به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، در این جلسه محمد علی انصاری در سخنانی با اشاره به برگزاری جلسه‌ای با وزیر کشور از وی به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در ستاد تشکر کرد و اظهار داشت: خداوند را شاکریم که علی رغم درگیر بودن دستگاه‌های کشور، کار ستاد بزرگداشت با قوت و قدرت پیش می‌رود و از همه دستگاه‌ها به این خاطر تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به موضوع اطلاع‌رسانی سالگرد حضرت امام، افزود: البته صدا و سیما انصافاً در مورد بزرگداشت امام کم نگذاشته است، اما امسال سال ویژه‌ای است و با توجه به این‌که انتخابات مهمترین خبر کشور است تقاضا‌مندم صدا و سیما با توجه به تجربه و امکانات خود در کنار برنامه‌های انتخاباتی، استقبال از مراسم سالگرد امام را در دستور کار قراردهد زیرا مردم در فرصت باقیمانده باید بیشتر در جریان اخبار سالگرد قرارگیرند.

دبیر ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی با اشاره به سخنان روز چهارشنبه مقام معظم رهبری که فرمودند در مورد انتخابات نکات بیشتری را در آینده مطرح خواهند کرد، تصریح کرد: مطمئنیم یکی از محور‌های مهم سخنان رهبری در حرم امام موضوع انتخابات است و صدا و سیما باید توجه کند که مراسم سالگرد مراسمی مهم در استقبال از انتخابات است.

وی تاکید کرد: استقرار، استمرار و عظمت انقلاب در تاکید و اصرار بر شخصیت امام است.

در این جلسه عبدالرسول وصال رئیس ستاد خبری ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی در خصوص اقدامات این ستاد در بیست و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی اظهار داشت‌: با توجه به پدیده بزرگ انتخابات که ان شاء الله با یک حماسه بزرگ همراه باشد، دغدغه‌هایی در مورد برگزاری مراسم و انعکاس آن داشته‌ایم و جلسه‌ای با نماینده صدا و سیما برگزار و تاکید شد که مراقبت لازم انجام گیرد، همچنین حضور مردم در چهارده خرداد با قوت صورت گیرد تا تاثیر جهانی آن مانند سال‌های گذشته باقی بماند.

وی افزود: در خصوص حضور خبرنگاران در مراسم و خصوصاً حلقه اول، اطلاعیه‌ای صادر شده و هماهنگی‌های لازم در این خصوص با سپاه حفاظت ولی امر انجام خواهد شد.

وی همچنین از تهیه یک بولتن خبری در شش شماره برای اطلاع رسانی مراسم سالگرد خبر داد‌.

نماینده صدا و سیما در این جلسه نیز آمادگی سازمان متبوع خویش برای همکاری در زمینه اطلاع‌رسانی مراسم را اعلام کرد.

همچنین غلامعلی اصغریان رئیس معاونت فرهنگی ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی گزارشی از چاپ و توزیع نشریات ستاد در میان زائران، برگزاری جشنواره‌ها، نمایشگاه‌ها و یادواره پنجاهمین سالگرد آغاز نهضت امام خمینی در باغ موزه قصر ارائه داد.

دراین جلسه سردار سلیمانی فرمانده قرارگاه شهید فهمیده نیز طی سخنانی با بیان این‌که ستادهای چهارده گانه این قرارگاه برای برگزاری مراسم سالگرد امام از بهمن ماه سال 91 تشکیل شده، گفت‌: تمام برآوردهای اطلاعاتی و امنیتی انسانی و ... برای مراسم تامین شده و مراسم امسال با کمیت و کیفیت بیشتر برگزار خواهد شد.

همچنین نمایندگان وزارت اقتصاد، وزارت کشور و ... گزارشی از اقدامات خود در خصوص برگزاری مراسم بیست و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(س) ارائه کردند‌.

. انتهای پیام /*