پرتال امام خمینی(س): مسئول آموزش مجازی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی با اشاره به شروع دوره جدید «آموزش مجازی اندیشه امام خمینی(س)»، گفت: بعد از زندگی و سیره امام خمینی(س) و وصیت نامه ایشان، به مسائل اخلاقی و سیره عملی امام خمینی(س) می پردازیم. در پایان هر دوره هم مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) خودش را موظف می  داند که گواهی شرکت در این دوره را به کاربران ارائه کند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن پویا در خصوص دوره های آموزش مجازی سیره و اندیشه امام خمینی(س) گفت: رسالت مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) تدوین، تبلیغ و شرح آثار امام است و تا به حال آثار فراوانی از امام را چاپ و منتشر کرده است.

مسئول آموزش مجازی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی افزود: با توجه به رویکرد افراد و به خصوص جوانان به فضای مجازی و توانمندی هایی در این فضا وجود دارد، مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) رویکرد خودش را به این فضا بیشتر کرده تا بتوانیم از این فضا هم استفاده کنیم و نسل های جدید استفاده بیشتری از این آثار داشته باشند.

وی تصریح کرد: به دلیل اینکه استقبالی که در گذشته بود به نشر مکتوب وجود ندارد و همچنین گاهی حجم کتاب ها زیاد و فرصت مطالعاتی کم است و البته شاید جوانان توان مالی خرید کتاب ندارند، بخش مکتوب محضورات زیادی دارد. لذا سیاست مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) بر این قرار گرفت که گام جدیدی را در فضای مجازی بگذارد و به «آموزش مجازی اندیشه های امام خمینی(س)» روی آورده است.

پویا با اشاره به استقبال مردم از دوره های گذشته آموزش مجازی وصیت نامه امام خمینی(س)، گفت: به خصوص برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی، چون این واحد درسی را می گذراندند، فضایی مهیا شد و از شهرها و استان های مختلف استقبال خوبی از این دوره ها داشتند. به همین دلیل برنامه ریزی شد که این فضا را توسعه دهیم و مسئولیت آموزش مجازی به جهات مختلف به نمایندگی قم واگذار شد.

وی یادآور شد: ما چندین ماه است که داریم این کار را پیگیری می کنیم تا بتوانیم علاوه بر وصیت نامه امام که قبلا انجام شده و فضای آن مهیا هست، در رشته های دیگر هم این کار را انجام دهیم. لذا عنوان این دوره ها را «آموزش مجازی اندیشه های امام خمینی(س)» گذاشته ایم.

مسئول آموزش مجازی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی در پاسخ به سؤالی در خصوص منابع درسی این دوره های آموزشی اظهار داشت: قصد ما این است که در دوره اول این آموزش ها زندگی و سیره امام خمینی را مورد نظر قرار دهیم. چون بارگذاری کتاب آموزشی در فضای مجازی مشکلاتی دارد و ممکن است تهیه آن برای کاربران سخت باشد، ما متن سازی کرده ایم. یعنی متنی را به عنوان زندگی و سیره حضرت امام آماده کرده ایم که بتواند در فضای مجازی قابل آزمون باشد. ولی منابع این کار را هم معرفی می کنیم تا افراد بتوانند به آن منابع مراجعه کنند.

وی افزود: بعد از زندگی و سیره امام خمینی(س) و وصیت نامه ایشان، به مسائل اخلاقی و سیره عملی امام خمینی(س) می پردازیم. در پایان هر دوره هم مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) خودش را موظف می  داند که گواهی شرکت در این دوره را به کاربران ارائه کند. امیدواریم سازمان امور اداری و استخدامی کشور هم برای کسانی که در این دوره ها شرکت می کنند و گواهی به آنها داده می شود، امتیازی قائل شود.

پویا در پایان گفت: شرکت در این دوره ها برای عموم علاقمندان اعم از زن و مرد و کارمند و غیر کارمند آزاد است و تمامی علاقمندان می توانند در این کلاس ها ثبت نام و شرکت کنند. از دهم آذر ماه داوطلبان می توانند در دوره های «آموزش مجازی اندیشه های امام خمینی(س)» ثبت نام کنند و آغاز کلاس ها نیز از 16 آذر ماه خواهد بود.

. انتهای پیام /*