پرتال امام خمینی(س): یادگار امام در مراسم معرفی سرپرست جدید موسسه گفت: نه خودمان و نه هیچ نهادی را متولی انحصاری تفسیر امام نمی دانیم. به گزارش پرتال امام خمینی(س) آیت الله سید حسن خمینی در این مراسم طی سخنانی با اشاره به تغییرات مدیریتی در این موسسه گفت: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در آینده به صورت شورایی پیش خواهد رفت. البته آقای کمساری سرپرست آن خواهند بود، ولی هیأت مدیره ای همراه خواهند بود که مؤسسه را کمک کنند. وی یادآور شد: مؤسسه در طول عمر خودش با تمام توان ایستاده که امام وجه المصالحه هیچ تفکر و جناحی نشود و اتفاقا بخش مهمی از اتهامات به خاطر این است که این مجموعه استقلال خودش را حفظ کرده و با موج های گذرا همراه نشده است.

 نه خودمان و نه هیچ نهادی را متولی انحصاری تفسیر امام نمی دانیم

 تولیت موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) افزود: ما نه خودمان و نه هیچ نهادی را متولی انحصاری قرائت و تفسیر شخصیت و اندیشه امام نمی دانیم و هیچ وقت نیز جلو نقل خاطرات از امام را نگرفته ایم؛ گرچه اگر جایی سندی بر خلاف آن داشته باشیم، منتشر می کنیم.

 بسیاری افراد جانشان را در راه امام دادند و ما هم اگر لازم باشد باید آبرویمان را بدهیم

 سید حسن خمینی اظهار داشت: ایستادن بر مواضع بسیار سخت است و ما باید بر عقیده ای که داریم ثابت قدم بمانیم و ارزش مؤمن هم این است که در فراز و فرودها ایستادگی کند.

یادگار امام در پایان گفت: بسیاری افراد جانشان را در راه امام دادند و ما هم اگر لازم باشد باید آبرویمان را بدهیم. ان شاء الله دوستان با همت بتوانند این مسیر را ادامه بدهند.

گفتنی است مراسم معارفه سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) صبح روز پنج شنبه با حضور آیت الله سید حسن خمینی، جمعی از اعضای بیت امام، مسئولان موسسه و شخصیت های سیاسی و فرهنگی در حسینیه جماران برگزار شد.  در این مراسم طی حکمی از سوی یادگار امام، حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی کمساری به عنوان سرپرست جدید موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی منصوب شد.

کمساری پیش از این سمت هایی همچون مشاورت و ریاست مرکز فرهنگی و هنری دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، معاون استاندار و رئیس سازمان ملی جوانان استان کرمان، ریاست جشنواره اشراق و معاونت فرهنگی و هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س)  را در کارنامه مدیریتی خود دارد. پیش از این حجت الاسلام و المسلمین محمد علی انصاری سرپرستی موسسه را عهده دار بود و دکتر حمید انصاری به عنوان قائم مقام وی به خدمت اشتغال داشت، اما با تغییر اساسنامه سمت قائم مقامی در موسسه حذف می شود.

. انتهای پیام /*