عسلویه / اجرای 55 ویژه‌برنامه سالروز ارتحال امام خمینی

مجید محمودی فرماندار عسلویه از اجرای 55 ویژه‌برنامه سالروز ارتحال امام خمینی(س) در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت: امام خمینی(س) امام رحمت و مهربانی بود به‌خاطر همین نیز رحلت ایشان بزرگترین حادثه ناگوار انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است. زیباترین تعبیر از ارتباط میان انقلاب و امام(س) را می‌توان در فرمایشات مقام معظم رهبری است که فرمودند «این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست». شخصیت امام(س) نیاز به بررسی‌های دقیق در سیره زندگی این امام عزیز دارد و هر اهل خردی با تاسی از زندگی امام راحل(س) راه سعادت خویش را انتخاب خواهد کرد و گرامیداشت یاد و خاطره این ابرمرد تاریخ موجب آشنایی نسل جوان با آرمان‌های انقلاب خواهد شد.

بنک/ اعزام کاروان موتوری بسیجیان به حرم امام خمینی(س)

در آیینی باشکوه کاروان موتوری راهیان حرم از شهر بنک عازم حرم مطهر رضوی و امام خمینی(س) شدند.

ابراهیم حق‌شناس فرمانده سپاه شهرستان کنگان در این آیین اظهار داشت: امام خمینی(س) حق بزرگی بر گردن همه دارد و باید همواره نام و یاد این امام عظیم‌الشان را گرامی بداریم. بسیجیان همواره در زنده نگه داشتن ارزش‌ها و معنویات حضوری چشمگیر داشته‌اند و این بار نیز با ابتکار خود عازم مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) شدند.

فرمانده سپاه کنگان در تشریح جزئیات این اعزام نیز گفت: تعداد زیادی از بسیجیان شهر بنک کنگان به رسم سال‌های گذشته و در قالب کاروان موتوری به منظور زیارت حرم مظهر رضوی و سپس شرکت در مراسم ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران راهی مشهد‌الرضا شدند.

اهواز/ اعزام 3 هزار نفر به حرم امام خمینی(س)

عبدالعزیز فدعمی فرماندار اهواز از اعزام 3 هزار نفر از این شهرستان به حرم مطهر امام خمینی(س) به مناسبت 14 خرداد ماه خبر داد و اظهار کرد: حدود 2 هزار نفر از این مشتاقان حضور در بیست و چهارمین سالگرد رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از سوی نواحی سپاه پاسداران مستقر در شهرستان به تهران اعزام می شوند. همچنین مابقی دستگاه‌ها نیز اعلام آمادگی کردند که یک‌هزار نفر از پرسنل و شهروندان اهوازی را برای حضور در سالگرد امام راحل (س) به تهران اعزام کنند.

یزد/ برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی

حسن مفیدی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی یزد با بیان اهمیت انجام فعالیت‌های فرهنگی و هنری در راستای بزرگداشت بیست و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل و پنجاهمین سالگرد قیام 15خرداد،اظهار داشت: امسال به این مناسبت، برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری توسط هنرمندان و اقشار مختلف فرهنگی استان یزد برگزار می‌شود. برگزاری همایش سیره و شناخت امام خمینی(س)، مسابقه کتاب و کتابخوانی، مناسبت‌های مختلف مذهبی در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، همایش هیئت‌های مذهبی، همایش موسسات قرآنی، برگزاری محافل انس با قرآن و فضای مناسب شهری در این ایام، از جمله این برنامه هاست

گرمی/ نورانیت اندیشه امام دنیا را از تاریکی نجات داده است

محمود علایی فرماندار شهرستان گرمی گفت: نورانیت اندیشه امام روز به روز جهل و تاریکی را از جهان اسلام و اندیشه‌های ظالمانه مستکبران زدوده و به همه قدرت ایستادگی در برابر مستکبران را داده است. امروز بشریت تشنه اندیشه ناب و حقیقت اسلامی همچون تفکر امام راحل در مقابله با مستکبران و ترویج بیداری اسلامی است که بی‌شک ملت‌های مسلمان را در برابر زورگویان عالم پیروز و کامیاب می‌کند. تبلور اندیشه امام دنیا را تسخیر کرده و بشریت را به سمت عزت و شوکت واقعی سوق داده است. دشمنان ما امروز از این اندیشه در هراس بوده و بیمناک به هر سو حرکت می‌کنند تا مبادا تفکر تابناک امام راحل در کشورهای مختلف گریبان آنها را بگیرد. بیداری شکل گرفته در عالم اسلام نتیجه گرایش و اقبال به گفتمان امام و انقلاب اسلامی است. ‌در این گفتمان می‌توان راه و روش آزادی، زندگی عزتمندانه، شکوه و صلابت دینداری و تعظیم به قانون و ارزش‌های الهی را مشاهده کرد. اندیشه منور امام نه تنها سبب عظمت و نورانیت جهان اسلام و انسان‌‌های آزاده و نیکو سیرت شده است بلکه دشمنان را نیز به ناامیدی کشانده، چرا که آنها از صلابت گفتمان امام در هراس و نگرانی هستند.

وی از اعزام بیش از یک‌هزار و 500 زائر از شهرستان گرمی برای زیارت مرقد امام راحل خبر داد و اضافه کرد: ظهر روز 13 خردادماه اعزام کاروان را در قالب یک‌هزار و 500 زائر شاهد خواهیم بود که برای تجدید میثاق با آرمان امام راهی مرقد مطهر می‌شوند. علایی، پیام این کاروان‌ها را باور عمیق مردم به ارزش‌ها و باورهای اصیل امام و انقلاب دانست و یادآور شد: گفتمانی که امام ساری و جاری کرده است همواره شایسته و ماندگار باقی می‌ماند.

اردبیل/ اعزام بیش از 10 هزار زائر به حرم امام راحل

فرهاد توحیدی معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل اظهار داشت: هم‌زمان با سالگرد ارتحال امام خمینی(س) با تجهیز 250 دستگاه اتوبوس بیش از 10 هزار و 920 زائر عازم مرقد مطهر امام راحل می‌شوند. ثبت‌نام از علاقمندان برای حضور در مرقد مطهر امام آغاز شده و قرار است 13 خرداد کاروان‌ها از اردبیل به طرف مرقد امام حرکت کنند. زائران اردبیلی 14 خرداد در محل اسکان مشخص شده مستقر شده و پس از اتمام مراسم به سمت اردبیل حرکت می‌کنند. ثبت‌نام تا 12 خردادماه ادامه دارد و هیچ هزینه‌ای از ثبت‌نام‌کنندگان دریافت نشده و این کار به صورت رایگان می‌باشد. ثبت‌نام علاقمندان برای عزیمت به حرم مطهر امام در تمام حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج صورت می‌گیرد و همه زائران توسط سپاه حضرت عباس (ع) زیر پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

قم/ بسیج امکانات برای پذیرایی از زائران سالگرد ارتحال امام

کرم رضا پیریایی استاندار قم بر لزوم بسیج تمام امکانات استان قم برای میزبانی شایسته و پذیرایی از زائران بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام راحل تاکید کرد و اظهار کرد: عزت، آزادگی، شرافت و سربلندی امروز ایران اسلامی، مرهون این مرد بزرگ الهی است.

