به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از جماران، «توکل» نام بیست و ششمین شماره از مجموعه ی امام خمینی و مفاهیم اخلاقی است که به تازگی منتشر شده است. کتاب «توکل امام خمینی(س) و مفاهیم اخلاقی» با مقدمه رضا میرزاجانی از سوی انتشارات عروج، وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) به چاپ رسیده است.

این اثر شامل کلیات و چیستی، منشا و ارکان توکل، نشانه ها و ثمرات و درجات توکل است.

در مقدمه این اثر، نویسنده با اشاره به معنی توکل در فرهنگ اسلامی و در قرآن کریم، از امام خمینی(س) به عنوان کسی نام می برد که توکل، در زندگی  پرفراز و نشیب ایشان به گونه ای جالب خودنمایی می کند و ایشان توکل و اعتماد به خدا را در تمام مراحل زندگی خود سرلوحه قرار داده و همه کارهایشان را با توکل، به رنگ توحید در می آورده اند. این کتاب در صدد است تا پس از تبیین معنای توکل از منظر فرهنگ اسلامی و نیز از دیدگاه حضرت امام(س) حضور این معنای ارجمند را در سراسر زندگی ایشان جستجو و ارائه کند.

لازم به ذکر است که این کتاب در 3 هزار نسخه، به قیمت 6 هزار تومان توسط انتشارات عروج، وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

کتاب «زهد و پارسایی امام خمینی(س) و مفاهیم اخلاقی» بیست و هفتمین شماره از مجموعه امام خمینی و مفاهیم اخلاقی است که با مقدمه محمدتقی خلجی از سوی انتشارات عروج، وابسته به موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) منتشر و روانه بازار شد.

 این اثر شامل 6 بخش درباره تعریف، تفاوتها، ریشه ها، مراتب، آثار و الگوهای زهد و پارسایی بنیانگذار انقلاب اسلامی است و محمدتقی خلجی نیز مقدمه ای بر آن نوشته است و مجموعه‌ای است که با استفاده از آموزه‌های نظری و سیره عملی امام خمینی(س) می‌کوشد تا جوانان را با بخشی از مفاهیم اخلاق دینی آشنا سازد و در معنویت و صفای زندگی سهمی داشته باشد. 
مولف در مقدمه این اثر، زهد و پارسایی را در شمار مهمترین و کلیدی ترین واژه های دینی قرار می دهد و با اشاره به متون اسلامی و احادیث پیامبر و امامان معصوم به ویژه سخنان امیرالمومنین(ع) به مناسبت های مختلف به کار رفته که به ستایش و بیان اهمیت آن پرداخته شده است.
حدود و تکالیفی که اسلام برای مسلمانان قائل شده با زهد و پارسایی ارتباط تنگاتنگی دارد و در هر مسلمان این انگیزه را برای درک بهتر معنا و مفهوم درست و اسلامی ایجاد می کند.
این کتاب تحقیق مختصری از دیدگاه های امام خمینی(س) در باب زهد و پارسایی و تبیین مفاد و جایگاه و تاثیرات آن، به ویژه در حوزه مدیریت و مسئولیتها و در نهایت پختگی انسان که غایت سلوک الهی در این جهان است.
امام خمینی(س) همانطور که در طیف عظیم فقیهان، فیلسوفان، عارفان و فرهیختگان است، در قلمرو اخلاق اسلامی نیز آموزگاری برجسته و شناخته شده است و از این رو برای دستیابی به معنی و مفهوم زهد و پارسایی ناگزیر به رهنمودهای  ایشان و گفتار و رفتارشان اشاره شده است.
لازم به ذکر است  این کتاب در 3 هزار نسخه، به قیمت 6 هزار تومان به چاپ رسیده و در اختیار خوانندگان قرار گرفته است.

. انتهای پیام /*