به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، پیروز ارجمند؛ عضو شورای سیاستگذاری پنجمین جشنواره «موسیقی مقاومت» با اعلام این خبر گفت: این جشنواره 23 مرداد، همزمان با روز مقاومت اسلامی با حضور مدیران و مسئولان فرهنگی آغاز و مراسم اختتامیه نیز روز 26 مردادماه مصادف با روز ورود آزادگان به میهن اسلامی در سالن مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه پس از 4 دوره برگزاری این جشنواره در کرمانشاه این نخستین دوره است که «موسیقی مقاومت» در تهران برگزار می‌شود گفت: دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مرکز موسیقی حوزه هنری، انجمن موسیقی ایران، بنیاد حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس و باغ موزه دفاع مقدس برگزار کنندگان این جشنواره هستند.

ارجمند ادامه داد: سالن‌های برج میلاد از روز 23 تا 26 مردادماه میزبان شرکت کنندگان در این جشنواره موسیقی هستند و مرکز موسیقی حوزه هنری جلسات پژوهشی و نقد و بررسی با حضور و سخنرانی کارشناسان و منتقدان موسیقی را در مدت برگزاری جشنواره دایر خواهد کرد.

وی همچنین گفت: آثار برگزیده جشنواره «موسیقی مقاومت» در استودیو پژواک حوزه هنری ضبط می‌شود و طی مراسم خاصی رونمایی و در بازار عرضه می‌شوند ضمن آنکه اجراهایی که طی روزهای برگزاری جشنواره در برج میلاد انجام می‌گیرد نیز در قالب لوح فشرده منتشر می‌شوند.

مدیر مرکز موسیقی حوزه هنری افزود: این مرکز با دو آلبوم موسیقی با موضوع دفاع مقدس و هشت قطعه موسیقایی با موضوع مقاومت در بخش مسابقه جشنواره حضور دارد.

وی با اشاره به جلسه‌ای که اوایل مرداد با حضور معاون هنری ارشاد و اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره برگزار شد گفت: مواردی در آن جلسه به منظور برگزاری هر چه مطلوبتر جشنواره یادآوری شد و در نتیجه پنجمین جشنواره «موسیقی مقاومت» با اجرای گروه کر 200 نفره در حرم امام‌خمینی(س) آغاز و به طور همزمان 600 گروه دیگر این سرود را بر سر مزار شهدا در سراسر ایران اجرا خواهند کرد.

یادآور می‌شود، ایلام، کرمانشاه و کرمان دیگر میزبانان پنجمین جشنواره موسیقی مقاومت به دبیری محمد گلریز هستند.

. انتهای پیام /*