غرفه بین الملل موسسه در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آثار منتشر شده به زبانهای خارجی را ارائه می کند. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، غرفه بین الملل موسسه (سالن ناشران بین الملل،  روبروی سرای ملل) در سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آثار منتشر شده به زبانهای خارجی را ارائه می کند. بر اساس این گزارش در سی یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، آثار امام راحل بالغ بر27 زبان اصلی دنیا ترجمه و در معرض دید بازدید کنندگان قرار داده شده است. از هر زبان تعداد 3 تا 15 عنوان اثر حضرت امام ترجمه و برای علاقمندان ارائه شده است.

در این غرفه تفسیر قرآن کریم و دیوان حضرت امام راحل به زبان های عربی ، انگلیسی و ترکی استانبولی و همچنین کتاب صحیفه حضرت امام (ره) به دو زبان عربی و انگلیسی در 22 جلد در نمایشگاه ترجمه و در معرض دید عموم قرار داده شده است.

 درحوزه رسانه لوح فشرده برای ارائه به مخاطب خارجی و ارسال نسخه فیزیکی آن پیش بینی شده و همچنین نرم افزای " ای بوک" کتاب الکترونیکی مرتبط با آثار رهبر کبیر انقلاب به زبان های انگلیسی، عربی و اردو توسط حوزه بین الملل موسسه طراحی و راه اندازی  ارائه شده است.
لوح فشرده برای ارائه به مخاطب خارجی و ارسال نسخه فیزیکی پیش بینی شده و سایت های غیر فارسی، پورتال جامعه امام خمینی(ره) به زبان های انگلیسی و عربی و اردو به نشانی en.imam-khomeini.ir جهت انگلیسی زبانان فعالیت می کنند.( برای دسترسی به زبان عربی و اردو نیز علاقه مندان می توانند به آدرس ur.imam-khomeini.ir و ar.imam-khomeini.ir مراجعه کنند).

انتشار سالنامه میلادی به زبانهای انگلیسی و عربی یکی دیگر از فعالیت های این موسسه برای اشاعه افکار و اندیشه های امام خمینی (ره) است و در عین حال در این سالنامه کتابها و دیگر آثار امام (ره) در مجموعه مولتی مدیا و کلمات قصار حضرت امام وجود دارد.

از دیگر فعالیت های بخش بین الملل موسسه تنظیم و نشر امام خمینی (ره) حمایت از تولید کنندگان و ناشران خارجی آثار حضرت امام (ره) است و از این رو چنانچه کشورهای مختلف حاضر به نشر آثار در کشورهای خود باشند این موسسه آمادگی دارد تا حمایت های مادی و معنوی خود را از این ناشران و نویسندگان با هدف ترویج افکار امام خمینی (ره) ارائه کند.

 

. انتهای پیام /*