پرتال امام خمینی(س): یادگار امام جنایت اخیر دولت عربستان سعودی در اعدام 81 نفر از شهروندان این کشور را محکوم کرد. آیت الله سیدحسن خمینی صبح امروز در آغاز درس خارج فقه خود با اشاره به «جنایت هولناک» اخیر دولت عربستان نسبت به جمعی از مسلمانان عربستان و از جمله شیعیان قطیف و احساء، اظهار کرد: بی تردید اصل این عمل مذموم است و هر آزاده ای در جهان آن را محکوم می کند. اینکه در یک کشور اسلامی، عده ای که در میان آنها کودک هم بوده است، به سبب مبارزات سیاسی با فجیع ترین و شدیدترین وضع مورد تنبیه و توهین قرار بگیرند و سرانجام به شهادت برسند، کاری بسیار زشت و غیرقابل قبول است.

سید حسن خمینی با اشاره به تناقض میان ادعای آزادیخواهی قدرت های غربی و بی تفاوتی آنها نسبت به جنایات دولت عربستان، قطعه قطعه کردن روزنامه نگار عربستانی در سال های قبل توسط حکام سعودی را یادآور شد و تصریح کرد: اگر این اتفاق در هر جای دیگری از دنیا رخ می داد حتما به محکومیت های جدی می انجامید.

 گویی در دنیا دفاع از ارزش ها را با می توان با پول از بین برد

 وی ادامه داد: گویی در دنیا دفاع از ارزش ها را با می توان با پول از بین برد؛ چرا که وقتی کار به عربستان می رسد همه چشم ها بسته و ذهن ها شسته می شود، اما در مورد جاهای دیگر فریاد «واویلا» سرداده می شود؛ و این رفتار مصداق «کَلِمَةُ حَقٍّ یُرَادُ بِهَا الْبَاطِلُ» است. این مدعیانی که همیشه فریاد می زنند، چرا در جای دیگر ساکتند؟!

 با رفتار خود آبروی اسلام را می برند

یادگار امام همچنین با اشاره به «گردن زنی» به عنوان نوع اعمال به شهادت رساندن جنایت اخیر در عربستان، یادآور شد: بی دلیل نبود که داعش از همین خاستگاه آمده بود و در حالی که فقط اسم آنها به بدی شهرت یافته بود، گویی همه آنها یک مسیر را می روند و با رفتار خود آبروی اسلام را می برند؛ این رفتارهای دین ستیزانه و حیثیتی که از اسلام می برند انسان را به یاد کارهایی می اندازند که از قدیم رایج بود.

وی در پایان گفت: این جنایت هولناک و شهادت حدود شهادت نفر از مسلمانان و شیعیان را محکوم می کنیم و لعن و نفرین عاملان این جنایت و مجازات آنها را در این جهان از خداوند مسأله می کنیم.(منبع: جماران)

. انتهای پیام /*