به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب خارطوم، به همت وزارت فرهنگ و با حضور احمد بلال عثمان وزیرفرهنگ و اطلاع رسانی سودان، جمعی از مسؤولان فرهنگی این کشور، برخی از سفرای کشورهای خارجی،  سفیر ایران و سرپرست رایزنی فرهنگی کشورمان، در خارطوم برگزارشد.

 نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب خارطوم با 150 ناشر خارجی و 70 ناشرمحلی، در محل نمایشگاه های بین المللی خارطوم برگزارشد.

 در افتتاحیه این نمایشگاه، احمد بلال عثما"، وزیر فرهنگ سودان  گفت: زمانی می گفتند مصری ها می نویسند، لبنانی ها چاپ می کنند و سودانی ها می خوانند. اما امروز به جرات می تواند گفت که کتاب در سودان نوشته، چاپ  و خوانده می شود.

 رایزنی فرهنگی ایران، همچون سال های گذشته، در این دوره نیز مشارکت  و غرفه آن با جمع کثیری از علاقمندان به مطالعه و کتاب مواجه بوده است.

 بازدیدکنندگان از غرفه رایزنی فرهنگی کشورمان درخواست کتب چاپ شده در ایران به زبان عربی در زمینه های اعتقادی، علمی، فرهنگی، هنری، ایران شناسی، ادبیات، شعر، تاریخ، سیاسی وغیره را دارند.

 مجموعه آثار شهید مطهری، آثار وتالیفات حضرت امام خمینی() و مقام معظم رهبری، آثار شهید صدر، دیوان های شاعران معروف ایران همچون سعدی، حافظ و فردوسی ازجمله عناوینی است که بیشترین درخواست کننده را به خود اختصاص داده است.

 وزیر فرهنگ  وتبلیغات سودان ضمن بازدید ازغرفه جمهوری اسلامی ایران از حضور و شرکت کشورمان در این نمایشگاه تشکر و قدردانی کرد.

. انتهای پیام /*