به گزارش پرتال امام خمینی(س) به نقل از خبرگزاری شبستان، محمدهادی ایازی، رییس کمیته تزیینات و آذین بندی شهر تهران در نشست خبری امروز خود با تشریح برنامه‌های شهرداری تهران برای ایام الله 22 بهمن گفت: طی دو روز آینده جلساتی را با شوراهای اسلامی سراسر کشور و معاونان فرهنگی و اجتماعی مراکز استانها داریم تا برنامه های متنوعی در تمامی کشور اجرایی شود.

وی افزود: در دهه فجر با توجه به اینکه نسل جوان باید بیشتر به دستاوردهای انقلاب آشنا شوند برنامه‌های مختلفی تدارک دیده‌ایم.

وی با اشاره به دیدار اخیر مدیران شهری تهران با رهبر انقلاب تاکید کرد: مقام معظم رهبری مدیریت جهادی را مطرح فرموده‌اند و ما نیز در این راستا برای حفظ میراث امام و پاسداری از انقلاب و همچنین ایجاد بصیرت و دشمن شناسی برای پاسداری از دستاوردهای نظام اسلامی اقدام می کنیم.

وی افزود: در شهر تهران علاوه بر برنامه‌هایی که از پیش اعلام شد خود مجموعه شهرداری اقدامات خاصی را تدارک دیده است و از آن جمله هویت بخشی به سیمای بصری شهر در ایام دهه فجر است که در این ایام نهادها انتظارات متفاوتی برای برنامه‌های این ایام دارند.

همچنین جشنواره فیلم و تئاتر و سرود و موسیقی فجر را نیز داریم و بسیاری از تابلوها را در سطح شهر به موضوع دهه فجر اختصاص می دهیم و فضاسازی تبلیغاتی انجام می دهیم.

ایازی با اشاره به اینکه پرچم به عنوان نماد هویت ملی است افزود: در دهه فجر در تمام مسیر راهپیمایی پرچم هایی را به اهتزاز درمی‌آوریم.

وی با اشاره به مهمانی لاله ها که در پنجشنبه قبل از آغاز دهه فجر آغاز می شود گفت: در بهشت زهرا همانند هر سال برنامه‌ ویژه ای به این منظور انجام می‌شود و کارکنان شهرداری در تمام رده‌ها نیز با امام راحل دیدار و تجدیدپیمان خواهند کرد.

ایازی از برگزاری جشنواره عکس در مناطق 22 گانه تهران با عنوان من انقلابی ام خبر داد و گفت: این نمایشگاه توسط نسل جوان برگزار می‌شود و همچنین نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی با محوریت انقلاب اسلامی اجرایی می‌شود و 374 محله و بیش از 2 هزار مدرسه و مسجد جشنهایی را برگزار خواهند کرد.

معاون فرهنگی شهرداری تهران از اکران فیلم در سرای محلات نیز خبر داد و گفت: فیلمهای انقلابی در این ایام در سرای محلات اکران می گردد.

ایازی در ادامه برنامه های شهرداری به جشنواره شمسه اشاره کرد و گفت:‌ با همکاری مجموعه فرهنگی شمسه برنامه های متعددی انجام می‌شود و گروههای عکس، فیلم، نقاشی و بیش از 22 اتوبوس خدمات فرهنگی در مسیر راهپیمایی توسط گروه شمسه ارایه خدمات می‌کند.

همچنین کتاب (راه اینجاست) که به انتشار موضوعی سخنان رهبری و امام خمینی(س) پرداخته است تجدید چاپ شده در مسیر راهپیمایی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

ایازی از ارایه خدمات حمل و نقل ترافیک در راهپیمایی 22 بهمن خبر داد و همچنین تصریح کرد:‌ برنامه های گسترده ای در مسیر راهپیمایی ها ارایه خواهد شد و 22 منطقه شهرداری تهران در مسیر راهپیمایی ایستگاههای فرهنگی برپا کرده و ارایه خدمات و محصولات فرهنگی می کند.

برنامه محله انقلاب از دیگر برنامه های شهرداری تهران است که طی آن با استقرار ماکت محله نمونه شهر تهران شهروندان تهرانی با محله نمونه در سطح شهر آشنا می‌شوند.

تزیین و گل آرایی مسیر راهپیمایی از دیگر اقدامات شهرداری تهران در 35 امین سالگرد انقلاب اسلامی است و در شب 22 بهمن فریاد الله اکبر از بالای برج میلاد سر داده خواهد شد.

ایازی در پایان به مسابقات ورزشی که توسط مراکز ورزشی در تهران اجرا می‌شود مسابقات ورزشی ویژه این ایام برگزار خواهد شد تهران گردی ویژه مهمانان خارجی برای بازدید از باغ موزه‌ها و فضاهای فرهنگی تهران بخشی دیگر از فعالیتهای گسترده شهرداری تهران برای گرامیداشت 35 امین فجر انقلاب اسلامی است.

. انتهای پیام /*