواره با تمام وجود تعصب داشته باشیم و اجازه ندهیم که کسی در هیچ صحبتی و موضعی به راه و مکتب سیاسی امام کوچکترین خدشه ای وارد کند.


وی در پایان گفت: امروز همه ما بر این باوریم که خطراتی که امام و راه امام را در دوران حیاتش و انقلاب را در دوران حضور امام تهدید می کرد و سر راه امام و انقلاب بود، امروز هم سر راه افکار و آرمان های امام هست و ما بایدبا همه وجود برای دفاع از همه اصول و آرمان های امام  مصمم تر از گذشته باشیم و همچون گذشته که به یاری خداوند متعال با امام پیمان بستیم که به اندازه وسع و توانمان در راه و مسیر اندیشه های تو مجاهدت می کنیم در ادامه نیز همین گونه ثابت قدم باشیم.


در این مراسم که با تلاوت آیات قرآن کریم، اجرای دکلمه و سرود آغاز شده بود، دکتر حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)  به ارائه گزارش عملکرد این موسسه در سال گذشته و برشمردن اولویت های کاری این نهاد در سال 1391 پرداخت و در پایان نیز حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی، یادگار گرامی حضرت امام(س) به ایراد سخنرانی پرداخت.

 

. انتهای پیام /*