پرتال امام خمینی (س): امام خمینی (س) در نامه ای که در چهارم فروردین سال ۵۱ مطابق با هشتم صفر ۱۳۹۲ به فرزندشان، مرحوم حجت الاسلام و المسلمین حاج احمد آقا خمینی نوشتند، علاوه بر تاکید بر دادن عیدی به اعضای خانواده، میزان آن را نیز مشخص کردند. متن نامه امام به شرح زیر است:

بسمه تعالی‌

‌‌۸ صفر ۹۲‌

‌‌احمد عزیزم‌

‌‌ ان شاء الله با سلامت و سعادت قرین باشید. ماها بحمدالله تعالی سلامت هستیم. امید‌‎ ‎‌است به دعای آقایان گرفتاری ها رفع شود. برای عیدی بچه ها خانم هر یک ده دینار‌‎ ‎‌گرفته اند و حالا می گویند بنویسم به شما، به هر یک دویست تومان آنجا بدهید به جای‌‎ ‎‌این ده دینار. شما به هر یک از دخترها و به محترمه خانواده خودتان نفری دویست تومان‌‎ ‎‌یا از آقای عمو یا از آقای لواسانی‌‎[۱]‎‌ بگیرید و بدهید. ان شاء الله همگی سلامت باشید و‌‎ ‎‌باشند. حضور محترم حضرت آقای عمو‌‎[۲]‎‌ سلام برسانید. از تنهایی ایشان نگران هستم؛‌‎ ‎‌ان شاء الله تعالی سلامت باشند. والسلام.‌

‌‌پدرت‌

‌‌ یکصد تومان هم از طرف خانم به خازنجون‌‎[۳]‎‌ بدهید.‌

صحیفه امام؛ ج ۲، ۴۲۸

ـ آقای سید احمد خمینی دربارۀ پاورقی های این نامه چنین مرقوم نمودند:

۱ ـ حضرت آیت الله حاج سید محمد صادق لواسانی.

۲ـ حضرت آیت الله پسندیده را امام در حکم پدر خود می دانستند و بارها به من فرموده بودند که اگر ایشان نبود من نمی توانستم درس بخوانم و شدیداً به ایشان احترام می گذاشتند؛ به حدی که وقتی امام از پاریس آمدند آقای پسندیده در هواپیما امام را ملاقات کردند؛ وقتی خواستند از هواپیما پیاده شوند امام گفتند من جلوتر از آقای پسندیده نمی روم. اوضاع به هم خورد، من پیشنهاد کردم که من با آقای عمو می روم در سالن فرودگاه بعد برمی گردم با جناب عالی می روم که مورد قبول واقع شد.

۳ـ خازنجون یعنی خانم خازن الملوک مادر خانم حضرت امام که بچه ها به ایشان «خازنجون» می گفتند و به این نام هم ایشان را صدا می کردند.

. انتهای پیام /*