چند روز پیش از برگزاری رفراندوم جمهوری اسلامی، در روز چهارم فروردین سال 58 حضرت امام خمینی در پیامی به ملت ایران از آنان برای حضور فعال در انتخابات دعوت کردند. متن پیام رهبر کبیر انقلاب به شرح زیر است:

 

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

خدمت عموم ملت مبارز و شجاع ایران- ایّدهم اللَّه تعالى‏

در این موقع بسیار حساس که سرنوشت کشور و اسلام عزیز تعیین مى‏ گردد، هموطنان عزیز با شورى بیشتر از گذشته در رفراندم شرکت نمایند. امروز اهمال در شرکت در رفراندم و سردى و سستى در این امر حیاتى، موجب هدر رفتن خون شهیدان و به تباهى کشیدن کشور و اسلام عزیز است. دوستان آگاه من! روز رفراندم موقع نتیجه گرفتن از زحمات چندین ساله است.

آنچه لازم است تذکر دهم شرکت زنان مبارز و شجاع سراسر ایران در رفراندم است. زنانى که در کنار مردان بلکه جلوتر از آنان در پیروزى انقلاب اسلامى نقش اساسى داشته‏ اند، توجه داشته باشند که با شرکت فعالانه خود، پیروزى ملت ایران را هر چه بیشتر تضمین کنند. شرکت در این امر براى مرد و زن از وظایف ملى و اسلامى است.

شما همه آزادانه به هر چه مى‏ خواهید رأى بدهید. من خودم به «جمهورى اسلامى» رأى مى‏ دهم و تقاضاى برادرانه از شما دارم که به من در این امر اسلامى کمک کنید. و لازم است جوانان غیور از توطئه و خیانت در آراى مردم جلوگیرى کنند و از صندوق هاى آرا با امانت حفاظت کنند. از خداوند تعالى پیروزى اسلام و صیانت کشور اسلامى را خواستارم. و السلام علیکم.

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

 (صحیفه امام، ج‏6، ص: 408)

. انتهای پیام /*