پیریایی با اشاره به پنجاهمین سالگرد قیام تاریخی 15 خرداد سال 42 بر لزوم پاسداشت ویژه این مناسبت مهم و تبیین ابعاد و اهمیت آن تاکید کرد و افزود: اهمیت حماسه 15 خرداد و بیان نقش و جایگاه محوری قم در این حادثه موضوع مهمی است که تاکنون کمتر به آن پرداخته شده و پنجاهمین سالگرد قیام فرصت مناسبی را برای نگاه پررنگ‌تر به آن فراهم کرده است.وی همچنین از برگزاری همایش بزرگ بین‌المللی ویژه 15 خرداد در 12 خرداد ماه خبر داد

پیریایی همچنین به برنامه اعزام کاروان مردمی از قم به مرقد مطهر امام راحل اشاره کرد و گفت: بر اساس برنامه و سهمیه تخصیص یافته به استان امسال 20 هزار نفر از مردم قم در قالب کاروان‌های تجدید میثاق با امام و ولایت عازم تهران می‌شوند.

نصرت الله لطفی رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه‌های تدارک دیده شده در راستای هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن نیمه قرن حماسه 15 خرداد قم گفت: امسال همایش بین المللی نیم قرن حماسه 15 خرداد با هدف معرفی قم و دستاوردهای 15 خرداد که زمینه ساز بیداری اسلامی بوده برنامه‌های متنوعی تدارک دیده شده است.

وی برگزاری مراسم سالگرد ارتحال امام راحل(س) در شب 14 خرداد از سوی مقام معظم رهبری را از دیگر برنامه‌های ستاد اعلام کرد و اظهار داشت: در 15 خرداد نیز مراسم گرامیداشت از سوی اقشار مختلف حوزه علمیه که برگزار می‌شود.

خرمشهر/ تیم دوچرخه سواری نیروی دریایی راهی مرقد بنیانگذار انقلاب شد

با هدف شرکت در آئین ارتحال امام راحل تیم هفت نفره دوچرخه سواری نیروی دریایی خرمشهر برای شرکت در آئین ارتحال امام راحل(س) مسیرهای استان خوزستان، لرستان، مرکزی، قم و تهران را در 12روز طی می‌کنند. «از شهری که خدا آزاد کرد تا روحی که به خدا پیوست» شعار این گروه اعزامی است که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره 49 هزار شهید جمهوری اسلامی ایران، حماسه آفرینی در سالروز آزادسازی خرمشهر و تجدید میثاق با آرمان‌های مقدس بنیانگذار جمهوری اسلامی حرکت خود را به سمت مرقد امام آغاز کرده‌اند.

بوشهر/ اعزام 1500 نفر به مرقد امام خمینی(س)

سرهنگ حمید خرمدل فرمانده سپاه شهرستان بوشهر گفت: ما پیروان راه الهی امام(س) باید با تمام وجود مراسم 14 خرداد را که همه جهانیان به آن توجه دارند با شکوه هرچه تمامتر برگزار کنیم. ایستادگی و مقابله امام(س) با استکبار جهانی و انتقال انقلاب به کشورهای آزادی خواه باعث شد معادلات جهانی به نفع ایران اسلامی رقم خورد به همین دلیل این راه یعنی راه عزت و سربلندی که توسط امام برای ما رقم خورده، محافظت کنیم. امام خمینی(س) همانند ائمه(ع) شخصیتی زنده و ماندگار در تاریخ بشریت خواهد بود.

وی با اشاره به اعزام‌ها به مرقد امام در سالروز رحلت امام خمینی(س) اظهار داشت: امسال با همکاری فرماندهان حوزه‌های مقاومت سپاه شهرستان بوشهر بیش از یک‌هزار500 نفر به مرقد امام(س) اعزام خواهند شد. این کاروان در قالب 35 اتوبوس و چند خودرو سبک در تاریخ 12خردادماه به تهران برای شرکت در مراسم 14 خرداد اعزام می‌شوند.

قوچان/ تشکیل کمیته های 12 گانه به منظور برگزاری باشکوه مراسم سالگرد امام خمینی(س)

اسماعیل حیدری آزاد فرماندار قوچان سهمیه اعزام زائر از شهرستان قوچان را 400 نفر عنوان کرد و گفت: کاروان زیارتی در تاریخ 12 خرداد قوچان را به مقصد قم ترک می کند و پس از زیارت بارگاه حضرت معصومه (س) در مراسم صبح و ظهر 14 خرداد در محل مرقد امام خمینی(س) حضور می یابد. وی از پایگاه مقاومت بسیج سپاه شهرستان خواست تا جهت افزایش بهره مندی زائران از برکات معنوی این سفر، نسبت به تهیه و توزیع بسته های فرهنگی در میان زائران اقدام کند.

سنندج/ اندیشه امام خمینی (س) سد محکمی در برابر توطئه ها استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی است

ولی الله میرزایی اصل فرماندار شهرستان سنندج گفت: تفکرات و اندیشه متعالی امام خمینی (س) همچون سد محکمی در برابر توطئه های استکبار جهانی علیه انقلاب اسلامی است. امروز به برکت نام و کلام امام راحل، انقلاب اسلامی ایران به یک الگوی مردمی برای جهانیان تبدیل شده است. ستاد ارتحال حضرت امام(س) باید تلاش ‌کند تا در مراسم گرامیداشت افکار و اندیشه های رهبر فقید انقلاب را به مردم به ویژه نسل جوان معرفی کند. اندیشه ها و آرمان های حضرت امام(س) در تمام دوران انقلاب رهگشا و هدایت گر بوده بر بهره گیری از گفتار و نصایح امام بزرگوار در تمام زمینه ها به منظور پیشبرد اهداف نظام اهمیت ویژه ای دارد. اندیشه های حضرت امام(س) همواره سد محکمی در برابر نفوذ و تسلط بیگانگان بر ایران اسلامی بوده و توانسته توطئه ها و دسیسه های گوناگون دشمنان را خنثی کند.

وی از اعزام هزار و 508 نفر از شهرستان سنندج به حرم حضرت امام خبرداد و افزود: برای اعزام این کاروان 35 دستگاه اتوبوس، دو دستگاه آمبولانس، شش دستگاه خودرو سواری، یک دستگاه خودرو سیار و یک دستگاه خودرو آتش نشانی، تیم های امدادی و پرستاری مورد نیاز است.

قروه/ انقلاب اسلامی در سایه رهبری حکیمانه امام خمینی(س) به ثمر رسید

محمد رسول شیخی زاده فرماندار شهرستان قروه گفت: انقلاب اسلامی مردم مسلمان ایران در سایه رهبری مدبرانه و حکیمانه حضرت امام خمینی(س) به ثمر رسید و همه موظف به حفظ و پاسداری از آن هستیم. حضرت امام خمینی(س) به عنوان یک رهبر فرزانه یک حرکت بزرگ در تاریخ بود و در آینده ارزش و جایگاه والای این حرکت ارزشمند بیشتر مورد توجه قرار خواهد گرفت. انقلاب اسلامی در منظومه تاریخ سیاسی اسلام یکی از نقاط اوج بود و با این وسعت و عظمت کم نظیر بود. پیروزی انقلاب اسلامی نقش تاثیرگذاری در سطح جهان داشته است و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی با راهنمایی های حضرت امام خمینی(س) و حضور انقلابی مردم در عرصه قیام علیه نظام ستم شاهی محقق شد. به مناسبت رحلت حضرت امام(س) از اهمیت و جایگاه ویژه ای برخوردار است و لازم است با برنامه ریزی گسترده جهت پاسداشت آن اقدام کنیم. حضرت امام خمینی (س) بنیانگزاری جمهوری اسلامی با بینش الهی خود اثبات کردند که می شود با داشتن یک دید سیاسی از منظر دیدگاه های اسلامی یک نظام را مدیریت کرد.

