شیخ محمد الامین الخماسی گفت: «خمینی»، نامی مقدس برای ملت تونس است و به‌رغم تلاش رسانه‌های استکباری در ناشناخته ماندن شخصیت این مرد الهی، نهضت بیداری اسلامی زمینه‌‌ساز بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی(س) شد.

به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از ایکنا، شیخ محمد الامین الخماسی از اندیشمندان و مبارزان برجسته تونس با حضور در محل رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران با صادق رمضانی گل‌افزانی، نماینده فرهنگی کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

الخماسی که در سال‌های حکومت بن‌علی، دیکتاتور تونس بارها به‌خاطر دفاع از ارزش‌های اسلامی به زندان رفته و یا تبعید شده است، بیداری مردم تونس را یکی از الطاف الهی به ملت مسلمان تونس و نتیجه سال‌ها مبارزه اسلام‌گرایان عنوان کرد و گفت: اگر نهضت امام خمینی(س) نبود، مسیر مبارزه ملت ما به سمت و سویی غیر از اسلام‌خواهی منحرف می‌گشت و لذا همه مبارزان عصر بیداری اسلامی، خود را مرهون امام خمینی(س) می‌دانند.

وی با تأکید بر ضرورت مقاومت و پایداری به‌منظور صیانت از دستاوردهای انقلاب بیداری اسلامی، تمسک به قرآن و سیره پیامبر اعظم(ص) را تنها راه خروج از بن‌بست و نیل به استقلال در عرصه‌های گوناگون دانست و اظهار داشت: علت موفقیت جمهوری اسلامی ایران، تحقق عملی شعار استقلال در پرتو ایستادگی ملت با اراده و با ایمان ایران است و تمامی مبارزان و متفکران اسلامی جهان اسلام این مهم را به‌خوبی درک کرده‌اند که علت اساسی محاصره اقتصادی ایران، قطع رابطه آن با رژیم صهیونیستی و دفاع شجاعانه از ملت مظلوم فلسطین از آغاز انقلاب اسلامی تاکنون است.

متفکر تونسی با اشاره به این نکته که در روزهای آغازین انقلاب اسلامی در ایران، اسلام‌گرایان در تونس لحظه به لحظه اخبار این نهضت بزرگ را پیگیری کرده و برای پیروزی آن دعا می‌کردند، گفت: خمینی، نامی مقدس برای ملت تونس است و به‌رغم تلاش رسانه‌های استکباری در ناشناخته ماندن شخصیت این مرد الهی، نهضت بیداری اسلامی که از تونس آغاز شد زمینه‌‌ساز بازخوانی اندیشه‌های امام خمینی(س) شد.

وی تدوین قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و پیش‌بینی سازوکار انتخابات آزاد را نشان از هوشمندی امام خمینی(س) ذکر کرد و از ملت ایران به‌عنوان ملتی که همواره یار و یاور رهبری خود بوده‌اند تجلیل کرد و گفت: وجود رهبری در نظام اسلامی ایران، عامل ثبات و اقتدار بوده و خواهد بود و تا زمانی که مردم ایران پشتیبان رهبر خود باشند، هیچ آسیبی نخواهند دید.

الخامسی با تمجید از شهدای انقلاب اسلامی ایران و نهضت‌های بیداری اسلامی در منطقه از کتب شهید مطهری و شهید صدر به‌عنوان اولین آثاری که موجب تصحیح نگرش‌های مبارزان اسلام‌گرا شده است، نام برد و احیای میراث شهدا را موجب ثبات، استمرار و توسعه دایره نهضت بیداری اسلامی دانست.

 در این دیدار، صادق رمضانی گل‌افزانی، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در تونس نیز ضمن تجلیل از ملت مسلمان تونس به‌عنوان ملتی با درایت، همفکری متفکران جهان اسلام را برای شکل‌گیری امت واحده اسلامی ضروری خواند.

نماینده فرهنگی کشورمان از تمسک به ثقلین به‌عنوان راه احیای حقیقی سیره پیامبر اسلام(ص) یاد کرد و گفت: حلقه بیداری اسلامی زمانی کامل خواهد شد که بشریت در دایره عبودیت الهی قرار گیرد و خود را از شر شیاطین برهاند.

. انتهای پیام /*