ییس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در دیدار اعضای جمعیت دوستی فلسطین و ایران گفت : با پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل حمایت از مردم فلسطین را یک موضع ایدئولوژیک و اقتصادی و در کانون موضع سیاسی جمهوری اسلامی ایران قرار داد.
به گزارش اداره کل بین الملل و تشریفات مجلس شورای اسلامی ،رییس مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز - سه شنبه - با اعضای جمعیت دوستی فلسطین و ایران دیدار و گفت و گو کرد .
وی با بیان اینکه دلبستگی مردم ایران به موضوع فلسطین ریشه ای تاریخی و عمیق دارد افزود : قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نیز مردم و روحانیون ایران در مقابل رژیم صهیونیستی از ملت مظلوم فلسطین حمایت کرده و در کنار آنها ایستادند.
لاریجانی در ادامه تصریح کرد : راه همان است که امام راحل فرمود مقاومت و ایستادگی تنها راه دست یابی ملت مظلوم فلسطین به حقوق و آرمانهای خویش است .
رییس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه انقلاب های مردمی در منطقه ظرفیت مهم و با اهمیتی برای حمایت از مساله فلسطین ایجاد کرده است ،گفت : در شرایط کنونی رژیم اشغالگر قدس در انزوا بسر می برد و نباید با گفت و گو و سازش به این رژیم زمان داد .
لاریجانی در ادامه تبلیغ فرهنگ مجاهدت و شهادت ،تربیت کادرهای روحانی ،کار فرهنگی و فکری در میان زنان و جوانان و تقویت قدرت و فهم سیاسی جوانان را دارای نقش مهم در ادامه نهضت مقاومت علیه رژیم صهیونیستی دانست .
در این دیدار همچنین 'عبدالکریم شرقی ' رییس جمعت دوستی فلسطین و ایران نیز با قدر دانی از حمایت های ملت ایران از آرمان فلسطین گفت: ملت ایران نقش اساسی و محوری در پیروزی سال های اخیر مقاومت علیه رژیم صهیونیستی ایفا کرده است .
وی نقش ایران را در پیروزی مقاومت در جنگ های 33 و 22 روزه علیه اشغالگران فلسطین بسیار مهم ارزیابی کرد .
رییس جمعیت  دوستی فلسطین و ایران در ادامه با بیان این که مقاومت تنها راه احقاق حقوق ملت فلسطین و آزادی سرزمین های فلسطین است ،افزود : در حال حاضر نابودی اسرائیل یک رویا نیست بلکه گام های بلندی در این مسیر برداشته شده است .
وی تصریح کرد : تجربه نشان داده مذاکره و سازش با رژیم صهیونیستی آسیب ها و زیان های فراوانی بر ملت مظلوم فلسطین وارد ساخته است .
اعضای انجمن دوستی فلسطین و ایران در این دیدار گزارشی از فعالیت ها در عرصه‌های مختلف فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی ارایه دادند.

. انتهای پیام /*