مرکزی/ اجرای برنامه های فرهنگی؛ راهی برای تبیین اندیشه‌های امام خمینی(س)      

مصطفی مشایخی٬ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کمیته فرهنگی ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) استان مرکزی، گفت: امروز عصر امام خمینی(س) است و بشریت تشنه معنویت است و چشم‌ها به آسمان دوخته شده است و از مادیات و لذت افراطی خسته شده‌اند.

مصطفی مشایخی با اشاره به فضاسازی مناسب برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر مراسم بیست و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(س)، گفت: به این منظور اطلاع‌رسانی از طریق پیامک، صدا و سیما، تبلیغات محیطی و هفته نامه‌های محلی انجام می‌شود. وی برگزاری مسابقه عکاسی ویژه زائران مرقد مطهر و بیت تاریخی امام خمینی(س)، برپایی نمایشگاه مجازی عکس با موضوع خمینی(س) و خوشنویسی وصیت‌نامه امام(س) را از جمله برنامه‌های کمیته فرهنگی ستاد ارتحال عنوان کرد. چاپ و توزیع بروشور و پوستر با موضوع معرفی اندیشه‌های امام(س)، اجرای طرح ختم یک میلیون صلوات، برگزاری مسابقات قصه‌گویی، نشریه دیواری و مسابقات ادبی و توزیع بسته فرهنگی ویژه زائران مرقد مطهر و بیت قدیمی نیز از دیگر برنامه‌های این کمیته است.

مشایخی بیان کرد: برگزاری همایش اندیشه روح‌الله در روز هشتم خردادماه سال جاری، حرکت کاروان غم، برگزاری مراسم ارتحال امام در روز 14 خرداد در مصلی بیت‌المقدس اراک، اعزام مبلغ دینی به مساجد شهری و روستایی و اماکن مقدس و سخنرانی ائمه جماعت در بین نماز با موضوع وصیت‌نامه امام از برنامه پیش‌بینی شده کمیته فرهنگی ستاد ارتحال امام است که در زمان‌های مشخص شده، برگزار می‌شود.

جهرم/ جایگاه امام(س) در آینده نمود پیدا می‌کند 

عبدالمجید محمدعلی‌پور، معاون فرماندار جهرم امروز با بیان اینکه امام خمینی(س) سر سلسله یک حرکت بزرگ در تاریخ بود، گفت: جایگاه و نقش والای امام(س) در آینده نمود پیدا می‌کند و آیندگان به نقش واقعی او در تحولات اجتماعی دنیا بهتر پی خواهند برد. فخر و سربلندی و بالندگی ایران به برکت رهبری‌های خردمندانه این عالم بزرگ بوده است و از این‌رو پاسداشت رحلت حضرت امام(س)، ارج نهادن به خدمات و تلاش‌های آن رهبر الهی می‌باشد. بر همگان لازم است که با تمام توان، در بزرگداشت این ایام همت کنند و زمینه برگزاری مراسمی باشکوه و پرمحتوا در همه سطوح را فراهم کنند.

فرون‌آباد / برگزاری سالگرد ارتحال امام(س)

علی بندعلیان شهردار فرون‌آباد گفت: 14 و 15 خردادماه هر سال، تجدید بیعت با امام راحل (س) و شهیدان قیام 15خرداد و شهیدان انقلاب است که برای ملت ایران استقلال، آزادی، عزت و اقتدار به ارمغان آوردند. عزت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران و ملت بزرگوار، مدیون امام خمینی(س) است و ما هر چه داریم به برکت خون دل خوردن‌ها و راهنمایی‌های آن عزیز سفر کرده است. گفتمان و سیره امام خمینی(س) یک گفتمان همه زمانی و چند نسلی است و شاید تمام تاریخ را در گستره خود قرار دهد و ما مفتخریم سیره آن امام فقید را به عنوان الگوی عملی خود در حوزه دین‌مداری و سیاست قرار دهیم. مردم به انقلاب، امام و رهبری و حفظ ارزش‌ها علاقمند هستند و ما مسئولان باید با تلاش مضاعف این شور و علاقه را بیشتر کنیم و حضور جدی مسئولان و همکاران در مراسم باید جدی باشد.

سرعین/ نهضت امام خمینی(س) حکومت اسلام و قرآن در تمامی کشورها بود 

اباذرمحمدی، مسئول دفتر تبلیغات اسلامی سرعین گفت: نهضت امام راحل بر آن بود که اسلام و قوانین اسلام و قرآن و قوانین قرآن در تمامی کشورها حکومت کند و هیچ قانونی در مقابل قانون اسلام و قرآن عرض وجود نکند؛ لذا بر این اساس باخواست خداوند دست تجاوز و ستم همه ستمگران درکشوراسلامی شکسته شد و مقصد اصلی این بود که یک حکومت اسلامی و پایدار تحقق پیدا کند. 14 خرداد سالروز عروج ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی است که با نفسی مطمئن در آرامگاه ابدی خود که زیارتگاه عاشقان اوست آرام گرفت؛ لذا هر روز که از عمر این انقلاب می‌گذرد و چراغی که او روشن کرد و مسیر مسلمان ایران را روشن کرد پر نورتر می‌شود.

محمدی برنامه‌های اجرایی مراسم ارتحال حضرت امام راحل را در قالب برگزاری مراسم سوگواری در 14 خرداد در محل مسجد صاحب الزمان(عج)، برپایی ایستگاه صلواتی و اعزام 4 دستگاه اتوبوس به زیارت مرقد مطهر امام راحل(س)، اعزام روحانی کاروان و مداح کاروان برای هر اتوبوس به طور جداگانه، نصب پوستر و بنر در سطح شهرستان، پذیرایی و اسکان مسافران و گردشگران در مساجد و برگزاری مراسم گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام 15 خرداد در مساجد منطقه عنوان کرد.

آذربایجان شرقی/ کاروان پیاده زیارت حرم امام راحل(س) از شهرستان میانه گذشت

نوزدهمین کاروان پیاده امام علی (ع) آذربایجان شرقی با هدف حضور در مراسم گرامیداشت سالروز عروج ملکوتی امام خمینی(س) در مسیر خود از شهرستان میانه عبور کرد. در آیین استقبال و همراهی این کاروان، مراسم پرفیض و روح بخش زیارت عاشورا در جوار بارگاه ملکوتی شهدای گمنام شهرستان میانه برگزار شد و اعضای کاروان پس از تجدید میثاق با آرمانهای شهدا به حرکت حماسی خود به سمت حرم مطهر امام راحل(س) ادامه دادند.

هرمزگان/ توزیع 2 هزار پوستر و وصیت‌نامه امام راحل(س)

معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هرمزگان با اشاره به در پیش بودن سالگرد ارتحال امام خمینی(س)، از توزیع 2 هزار پوستر و وصیت‌نامه امام راحل(س) در بین اقشار مختلف مردم و نهادهای فرهنگی خبر داد.

