کتاب بازخوانی منشور برادری توسط موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)منتشر شد. به گزارش روابط عمومی موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره)، کتاب بازخوانی منشور برادری به همت دفتر نمایندگی موسسه در قم، در تیرماه سال جاری منتشر شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. دفتر نمایندگی موسسه در قم در پاسداشت اندیشه راهگشای امام، همایشی با عنوان بازخوانی منشور برادری، در 5 آبان 1390 را با حضور علما، اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی برگزار نمود و برای تبیین بیشتر این پیام امام(ره)، مقالات علمی و مصاحبه های مختلف از آقایان عبدالرحیم اباذری، مهدی پور حسین، حسن پویا، مهدی مهریزی، مسعود ادیب، عماد افروغ، سید محمد علی ایازی، محمدتقی فاضل میبدی، عبدالوهاب فراتی، داود فیرحی، محسن غرویان، نجف لک زایی و ... را منتشر کرده است. کتاب بازخوانی منشور برادری در چهار بخش شامل: سخنرانی ها و میزگردها، مقالات، مصاحبه ها و گزیده جراید است.  

 در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است: از مواریث معنوی برجای مانده از امام خمینی(ره) پاسخ ایشان به نامه حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی انصاری، که به حق به عنوان منشور برادری در تاریخ انقلاب اسلامی جاودانه شد؛ از نکات برجسته و درخشان این منشور پذیرش هم زمان "وحدت و کثرت" است به این معنا که حضرت امام در پی ایجاد جامعه ای تک صدایی نیست، بلکه ایشان با به رسمیت شناختن تفاوت ها و اختلافات از همگان می خواهد در عین تفاوت و اختلاف نظر برادر و خیرخواه یکدیگر باشند و از دشمنی و نفی و طرد یکدیگر خودداری کنند. حاصل چنین نگاه و اندیشه ای داشتن جامعه ای چند صدایی و در عین حال دارای وحدت و پویایی است. جامعه ای که افراد آن برادرگونه یکدیگر را دوست دارند و به نظرات هم احترام می گذارند و آزادانه می اندیشند و با منطق گفتگو می کنند اما در هنگام عمل بر مبنای و مدار قانون عمل می کنند.

علاقمندان می توانند با مراجعه به فروشگاه مرکزی موسسه، واقع در روبروی دانشگاه تهران، پاساژ ظروفچی، کتاب بازخوانی منشور و دیگر منشورات موسسه را تهیه کنند.

. انتهای پیام /*