به گزارش پرتال امام خمینی(س)، در جلسه هماهنگی برگزاری مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد ارتحال ملکوتی حضرت امام‌خمینی(س) مقرر گردید مدیرکل امور خدمات شهری به عنوان دبیر و اداره کل امور خدمات شهری به عنوان دبیرخانه ستاد فعالیت نمایند.

همچنین تاکید شد تا در خصوص آماده‌‌سازی بزرگراه‌ها و کلیه معابر و مسیرهای دسترسی به حرم مطهر و بهشت زهرا(س) و پارکینگ‌های مورد استفاده مراسم، در کلیه موضوعات خدمات شهری، عمرانی، ترافیکی، توسط شهرداری منطقه 19(در محدوده جغرافیایی آن منطقه) اقدام لازم صورت گیرد. درعین حال، سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار باید مطابق درخواست‌ها، مجوزها و دستورات صادره، برنامه‌ریزی لازم در خصوص تهیه اقلام مورد نیاز و آماده‌سازی پک‌های پذیرایی، با هماهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی و اداره کل امور خدمات شهری اقدام نماید.

سازمان مدیریت پسماند نیز با پیش‌بینی امکانات و نیروی انسانی کافی و سازمان یافته، باید به نحوی برنامه‌ریزی کند تا موضوع نگهداشت«به ویژه نظافت» در قبل، حین و پس از مراسم بدون کوچکترین مشکلی انجام گیرد و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی هم از اینک ضمن بازدیدهای مستمر، نسبت به شناسایی نقاط حادثه‌ساز و پیگیری و رفع آن اقدامات خود را آغاز نموده و همچنین قرار شد تا با تهیه سناریو، درخصوص تهیه نقشه جانمایی نیروها و امکانات آن سازمان در زمان مراسم اقدام کند. 

از طرف دیگر قرار شد تا سازمان پیشگیری و مدیریت بحران نیز با استقرار تجهیزات و امکانات لازم از قبیل ژنراتور برق، پروژکتور و...در خصوص موارد اضطراری مانند قطع برق یا تامین روشنایی محل‌های خاص به ویژه در پهنه‌های پذیرایی آمادگی لازم را داشته باشد و سازمان پیشگیری و مدیریت بحران نیز باید ضمن تهیه سناریو، نسبت به استقرار خودروی فرماندهی حادثه در مجاورت ستاد ارتحال اقدام نماید. 

همچنین قرار شد که شرکت شهرسالم مطابق سال گذشته، در خصوص برپایی پایگاه اورژانس، پیش‌بینی و اقدام لازم را معمول دارد. اداره کل پشتیبانی نیز باید در خصوص تجهیز و آماده‌سازی و استقرار ستاد ارتحال در مجاورت حرم اقدام نماید. 

سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات هم باید در خصوص تجهیز و راه‌اندازی مرکز پیام بیسیم ستاد-شبکه مخابراتی voip و شبکه دیتا جهت برقراری ارتباط بهینه میان عوامل اجرائی ستاد ارتحال اقدام کند. ضمن اینکه باید با توجه به درخواست ستاد مرکزی ارتحال، درخصوص امکان تحویل بیسیم ثابت و دستی، بررسی و امکان سنجی کافی را به عمل آورد. 

سازمان خدمات اجتماعی هم باید در خصوص استقرار خودروهای خدمات اجتماعی به منظور جمع‌آوری متکدیان، کودکان کار و... برنامه ریزی لازم را انجام دهد. معاونت حمل و نقل و ترافیک نیز باید درخصوص انتقال زائرین از طریق حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی، مترو و تاکسی برنامه‌ریزی لازم را انجام داده و شرح برنامه و پیش‌بینی‌ها را به دبیرخانه ستاد«اداره کل امور خدمات شهری» ارسال کند. 

طی مصوبه‌ای دیگر قرار شد سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی، درخصوص در اختیار قرار دادن ده دستگاه «ون» به منظور جابه‌جایی میهمانان ویژه در محوطه حرم از تاریخ 13/03/98 اقدام کند. همچنین معاونت عمران نیز باید در خصوص مباحث عمرانی منطقه 19 و سازمان بهشت زهرا(س) همکاری و پشتبانی لازم را به عمل آورد. معاونت اجتماعی هم بایدضمن پیش بینی در خصوص برپایی سه پردیس فرهنگی در حرم مطهر، برنامه ریزی و پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهد.

. انتهای پیام /*