فاضل حسینی‌فرد، معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: بی شک حضور گسترده اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان در مراسم بزرگداشت امام خمینی(س) پیام آور قدرشناسی مردم و علاقه جوانان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی است. امام راحل(س) یک شخصیت بزرگ، دانشمند و فرزانه بودند که در همه زمینه‌های دینی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی دارای تخصص و اندیشه بوده و مانند این شخصیت بزرگ و فرزانه در دنیا کم‌نظیر است. آنچه که تا به امروز موجب ماندگاری و پایداری آرمان‌های این رهبر فقید و بنیان گذار جمهوری اسلامی شده است، همین اندیشه های ناب امام خمینی(س) است. اندیشه‌های امام خمینی(س) محصور به زمان و مکان خاصی نیست. بی شک بیداری کنونی جهان اسلام و جنبش‌های مختلف مردمی دنیا برگرفته از آرمان امام خمینی(س) است. همه تحقیقات و مطالعاتی که پیرامون انقلاب اسلامی انجام شده است، بدون استثنا به نقش برجسته امام اشاره دارد بنابراین در جهت تبیین اندیشه‌های امام(س) لازم است قدم‌های بزرگ‌تری برداشته شود. امام خمینی(س) در راستای گرفتن سنگر دانشگاه برخاستند و شخصیت‌های مانند شهید مفتح و شهید مطهری وارد شدند تا این سنگر رشد و پیشرفت کند. ورود جدی در تبیین اندیشه‌های امام در دانشگاه‌ها کمک به شناخت زیرساخت‌های فکری دانشجویان در عرصه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اجتماعی خواهد بود.

تشریح برنامه‌های مرکز «امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی» به مناسبت نیمه خرداد     

حجت‌الاسلام والمسلمین مبشری، رئیس مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی، در به تشریح برنامه‌های این مرکز به مناسب ایام رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران پرداخت. وی از رونمایی کتاب «به خود آ» با محوریت 40 حدیث امام خمینی(س) خبر داد و گفت: 40 حدیث امام راحل در قالب 10 جلد کتاب در قطع پالتویی به قلم جواد محدثی به قلمی روان نگاشته شده است که در اختیار دانشجویان قرار خواهد گرفت.

رئیس مرکز امام، ولایت فقیه و انقلاب اسلامی دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده از سوی این مرکز به مناسبت ایام ارتحال امام خمینی(س) را منوط به مشارکت سایر دستگاه‌ها به منظور تأمین هزینه‌های این ویژه برنامه دانست و تصریح کرد: در صورت مشارکت سایر دستگاه‌ها نمایشگاه پوستری که از سبک زندگی امام خمینی(س) نیز در ایام رحلت ایشان برپا می‌شود.

حجت‌الاسلام مبشری به برپایی مسابقه کتابخوانی زندگی به سبک روح‌الله اشاره و ادامه داد: متن این کتاب از نیمه خردادماه، بر روی پایگاه اطلاع‌رسانی www.razemandegar.ir بارگذاری می‌شود.

رامشیر/ 120 نفر به مرقد امام راحل(س) اعزام می‌شوند

حمید سیلاوی فرماندار رامشیر با بیان اینکه در بیست و چهارمین سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی(س) 120 نفر از شهرستان رامشیر به مرقد امام اعزام خواهند شد افزود: توجه به تاثیر گذاری، محتوا و کیفیت برنامه‌های مربوط به گرامیداشت ارتحال امام خمینی(س) باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرید. وی تصریح کرد: برای پاسداشت این ایام اقدام به اعزام کاروان‌های عزاداران به مرقد حضرت امام(س) و برپایی مراسم سوگواری در مناطق مختلف شهرستان خواهیم کرد که همه کمیته ها باید در این زمینه بصورت فعال وارد عرصه شوند.

سیستان و بلوچستان/ توزیع 7 هزار جلد کتاب بین زائران بارگاه امام راحل

حجت الاسلام عباس دانشی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در مراسم گرامیداشت بیست و چهارمین سالگرد رحلت امام خمینی(س)، هفت هزار جلد کتاب بین زائران بارگاه ملکوتی امام راحل در سیستان و بلوچستان توزیع می‌شود.: به منظور تهیه بسته فرهنگی برای زائران بارگاه ملکوتی امام راحل، کتاب زندگی به سبک روح الله شامل برداشت‌ها و برش‌هایی از سیره خانوادگی حضرت امام خمینی (س) است که به کوشش علی اکبر سبزیان انتخاب و به صورت مصور در قالب یک کتاب منتشر شده است. نویسنده در این کتاب فرازهایی از خاطرات نقل شده از همسر و خانواده حضرت امام(س) در مورد نوع برخورد ایشان با خانواده‌شان را ذکر کرده و در کنار آن و به تناسب موضوعاتی که در هر خاطره مطرح شده، احادیثی را نیز نقل کرده‌ است. این کتاب که در برگیرنده نزدیک به 120 خاطره از امام راحل است، سیره، زندگی و شیوه برنامه‌ریزی ایشان در زندگی خانواگی‌شان را برای مخاطبان بازگو کرده است.

زنجان/ اعزام بسیجیان هنرمند به مرقد مطهر امام خمینی(س)

سید جواد هاشمی رئیس سازمان بسیج هنرمندان زنجان اظهار کرد: همزمان با 14 خرداد‌ماه سال جاری، سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی بسیجیان هنرمند استان زنجان به مرقد مطهر امام راحل اعزام می‌شوند. علاقه‌مندان می‌توانند تا هشتم خرداد‌ماه سال جاری نسبت به نام‌نویسی خود اقدام کنند.

هاشمی بر ضرورت تبیین دیدگاه‌های معمار کبیر انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت: هنرمند متعهد باید نسبت به تبیین این دیدگاه‌ها همت گمارد. نسل امروز جامعه باید با دیدگاه‌های امام خمینی(س) آشنا شوند. هنرمندان می‌توانند در قالب هنر جایگاه ولی‌فقیه را در جامعه تبیین کنند. انقلاب اسلامی با دیدگاه‌های والای امام خمینی(س) شکل گرفته و با همین دیدگاه‌ها ادامه دارد. انقلاب اسلامی محصول تلاش‌های رهبر کبیر و معمار انقلاب اسلامی، مردم و امدادهای خداوند متعال است و این انقلاب به عنوان انفجار نور باید به جامعه جهانی بیش از گذشته ارائه شود. هنرمند وظیفه‌شناس باید به چنین موضوعاتی بیشتر توجه کند.

قصرقند / اعزام 120 بسیجی به مرقد امام(س)

کوروش محمدی فرماندار قصرقند گفت: به منظور تجدید میثاق با آرمان‌های ارزشمند امام خمینی(س)، 120 بسیجی زن و مرد از شهرستان قصرقند به حرم مطهر آن امام بزرگوار اعزام می‌شوند. حضور نوجوانان و جوانانی که نسل امروزی محسوب می‌شوند نیز در این مراسم چشمگیر است که این امر نشان‌دهنده انتقال دقیق و صحیح آرمان‌های انقلاب به آنان است. هر سال شاهد رونق روزافزون مراسم ارتحال امام(س) هستیم که بیانگر عشق بیش از حد مردم ایران در جای جای این سرزمین به امام و آرمان‌های والا و ارزشمند آن بزرگوار است. امروزه در اقصی نقاط عالم، صدور تفکر و اندیشه امام راحل منجر به بیداری اسلامی در کشورهای مختلف شده و این امر پایه‌های نظام سلطه و استکبار را سست و به لرزه درآورده است. امروز اندیشه‌های انقلابی بنیانگذار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(س) تمام جهان را فراگرفته و حیاط خلوت آمریکا و وابستگانش را تسخیر کرده است. امام خمینی(س) به عنوان الگو و نماد اسلام، نشانه عزت و اقتدار، رمز استقلال و وحدت ملی هستند لذا وظیفه ما این است تا میراث گرانبها و ارزشمند امام بزرگوار را نسل به نسل حفظ کنیم و یاد و خاطر آن امام عزیز را به عنوان موهبتی الهی در قلب و روح خود زنده نگه داریم.

