آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز با سه گروه از قشرهای گوناگون مردم از استان‌های مختلف کشور دیدار و گفت و گو داشت.

به گزارش پرتال امام خمینی به نقل از جماران، در دیدار آیت الله هاشمی رفسنجانی با فعالان علمی، سیاسی و فرهنگی استان مرکزی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بر اهمیت این استان در تاریخ معاصر اشاره کرد و گفت: آیت الله العظمی بروجردی و امام خمینی(س) دو خورشیدی هستند که از استان مرکزی برخاستند و تمام عالم تشیّع، و جهان اسلام را درخشان کردند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر شخصیت جامع الاطراف امام(س)  در عصر حاضر گفت: در تاریخ شیعه و پس از ائمه(ع) انسان مجددی چون امام نداریم که فقه و حکومت را به هم پیوند داده باشد.

ایشان در پاسخ به چگونگی شرایط سیاسی داخلی و بین المللی کشور گفت: امروز را با شش ماه پیش مقایسه کنید که خطر جنگ و تشدید تحریم‌ها ایران را تهدید می‌کرد ولی الان همه می‌خواهند با ایران روابط سیاسی و اقتصادی داشته باشند.

دوّمین دیدار مربوط به اعضای شورای مرکزی برگزاری ششمین سمینار دوسالانه زن در جهان اسلام درصد سال اخیر بود که رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اقتباس از آیات مکرر قرآن گفت: اگرچه تفکر تبعیض زن و مرد در تاریخ بشریت نهادینه شده، امّا دین اسلام ارزش زن را احیا و در جامعه جاهلی عرب چنان عزیز کرد که حضرت فاطمه (س) گل سرسبد آنهاست.

ایشان با تاکید بر این نکته که «تاریخ در نگارش نقش زنان در مقاطع مختلف کوتاهی کرده است» گفت: تشکیل انجمن زنان پژوهشگر تاریخ و برگزاری همایش زن در جهان اسلام کار خوبی است که می‌تواند استعداد زن ایرانی را به جهانیان نشان دهد، مخصوصاً در دوره انقلاب اسلامی که زنان با سواد شدند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در سوّمین دیدار قبل از ظهر امروز، که در آن خیرّین استان اصفهان حضور داشتند ، دستگیری از بندگان را امری پسندیده در همه فرهنگ‌ها خواند و گفت: کسانی که در میدان انفاق کار می‌کنند، پیش خداوند مقام والایی دارند.

عضو مجلس خبرگان رهبری، با بیان خاطره‌ای از یک سخنرانی که در سالهای قبل از انقلاب در جمع فرش فروشان بازار تهران ایراد کرده بود گفت: آن سخنرانی و انفاق یکی از خیّرین منجر به تأسیس و تشکیل مدرسه رفاه شد که دغدغه خانواده‌های مذهبی برای تحصیل دختران را برطرف کرد.

ایشان وسعت کار برای ورود خیرین را امتیازی برای آنان دانست و گفت: باید در مسایل مختلف به نیازمندان جامعه کمک کرد که الحمدلله خیرین اصفهان در درمان و تأمین مسکن نیازمندان، خوش درخشیده‌اند.

در آغاز هر یک از این دیدارها چندتن از حاضران پس از ارائه گزارش به بیان دیدگاههای خویش درخصوص مسایل مختلف پرداختند.

. انتهای پیام /*