به گزارش پرتال امام خمینی(س) رئیس مرکز اورژانس تهران در گفتگو با واحد مرکزی خبر با اشاره به این که مسئولیت این کمیته به اورژانس تهران واگذار شده است افزود: اقدامات مورد نیاز در این کمیته در سه بخش بهداشت، درمان و امداد و نجات، تقسیم و کارگروه های مربوط به هر بخش تشکیل شده است.

رضا دهقانپور گفت: در کارگروه حوزه بهداشت، معاونت های بهداشتی دانشگاه ها و مسئولان ستادی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در حوزه سلامت، محیط کار و مبارزه با بیماریهای واگیر و نیز نمایندگان بهداشتی سپاه، ارتش و شهر سالم حضور دارند.

مسئول کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(س) افزود: کارگروه حوزه امداد و نجات نیز با حضور دانشگاه های تهران، مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، تأمین اجتماعی، هلال احمر، ارتش، سپاه، شهر سالم، آمبولانس خصوصی و مترو تشکیل شده است.

رئیس مرکز اورژانس تهران همچنین از تشکیل کارگروه حوزه درمان با حضور دانشگاه های علوم پزشکی تهران، تأمین اجتماعی، ارتش، سپاه و مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی کشور خبر داد و گفت: با قرارگاه شهید فهمیده، پلیس راه، ستاد بزرگداشت مراسم ارتحال، سپاه ولی امر، سپاه انصار و نیروی انتظامی هماهنگی شده است تا خدمات مورد نیاز در حوزه بهداشت و درمان در سالگرد ارتحال حضرت امام(س) به شایستگی به مردم عرضه شود.

مسئول کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(س) افزود: همراهی مسئولان بهداشتی با کاروان زائران، آموزش بهداشتی زائران،‌ بهسازی مکان اسکان زائران و اطراف حرم امام(س) ، نظارت بهداشتی بر مواد غذایی،آب،یخ و ایستگاه های صلواتی و پیگیری بیماریابی و موارد مشکوک احتمالی اقداماتی است که در حوزه بهداشت انجام می شود.

دهقانپور گفت: درحوزه درمان نیز با بیمارستان های واقع در مسیر کاروان های زائران هماهنگی و به همه بیمارستان های شهر تهران نیز اعلام شده است آماده خدمت رسانی به زائران در صورت نیاز باشند.

وی افزود: استقرار چهار بیمارستان صحرایی در محدوده حرم باهمکاری ارتش، شهرداری، دانشگاه ایران و بسیج جامعه پزشکی ،استقرار حدود 20 کمپ درمانگاهی در اطراف حرم و پیگیری امور بیمه زائران دیگر برنامه های این حوزه است .

مسئول کمیته بهداشت و درمان ستاد بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(س) گفت: در حوزه امداد و نجات نیز هماهنگی شده است آمبولانس ها کاروان های اعزامی از سراسر کشور را از مبداء تا مقصد همراهی کنند و دستورالعمل مربوط به اعزام بیماران را نیز تهیه کرده ایم.

دهقانپور افزود: در زمان برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام(س) ، نزدیک 280 دستگاه آمبولانس، پنج دستگاه اتوبوس آمبولانس و 15 دستگاه موتورلانس در محدوده حرم مستقر خواهند بود.

. انتهای پیام /*