تبدیل مساجد، مدارس و دانشگاهها در ایام ارتحال امام به نمایشگاه

رمضان علی‌معتمدی مسئول کانون‎های فرهنگی و هنری مساجد گفت: مساجد، مدارس و دانشگاه‎ها در ایام ارتحال امام خمینی به نمایشگاه تبدیل می‎شوند. دانشگاه‎ها و مدارس در  ایام ارتحال امام(س) تعطیل است و به همین دلیل فضاهای مدارس و دانشگاه‎ها به نحوی چیدمان می‎شود که نمایشگاه‎های متعددی با موضوع اخلاق و زندگی امام(س) در آنها برگزار می‎شود. همچنین با هماهنگی سایر دستگا‎‎ه‎ها از پنجم خرداد در صدا و سیما، برنامه‎ها مختص این ایام پخش می‎شود تا با ترافیک برنامه‎ها در 14  و 15 خرداد مواجه نشویم. اعزام زائر، برگزاری برنامه استانی رحلت امام(س) در مسجد سید، طرح تلاوت نور در مساجد، مسابقات کتاب‌خوانی، برگزاری نمایشگاه‎های متعدد در این ایام، استفاده از مساجد برای فضای نمایشگاهی از جمله برنامه‎های کمیته فرهنگی است. بسته‎های فرهنگی برای روحانیان مبلغ و ویژه برنامه‎های کمیته فرهنگی در فضای مجازی و تغذیه نشریات و مجلات و مدیریت آنها از جمله نکاتی بود که رئیس ستاد تبلیغات در این جلسه به کمیته فرهنگی گوشزد کرد.

شهر ری/ سیزده خرداد، شب شعر سوگواره ی جماران

شب شعر سوگواره جماران همزمان با بیست و چهارمین سالروز رحلت بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران در مجتمع فرهنگی هنری شیخ صدوق (س) شهرری با حضور شاعران معاصر برگزار خواهد شد.این سوگواره به همت مجتمع فرهنگی هنری شیخ صدوق (س) و با همکاری کانون ادبی فرصت برگزار می‌شود.این سوگواره در قالب شب شعر با حضور شاعرانی چون اصغر معاذی شاعر شهرری، شاعران کانون ادبی فرصت و دیگر شاعران جوان جنوب پایتخت به سرایش، اشعاری با موضوع امام(س) و بیداری اسلامی می‌پردازند. هدف از اجرای سوگواره جماران گرامیداشت ایام رحلت امام خمینی(س) و تجدید میثاق با آرمان‌های آن امام راحل است. این سوگواره دوشنبه13 خرداد ماه ساعت 17 در سالن اجتماعات شیخ صدوق(س) برگزار می‌شود.

اصفهان/ پخش 1000 دقیقه برنامه در صدا و سیما

هوشنگ صالحی قائم مقام صدا و سیما اصفهان با بیان اینکه یک هزار دقیقه برنامه در صدا و سیما به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی(س) و قیام 15خرداد پیش‌بینی شده است  اظهار کرد: ویژگی بارز برگزاری سالگرد ارتحال امام خمینی(س) تقارن با انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر است که سبب شد، رسانه‎ها از دو ماه قبل تاکنون یاد و نام امام خمینی(س) را به طور مکرر ذکر کنند. تا 15 خردادماه در سراسر برنامه‎های رسانه ملی همواره از امام خمینی(س) به عنوان معمار انقلاب یاد می‎شود، همچنین دعوت مردم به انتخابات از وصایای امام است که رسانه‎ها باید به آن اهتمام ورزند و برای صیانت از نظام مقدس انقلاب باید آن را رسالت اصلی خود بدانند. در سال جاری بیش از پیش به حضرت امام خمینی(س)، سخنان گهربار و آرمان‎های والای ایشان اشاره می‎شود، علاوه بر این رسانه استانی براساس رسالت خود در سه عرصه ورود می‎کند. اطلاع‌رسانی پیرامون ویژه‌برنامه‎های کمیته‎های مختلف ستاد در قالب زیرنویس، تیزر، مصاحبه و برنامه‎های گفت‌وگو محور برای آگاهی مردم انجام می‎شود. پوشش خبری و تولیدی مراسم‌های سراسر استان انجام می‎شود و مستندسازی کاروان‎های اعزامی، مستندسازی کاروان دوی امیرالمومنین، مستندسازی از جلسه ویژه پیشکسوتان انقلاب اسلامی که در 15 خرداد در سالن همایش‎های صدا و سیما پخش می‎شود از جمله برنامه‎های صدا و سیما در این ایام است. برگزیده برنامه سال‎های گذشته صدا و سیما از این ایام برای استفاده در فضای مجازی در اختیار ستاد برگزار کننده این مراسم‌ها قرار می‎گیرد. تولید و پخش ویژه برنامه‎های رادیویی در قالب ترکیبی و گفت‌وگو محور به مناسبت سالگرد رحلت امام از دیگر برنامه‎های صدا و سیما در این ایام است. یک هزار دقیقه برنامه در صدا و سیما برای این ایام پیش‌بینی شده است که برنامه سلام اصفهان، صدای هشت بهشت، برنامه جوان، صدای شهر، ویژه برنامه عصرگاهی رادیو به مدت 70 دقیقه و ویژه برنامه 15 خرداد برنامه‎های رادیو اصفهان از 13 تا 15 خردادماه است. همچنین در سیما 5 برنامه مستند با موضوع امام راحل و اعزام زائران پخش می‎شود، ضبط مراسم پیشکسوتان انقلاب و دو برنامه هشت در 14 و 15 خردادماه و برنامه صبح اصفهان به صورت ویژه تولید و پخش می‎شود. بیش از 20 نوبت کلیپ‎های تولید شده در ارتباط با امام راحل نیز پخش می‎شود و رسانه این آمادگی را دارد که برنامه‎های کمیته‎های مختلف را پخش کند.

پاکدشت / آمادگی برای استقبال از 4 هزار زائر حرم امام خمینی(س)

قربانعلی مقبلی فرماندار شهرستان پاکدشت گفت: همچون سنوات گذشته شهرستان پاکدشت میزبان 4 هزار نفر از زائران استان خراسان جنوبی می‌باشد که جهت شرکت در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(س) میهمان مردم شهرستان پاکدشت می‌باشند.

