تست گریم نقش حضرت امام خمینی(س) در فیلم "سالهای حادثه" به کارگردانی سعید چاری هنوز تأیید نشده است.


 


به گزارش بخش اطلاع رسانی پرتال، علی اصغر سعادتی مشاور هنری موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) پیرامون تست گریم نقش حضرت امام خمینی(س) در فیلم "سالهای حادثه" گفت: در اسفند ماه سال 90 نامه ای از طرف موسسه مهتاب سازان آینده برای موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی درباره ساخت فیلمی در رابطه با نامه هایی که کودکان برای امام ارسال کرده بودند ارسال شد؛ حضرت امام به برخی از این نامه ها پاسخ داده اند. این نامه از سوی معاونت هنری به بنده ارجاع داده شد و در گفتگو با کارگردان این کار آقای سعید چاری که قبلاً فیلم سینمایی "صداست که می ماند" را ساخته است قرار شد ایشان طرح فیلم نامه شان را  برای بررسی به موسسه بدهند.


 


علی اصغر سعادتی ادامه داد: طرح فیلم نامه ایشان بر اساس یکی از نامه های ارسالی کودکان به حضرت امام و پاسخ ایشان شکل گرفته است. من مجدداً به این نامه ها که در کتابهایی با عنوان "گلبرگ شکوفه ها" توسط موسسه تنظیم و نشر امام خمینی(س) منتشر شده است مراجعه کردم و نامه مورد نظر را پیدا کردم.


 


وی ادامه داد:  ایشان عجله داشتند که فیلم را برای ایام سالگرد ارتحال حضرت امام آماده کنند بنابراین فیلم نامه را نیز به سرعت آوردند اما در مطالعه متوجه شدم که طرح اشکالات زیادی دارد که باید اصلاح شود و از ابتدا نوشته شود. ایشان پیشنهاد دادند که اصلاحات فیلم نامه را بنده به عنوان مشاور مجدداً انجام دهم و با توجه به اینکه تیمشان کلاً جوان بودند پیشنهاد دادند من مشاور کل کار باشم و در رابطه با اسناد و زندگی حضرت امام در کار اشکالی پیش نیاید من نیز کار را پذیرفتم و اصلاحات فیلمنامه در ایام عید انجام دادیم و جلساتی داشتیم و اشکلات تاریخی و سیاسی که داشت حل شد و قرار شد برای کارهای تولید برنامه ریزی کنند.


 


سعادتی افزود: بعداً به من اطلاع دادند که برای بازیگری نقش حضرت امام آقای فخرالدین صدیق شریف و ولی الله مومنی را نامزد کرده اند چون در محافل سینمایی شنیده بودم که آقای مومنی شباهت بیشتری به امام دارند قرار شد آقای مومنی را برای این کار تست کنند اگر جواب داد ایشان عهده دار این نقش شوند. آقای مومنی به همراه چند نفر دیگر تست گریم شدند و عکس تست گریم را دوستان برای من ارسال کردند بنده نیز عکس و مشخصات افراد را برای تولیت محترم موسسه حضرت حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی ارسال کردم تا ایشان نیز نظر بدهند که هنوز این پاسخ نیامده و نتیجه کار هنوز مشخص نشده بود آقای  چاری مصاحبه ای را با یکی از خبرگزاری ها انجام دادند و عکس تست گریم و اطلاعات فیلمنامه را منتشر کردند در حالی که هنوز تست آقای مومنی تایید نشده است.


 


سعادتی در پایان خاطرنشان ساخت: امروز نیز با آقای چاری گفتگویی داشتم و به ایشان توصیه کردم که از حضور نقش امام در این فیلم صرف نظر کنند چرا که ایفای این نقش کار بسیار مشکل و حاشیه سازی است  و هرکسی بنابرسلیقه خودش ممکن است از کار ایراد بگیرد و چون کار یک داستان کودکانه عرفانی است بهتر است امام را به صورت غیر مستقیم و هنرمندانه از طریق دست خط و فیلم و صوت خود ایشان مطرح کنند. ایشان ابتدا اکراه داشتند و دوست داشتند این نقش را در کار داشته باشند اما با توضیحات بنده متقاعد شدند که در این زمینه تجدیدنظر کنند و قرار شده جلساتی داشته باشیم و در رابطه با این نقش بیشتر صحبت کنیم.

. انتهای پیام /*