به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از خبرگزاری صدای افغان (آوا)، این مسابقه که با فراخوان و سازمان‌دهی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل دایر شد، با استقبال بیش از ۳۰۰۰ جوان دختر و پسر مواجه شد.

سؤال‌های مسابقه از متن کتاب «راه این‌جاست...» تهیه شده بود که به همین منظور توسط انتشارات مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شمارگان ۴۰۰۰ نسخه قبلا منتشر و در مراکزی که از پیش توسط انتشار اطلاعیه‌هایی اعلام شده بود، در دسترس علاقه‌مندان شرکت‌کننده در مسابقه قرار گرفت.

بر اساس این خبر، متن کتاب حاوی گزیده سخنان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای بود که در مقاطع گوناگون، ناب‌ترین سخنان را درباره شخصیت حضرت امام خمینی(س) بیان کرده‌اند.

به گفته مسؤول بخش فرهنگی مرکز تبیان در کابل، این مسابقه به دو منظور برگزار شد: از یک طرف علاقه داشتیم که فرهنگ کتاب‌خوانی در میان جوانان افغانستانی ترویج شود و از طرف دیگر با توجه به متن کتاب، شخصیت بزرگ‌مردی چون امام خمینی(س) آن هم توسط مقام معظم رهبری به نسل فعلی کشور معرفی شود و بدین‌سان هم‌زمان با ارتحال این مرد ملکوتی، از شخصیت بی‌بدیل‌شان تجلیل شود و یادبود مناسب به عمل آید.

به گفته حجت‌الاسلام محمدضیاء موحدی، مسؤول بخش فرهنگی تبیان و متصدی برگزاری این مسابقه، چاپ و تکثیر این کتاب و نیز برگزاری مسابقه، هدف دیگری را نیز تامین کرد و آن عبارت است از ارائه راهکارهای ناب و هدایت‌کننده نسل جوان افغانستان، توسط ارائه افکار، نظریات، توصیه‌ها و خصوصیات حضرت امام خمینی(س) آن هم در قالب دیدگاه‌ها و تحلیل‌های بسیار زیبا و کارگشایانه حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای.

او اضافه کرد: فکر نمی‌کردیم مسابقه با این وسعت و گستردگی، آن هم از متن کتاب (راه این‌جاست....) مورد استقبال جوانان دختر و پسر قرار گیرد؛ اما ناباورانه شاهد حضور پرشور و شوق هزاران جوان در صحنه برگزاری مسابقه بودیم.

از میان شرکت‌کنندگان برای ۲۴ نفر برنده به مناسبت بیست‌ و چهارمین سال‌روز ارتحال حضرت امام خمینی(س) جایزه‌هایی اهدا می‌شود که جایزه 10 نفر اول طلا و ۱۴ نفر بعدی هدایای نفیس و بسته‌های فرهنگی خواهد بود.

جوایز در مراسم گرامی‌داشت سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(س) روز ۱۴ خرداد در حسینیه بقیةالله الاعظم، واقع در شهر کابل، اعطا خواهد شد.

به گفته موحدی، از میان ۲۴ نفر یادشده ۱۲ نفر خانم و ۱۲ نفر آقا در نظر گرفته می‌شوند. مراسم قرعه‌کشی هم در همان تاریخ ۱۴ خرداد در زمان و مکان فوق دایر خواهد بود.

 

. انتهای پیام /*