وی با تبیین ابعاد گوناگون شخصیت عرفانی و سیاسی حضرت امام خمینی(س) گفت: از اساسی‌ترین عوامل پیروزی انقلاب و تداوم آن، عنصر رهبری است که حضرت امام(س) توانست آن را در ایران اسلامی پایه‌ریزی کند. همبستگی دین و سیاست در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رمز ماندگار و قدرت روز افزون این نظام مقدس است. از آنجا که همه فضائل اخلاقی و انسانی در وجود امام نهفته بود لذا بیان ارزش‌ها، خوبی‌ها و اندیشه‌های امام راحل در ابعاد مختلف جامعه اثرگذار است. در دنیای امروز تفکر و اندیشه امام بر جهانیان غالب شده و این امام بود که ایستادگی در برابر ظلم و استبداد را به ملت‌ها آموخت و اکنون حاکمان دیکتاتور یکی پس از دیگری در حال فروپاشی هستند.

گیلان/ قیام 15 خرداد فرصتی برای بازخوانی اندیشه‌های امام(س)

حجت‌الاسلام مجتبی اشجری مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان قیام 15 خرداد را فرصت مناسبی برای بازخوانی اندیشه‌های امام(س) دانست و اظهار کرد: سخن گفتن درباره شخصیت امام خمینی(س) کاری سخت و سنگین است. امام(س) شخصیت جامعی که وقتی به وجودش نگاه می‌کنیم اعتماد به خداوند در لحظه لحظه‌های زندگی او مشهود است. امام(س) با دست‌های خالی اما با اعتماد به پروردگار توانست با دشمن تا بن دندان مسلح پیروز شود و همراهی مردم با این مرجع دینی موجب شد که عشق و اشتیاق به رهبر حکیم، فرزانه و معمار انقلاب اسلامی افزوده شود. امام(س) شخصیتی بود که به معنای واقع از هیچ کس جز پروردگار ترس نداشت. امام(س) به راحتی گفت آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند و به حرف خود نیز کاملاً معتقد بود. امام(س) کسی بود که به ما آموخت سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ماست. ایشان توانستند هشت سال دفاع مقدس را با تدبیری نیکو به سرانجام برسانند و پیروزی نهایی ملت رشید با رهبری معمار کبیر انقلاب اسلامی کسب شود. ارتحال امام(س) و قیام 15 خرداد فرصت مناسبی برای بازخوانی آرا، نظرها و اندیشه‌های امام راحل است.

خلیل آباد/ اعزام 360 نفر زائر برای بزرگداشت مراسم ارتحال امام(س)

علی‌اصغر مرادزاده فرماندار خلیل‌آباد گفت: امام خمینی معمار و بنیانگذار نهضت اسلامی بودند و با ندای حق‌طلبی شروع بیداری اسلامی را در دنیا رقم زدند. امروز پس از 24 سال مردم خودجوش برای حضور در مراسم ارتحال امام(س) حرکت می‌کنند و این از صداقت و پاکی این رهبر فرزانه و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران نشأت می‌گیرد.

فرماندار خلیل‌آباد تصریح کرد: امسال 360 نفر از مردم شهرستان خلیل‌آباد با توجه به سهمیه داده شده ثبت نام داشتند که این افراد به عنوان نمایندگان مردم این شهرستان از نزدیک با رهبر معظم انقلاب دیدار و در سخنرانی ایشان شرکت می‌کنند. اجرای شب شعر، برگزاری مراسم در مسجد جامع، بیان خاطرات یار سفر کرده و پذیرایی از زائران و برپایی ایستگاه خدماتی و پذیرایی در مسیر محور خلیل‌آباد به بردسکن از زائران شهرهای مختلف که از این محور به تهران عزیمت می‌کنند از برنامه‌های این شهرستان در ایام ارتحال امام است.

منطقه 6 تهران/ اعلام ویژه برنامه های بیست و چهارمین سالگرد ارتحال امام خمینی(س)

معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 6 همزمان با سالروز رحلت ملکوتی حضرت امام خمینی(س) رهبر کبیر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از اجرای برنامه های گوناگون و متنوع در این منطقه خبر داد و گفت: در سالروز رحلت جانگداز بزرگ مرد تاریخ، رهبر مسلمانان جهان، همه نهادها و ارگانها مشتاقانه برای خدمت رسانی به زائرین حرم امام بسیج گشته تا خود را برای میزبانی هر چه باشکوه تر  این مراسم آماده سازند. در این راستا معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه  نیز ویژه برنامه های گسترده ای تدارک دیده است که از جمله این برنامه ها می توان به برپایی نمایشگاه ویژه رحلت امام خمینی(س) در سرای محله جهاد که شامل  نمایش مجموعه ای از کتاب ها و آثار سید روح‌الله خمینی ، برگزاری مراسم  در این رابطه و برپایی غرفه در محل  حرم مطهر امام(س) اشاره کرد . اعزام عزاداران امام خمینی به حرم مطهر تحت عنوان تور زیارتی حرم در تاریخ  13 خرداد، برگزاری تور میثاق با امام خمینی(س)، توزیع سی دی اندیشه های امام، نشست علمی گفتگوی «منشور طلبگی» در مسجد امیر المومنین و  بازدید از بیت امام(جماران) از دیگر برنامه هایی است که به همین مناسبت پیش بینی شده است.

فومن/ امام(س) در پرتو اعتماد به لطف الهی به جامعه اسلامی هویت بخشید   

حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم‌زاده رئیس تبلیغات اسلامی فومن با تأکید بر اینکه امام‌خمینی(س) از چهره‌های اثرگذار در تاریخ معاصر ایران است، گفت: او شخصیتى است که توانست در پرتو اعتماد به لطف الهى و ایمان به هدف والای خود، نظام کهن 2500 را به زباله‏دان تاریخ بفرستد و به جامعه اسلامى هویت تازه‏اى بخشد. امنیت و سلامت حاکم بر جامعه امروز به برکت خون شهدا و مرهون تلاش‌ها و مجاهدت‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی است. امام‌خمینی(س) کوهی از علم، تقوا، ایمان، اخلاص، شجاعت، بردباری و فضایل اخلاقی بود که نظیر او در طول تاریخ شیعه کم است. زنده نگه‌داشتن یاد امام(س) از اهمیت بالایی برخوردار بوده و در تثبیت نظام موثر است، زیرا هر چه عظمت داریم از عظمتی است که امام(س) به جامعه ما ارزانی کرده و هدف ما شناساندن شخصیت امام(س) به عنوان سکان دار انقلاب اسلامی ایران است. شخصیت امام(س) برای جهانیان شناخته شده است و امروز بعد از 23 سال از ارتحال آن مرد الهی، هنوز مسلمانان دنیا او را در قلب خود احساس می‌کنند؛ امام‌خمینی(ره )، تاثیرگذارترین شخصیت در معادلات جهان است و افکار و اندیشه‌های او متفاوت از تفکر دیگران و تنها عالم بعد از ائمه معصومین(ع) و حضرات بود. اخلاص، رضای خدا و انجام وظیفه الهی، امام(س) را در جهان هستی ابدی و ماندگار کرد.  شخصیت امام طوری بود که اندیشه‌اش برای اجرای عدالت و نگاهش به جهان یک نگاه نجات‌بخش بود، چراکه اگر این اندیشه و گنجینه والا نبود برکات در حوزه‌های مختلف در انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی در جهان رخ نمی‌داد. باید نظام بشریت با اندیشه‌های فلسفی و دینی امام آشنا شوند؛ زیرا اندیشه‌های والای امام دارای اساس دینی و عدالت‌محور است. باید زندگی و سیره امام(س) تبلیغ و ترویج شود و بهترین روش تبلیغ، تبیین اندیشه‌های امام برای عموم مردم و نسل جوان است و این موضوع مسئولیت دستگاه‌های فرهنگی و دینی است تا نگاه والای امام در بحث توحیدی و نبوت و امامت را در جامعه نهادینه کنند. امام(س) مبارزه با ظلم و طاغوت را برای خدا شروع کرد، برای خدا ادامه داد و به دیگران نیز فرمود برای خدا قیام کنند. دستاورد اصلی امام، احیاء نظام اسلامی بر مبنای ولایت فقیه است؛ زیرا او به درست‌بودن مسیری که اسلام به او نشان داده بود ایمان داشت و با قلبی آرام و زبانی ساده، مردم ایران را به پیروزی و عزتی رساند که تا دنیا پابرجاست آن را فراموش نخواهد کرد. امام‌خمینی(س) از چهره‌های اثرگذار در تاریخ معاصر ایران است. او شخصیتى است که توانست در پرتو اعتماد به لطف الهى و ایمان به هدف والای خود، نظام کهن دوهزاروپانصدساله را به زباله‏دان تاریخ بفرستد و به جامعه اسلامى هویت تازه‏اى بخشد و گرد خودفراموشى را از چهره آنان بزداید. امام(س) مردی الهی و سفیر خداوند در کشور ایران و از جمله شخصیت‌هایی است که جلوه‌های اسلام در ایشان به تجلی رسیده است. او بر علیه طاغوت و استکبار جهانی برخواست و آنها را رسوا کرد؛ ایام 14 و 15 خرداد یکی از بهترین فرصت‌ها برای تجدید پیمان با آرمانهای امام راحل و شناخت و معرفت بیشتر نسبت به مقام معظم رهبری است. امام و انقلاب به خاطر پیوندى که با دین و ایمان مردم ایران دارد، ثابت و پابرجا خواهند بود. امام(س) نه تنها در مراحل علمى، پیشتاز این مسیر بود، بلکه در مراحل اجتماعى و سیاسى نیز یک فرد آگاه به زمان بود و نهیب او بر مستکبران و سلطه‏جویان، تازیانه‏اى بود که پشت آنان را مى‏لرزاند و نقشه‏هاى آنان را بر باد مى‏داد. مقام عرفانى و فلسفى، فقاهت و اجتهاد، ذوق ادبى و آشنایى او به لطایف کلام، آگاهى او از سیاست‏هاى جهانى، اخلاق آموزنده و سازنده او و مناجات‏هاى تکان‌دهنده نیمه شب وى، بیانگر ابعاد گسترده شخصیتی امام خمینی است.

آذربایجان غربی / اعزام 23 هزار نفر از مردم به حرم امام خمینی(س)

سرهنگ یوسف حق دوست مسئول کمیته اطلاع رسانی ستاد بزرگداشت ارتحال امام خمینی(س) آذربایجان غربی از اعزام 23 هزار زائر از استان به حرم امام خمینی (س) خبر داد و تجدید میثاق با رهبر معظم انقلاب و عرض ارادت به امام خمینی (س) و حضور در مراسمات بزرگداشت یاد و نام بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی را از اهداف اعزام این تعداد افراد خبر داد و افزود: سال گذشته پیش بینی حضور 20 هزار نفر صورت گرفته بود که 16 هزار نفر در مجموع عازم حرم امام راحل شدند. زائران از 17 شهرستان استان 13 خرداد ماه سالجاری عازم حرم امام راحل می شوند و روز 15 خرداد نیز به شهرهای خود بازمی گردند. ارومیه با هفت هزار نفر بیشترین زائر را در مراسم امسال داراست. یک نفر راوی از پیشکسوتان عرصه هشت سال دفاع مقدس و یک نفر روحانی جهت انجام فرایض دینی و اقامه نماز در هر یک از کاروان ها حضور خواهد داشت. این امر فرصت ارزشمندی جهت تببین آرمانهای والای انقلاب اسلامی و امام خمینی(س)در جامعه و در بین نسل جوان است. در این فرصت سه روزه بسته های فرهنگی شامل آموزه های فکری و خط امام راحل و نیز مسایلی در خصوص انقلاب اسلامی در بین شرکت کنندگان توزیع می شود. تلاش می شود در یک فضایی صمیمی ضمن روایتگری حوادث و وقایع انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس آرمانهای والای نظام برای شرکت کنندگان تبیین شود.

شازند/ اهداف عالیه انقلاب با تبیین اندیشه‌های امام خمینی(س) محقق می‌شود

نصیری، معاون فرماندار شازند، به نقش کلیدی، راهبردی و تعیین کننده امام خمینی(س) در شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی ایران اشاره کرد و افزود: امام(س) بی‌نظیرترین چهره تاریخ معاصر ایران؛ بلکه جهان در طول سده اخیر است. در مقطعی از تاریخ این کشور که شاید کمتر کسی به فکر تغییر وضع خفقان‌آلود و دیکتاتوری آن زمان و تلاش و مبارزه در جهت مقابله با سرسپردگی و وابستگی کشور به جهان غرب و استکبار بود؛ امام راحل با عزم خدایی و اراده راسخ خویش را در خط مقدم مبارزه با سران فاسق و فاجر حکومت پهلوی قرار داد و از هیچ اقدامی در راستای رسوایی مزدوران رژیم و افشای ماهیت حقیقی شاه مخلوع در نوکری بی جیر و مواجیری وی فروگذار نکرد. در حال حاضر کمترین کار این است که یاد و نام آن یگانه دوران را به بهترین شکل گرامی داشته و با تبیین اندیشه‌ها و آرمان‌های ایشان، اهداف عالیه انقلاب را تحقق بخشیم؛ چراکه انقلاب ما مدیون امام راحل و شهدای انقلاب است. اعزام کاروان‌های زیارتی مرقد مطهر امام خمینی(س) نیز یکی از مصادیق زنده نگهداشتن یاد و نام بنیانگذار انقلاب اسلامی است زیرا در هجمه روزافزون و پایان‌ناپذیر دشمنان انقلاب و ایران علیه آرمان‌ها و اهداف کشور، زنده نگهداشتن یاد امام(س) به‌عنوان معمار جمهوری اسلامی ایران، می‌تواند همچون دژی محکم در مقابل تهدیدات مخالفان و خنثی کردن توطئه‌های آنان قرار گیرد.

منطقه 15 تهران/ برگزاری نشست هماهنگی ستاد ارتحال امام خمینی(س)

مهندس صفوی شهردار منطقه 15 ضمن ادای احترام به روح پرفتوح امام راحل (س) گفت : برگزاری مراسم سالگرد حضرت امام خمینی (س) موضوعی است که براساس اعتقاداتمان به آن عمل می کنیم و این امر ایجاب می کند که بهترین کارها را با دل و جان انجام دهیم .

حجت الاسلام  رسولی جانشین معاون امور اجتماعی و فرهنگی نیز در ارتباط با فعالیتهای فرهنگی منطقه در مراسم سالگرد  گفت : معاونت امور اجتماعی و فرهنگی نیز  با برپایی ایستگاه فرهنگی در زمینی به وسعت 5000 متر مربع و حدود 45 غرفه شامل نمایشگاه کتاب ، پخش فیلم ، پوستر ، محصولات فرهنگی ، قرآن ، سلامت ، رادیو ولایت ، خوشنویسی ، عکس یادگاری ، نگارگذر با موضوع امام ، خاطره ، مشاوره دینی ، حجاب و عفاف ، بلوتوث،  ورزش و تندرستی ، خلاقیت های علمی و ... به ارائه خدمات به زائران محترم می پردازد .

کرمانشاه / ضرورت آشنایی جوانان با دیگاه های امام(س)

آیت الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه بر ضرروت انتقال دیدگاه های بنیانگذار انقلاب به جوانان تاکید کرد و قیام 15 خرداد را از تاثیرگذار ترین وقایع تاریخی در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: مراسمات این ایام باید در استان هر چه باشکوه تر برگزار شود. قیام 15 خرداد یک رخداد تاریخی است و نقشی بسیار تاثیر گذار در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی ایران داشته است. هم اکنون و امروز پس از گذشت نیم قرن از این قیام باید نسل جوان با آرمان ها و دیدگاه های بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران آشنا باشند و برگزاری هرچه با شکوه تر مراسم این ایام می تواند یاد و خاطره بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را دل نسل جوان زنده نگه دارد.

در ادامه این نشست عباس سروری  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری بیش از 80 برنامه برای بزرگداشت ارتحال امام(س) و قیام 15 خرداد در کرمانشاه خبرداد و افزود: همزمان با 24 امین سالگرد ارتحال بنیانگذار انقلاب امام خمینی(س) و 50 امین سالگرد قیام خونین 15 خرداد شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمانشاه همزمان با سراسر کشور اقدام به برگزاری برنامه های وسیعی در سطح استان کرمانشاه کرده است. از جمله برنامه های سالروز ارتحال امام(س) می توان به مراسم ویژه بدرقه 16 هزار زائر عازم به حرم بناینگذار انقلاب اشاره کرد که در راس ساعت 10 صبح روز سه شنبه 13 خرداد در میدان فرودگاه ( بزرگراه امام(س)) برگزار می شود. هم چنین مراسم ویژه سالروز ارتحال در روز  14 خرداد ساعت 10 صبح در مسجد جامع کرمانشاه با سخنرانی حجت الاسلام حسین ابراهیمی سخنران برجسته کشوری  برگزار می شود. برگزاری نمایشگاه های هنری، برگزاری نشست های پژوهشی، برگزاری مسابقات مختلف فرهنگی و هنری، برگزاری شب شعر و خاطره و برگزاری مراسمات مختلف در مساجد استان از جمله این برنامه ها خواهد بود. هم چنین پیش بینی می شود تا آخر سال جاری در بزرگداشت این قیام بیش از 300 برنامه تحت نظارت کمیته های مختلف برگزار شود.

خنج/ ایمان به مبدأ و معاد و عشق به آرمان‌های اسلامی، صفات بارز امام(س) بود      

حجت‌الاسلام قاسم اسلامی‌نسب رئیس اداره تبلیغات اسلامی خنج ایمان به مبدأ و معاد و عشق به اهداف و آرمان‌های اسلامی و ایثارگرى همه‌جانبه در راه آن را از صفات بارز و عناصر چشمگیر شخصیت امام(س) عنوان کرد و گفت: هرگز جامعه اسلامى و تاریخ بشریت شخصیت ممتاز و کم‌نظیر حضرت امام خمینى(س) را که با افکار و اندیشه‌‏هاى بلند و سعى و تلاش‏‌هاى صادقانه خود، مسیر تاریخ را دگرگون کرد، فراموش نخواهد کرد. امام(س) شخصیتى بود که توانست در پرتوی اعتماد به لطف الهى و ایمان به هدف، نظام کهن دو هزار و پانصد ساله را به زباله‏‌دان تاریخ بریزد و به جامعه اسلامى هویت تازه‌‏اى ببخشد و گرد خودفراموشى را از چهره آنان بزداید و آنان را با شخصیت واقعى خود آشنا سازد. این شخصیت و این رویداد، به خاطر پیوندى که با دین و ایمان مردم دارد، ثابت و پابرجا خواهد بود و گرد نسیان بر روى آن نخواهد نشست. امام(س) نه تنها در مراحل علمى، پیشتاز این مسیر بود، بلکه در مراحل اجتماعى و سیاسى نیز یک فرد آگاه از وضع زمان و آشنا به درد و درمان بود و نهیب او بر مستکبران و سلطه‏‌جویان، تازیانه‌‏اى بود که پشت آنان را مى‌‏لرزاند و نقشه‏‌هاى آنان را بر باد مى‌‏داد. مقام عرفانى و فلسفى، فقاهت و اجتهاد، ذوق ادبى و آشنایى امام(س) به لطایف کلام، آگاهى او از سیاست‏‌هاى جهانى، اخلاق آموزنده و سازنده او و مناجات‏‌هاى تکان‌دهنده نیمه شب وى، همه و همه پرتویی از ابعاد گسترده شخصیت امام راحل هستند. امام(س) داراى دو خصیصه گرانقدر بود که همه آثار و تجلیات را به‌دنبال داشت. ایمان به مبدأ و معاد، به گونه‏‌اى که گویى پرده‌‏ها از جلوى دیدگانش کنار رفته و آن طرف عالم (جهان آخرت) را مشاهده مى‏‌کرد و عشق به هدف و آرمان‏‌هاى اسلامى و ایثارگرى همه‌جانبه در راه آن، دو خصیصه بود که این دو عنصر، از صفات بارز و عناصر چشمگیر شخصیت او به شمار مى‌‏رفتند.

این مدرس حوزه و دانشگاه با تأکید بر هر چه باشکوه‌تر برگزار کردن بیست و چهارمین سالگرد عروج ملکوتی این بزرگ‌مرد تاریخ‌ساز، ابراز امیدواری کرد با برنامه‌های جامع و کامل بتوانیم فرهنگ و اندیشه امام(س) را به نسل آینده منتقل کنیم و جوانان و نسل آینده باید با درس گرفتن از رهنمودها و شخصیت امام(س) و همچنین با توکل بر خدا و پیامبر اسلام(ص) با حفظ وحدت در مقابل استکبار جهانی و کشورهای استعمارگر بایستند.

فسا/ امام(س)، گفتمانی بر پایه دین در عرصه اجتماعی و سیاسی طرح‌ریزی کرد        

علی‌رضا انصاری، فرماندار فسا با تأکید بر ضرورت توجه به برگزاری سالگرد ارتحال امام خمینی(س) گفت: در ایام ارتحال امام خمینی(س) بنیانگذار انقلاب اسلامی باید افکار و اندیشه‌های ایشان برای اقشار مختلف جامعه و مخصوصاً نسل جوان تبیین شود. امروز ما در شرایطی به سر می‌بریم که در باورها و اندیشه‌های جوانان ما ایجاد شبهه می‌کنند بنابراین آشنا ساختن ذهن جوانان با افکار امام خمینی(س) و فلسفه انقلاب اسلامی موضوع مهم و حساسی است که پرداختن به آن ضرورت دارد. امام(س) با تکیه بر خداوند متعال و با مدد از نیروی جوانان و مردم دین‌دار، این انقلاب را به پیروزی رساند و در واقع ایشان با دست خالی با اطمینان از مدد الهی این انقلاب را هدایت کرد و گفتمانی بر پایه دین و اسلام ناب و اصیل در عرصه اجتماعی و سیاسی طرح‌ریزی کرد.

 

1

. انتهای پیام /*